A.Lange & Sohne 25. Y覺l 繹zel

Saat Sekt繹r Haberleri Gelimeler Yeni Modeller
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Saat Sekt繹r Haberleri B繹l羹m羹m羹z羹 Ziyaret Ederek Saat End羹strisindeki Yeni Modelleri, Fuarlardan 襤zlenimleri ve Gelimeleri Takip Edebilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: A.Lange & Sohne 25. Y覺l 繹zel

Mesaj lombardo » 18 Oca 2019, 02:26

Uzun zamand覺r f覺rsat bulam覺yordum foruma. bu konuyu gorunce ben de fikirlerimi paylasmak istedim nacizane:

birincisi; GO, panorama date in patentini elinde bulundurdukca, daha dogrusu panorama date var oldukca; baska hi癟bir ''big'' date komplikasyonunu begenmem mumkun olmaz san覺yorum.

dato lumen konusunda ise; diskin arka plan覺n覺n degil; tarih numaralar覺n覺n lume lendirilmesini beklerdim (bkz. Union Pilot Belisar). diski lume lemek iin kolay覺na kacmak gibi olmu biraz sanki..

ama her iki durumda da verdigim kars覺 ornekler yine birer glashutte ekol羹 oldugu i癟in mutluyum :) Saat癟ilikte Glash羹tte bakad覺r; A. Lange' si, GO' i, Moritz' i, Lange und Heyne' si vs... dier t羹m saatlerden ayr覺l覺rlar :) mekanizma g繹rseli deyince zaten; rolex, patek fln; soyle bir kenara cekilsinler yani :)

bu arada @caner; eger kullan覺lan tas覺n farkl覺l覺g覺 (Moritz mesela safir kullan覺r bu yuzden taslar覺 beyazd覺r), iscilik metodu (ornegin paylast覺g覺n覺z gorseldeki ''gold chatons'' ve swan neck glashutte saatciliginin birer ekoludur) vs.. anlam覺nda soyluyorsan覺z; benim dusuncem, komplikasyon fark覺 olmaks覺z覺n her glahutte mekanizmas覺; diger mekanizmalar覺n %95 inden daha estetiktir (%5' i laurent ferrier, philippe dufour gibi istisnalara ay覺rd覺m)

ama eger fonksiyonun yap覺s覺na bagl覺 (yani mesela bir kronograftaki gibi daha cok parca, daha karmas覺k gorunum vs.. anlam覺ndaki) estetikligi kastediyorsan覺z; bir de rattrapante lara bir g繹z at覺n derim ;)
Son 覺rmak kuruduunda, son aa癟 yok olduunda, son bal覺k 繹ld羹羹nde; beyaz adam paran覺n yenmeyen bir ey olduunu anlayacak!...
Kullan覺c覺 avatar覺
lombardo

Kay覺t: 13 Mar 2012, 12:44

Re: A.Lange & Sohne 25. Y覺l 繹zel

Mesaj totti3509 » 15 ub 2019, 22:58

Saatlerin arka kapaklar覺 繹n羹nden daha g羹zel , tersmi takmal覺 bilemedim ?
Derler ki baz覺 hayatlar zaman i癟inde bal覺d覺r birbirine, 癟alar i癟inde yank覺 bulan eski bir 癟ar覺 ile zincirlidir 繹tekine.
Kullan覺c覺 avatar覺
totti3509

Kay覺t: 26 Eki 2017, 20:44

nceki

D繹n TSF Saat Sekt繹r Haber Merkezi - Watch Industry News Center

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 50 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners