A.Lange & Sohne 25. Y─▒l ├Âzel

Saat Sekt├Âr Haberleri Geli┼čmeler Yeni Modeller
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Saat Sekt├Âr Haberleri B├Âl├╝m├╝m├╝z├╝ Ziyaret Ederek Saat End├╝strisindeki Yeni Modelleri, Fuarlardan ─░zlenimleri ve Geli┼čmeleri Takip Edebilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: A.Lange & Sohne 25. Y─▒l ├Âzel

Mesaj lombardo » 18 Oca 2019, 02:26

Uzun zamand─▒r f─▒rsat bulam─▒yordum foruma. bu konuyu gorunce ben de fikirlerimi paylasmak istedim nacizane:

birincisi; GO, panorama date in patentini elinde bulundurdukca, daha dogrusu panorama date var oldukca; baska hi├žbir ''big'' date komplikasyonunu begenmem mumkun olmaz san─▒yorum.

dato lumen konusunda ise; diskin arka plan─▒n─▒n degil; tarih numaralar─▒n─▒n lume lendirilmesini beklerdim (bkz. Union Pilot Belisar). diski lume lemek i┼čin kolay─▒na kacmak gibi olmu┼č biraz sanki..

ama her iki durumda da verdigim kars─▒ ornekler yine birer glashutte ekol├╝ oldugu i├žin mutluyum :) Saat├žilikte Glash├╝tte ba┼čkad─▒r; A. Lange' si, GO' i, Moritz' i, Lange und Heyne' si vs... di─čer t├╝m saatlerden ayr─▒l─▒rlar :) mekanizma g├Ârseli deyince zaten; rolex, patek fln; soyle bir kenara cekilsinler yani :)

bu arada @caner; eger kullan─▒lan tas─▒n farkl─▒l─▒g─▒ (Moritz mesela safir kullan─▒r bu yuzden taslar─▒ beyazd─▒r), iscilik metodu (ornegin paylast─▒g─▒n─▒z gorseldeki ''gold chatons'' ve swan neck glashutte saatciliginin birer ekoludur) vs.. anlam─▒nda soyluyorsan─▒z; benim dusuncem, komplikasyon fark─▒ olmaks─▒z─▒n her glahutte mekanizmas─▒; diger mekanizmalar─▒n %95 inden daha estetiktir (%5' i laurent ferrier, philippe dufour gibi istisnalara ay─▒rd─▒m)

ama eger fonksiyonun yap─▒s─▒na bagl─▒ (yani mesela bir kronograftaki gibi daha cok parca, daha karmas─▒k gorunum vs.. anlam─▒ndaki) estetikligi kastediyorsan─▒z; bir de rattrapante lara bir g├Âz at─▒n derim ;)
Son ─▒rmak kurudu─čunda, son a─ča├ž yok oldu─čunda, son bal─▒k ├Âld├╝─č├╝nde; beyaz adam paran─▒n yenmeyen bir ┼čey oldu─čunu anlayacak!...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
lombardo

Kay─▒t: 13 Mar 2012, 12:44

Re: A.Lange & Sohne 25. Y─▒l ├Âzel

Mesaj totti3509 » 15 ┼×ub 2019, 22:58

Saatlerin arka kapaklar─▒ ├Ân├╝nden daha g├╝zel , tersmi takmal─▒ bilemedim ?
ÔÇťDerler ki baz─▒ hayatlar zaman i├žinde ba─čl─▒d─▒r birbirine, ├ža─člar i├žinde yank─▒ bulan eski bir ├ža─čr─▒ ile zincirlidir ├Âtekine.ÔÇŁ
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
totti3509

Kay─▒t: 26 Eki 2017, 20:44

├ľnceki

D├Ân TSF Saat Sekt├Âr Haber Merkezi - Watch Industry News Center

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 10 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners