A.Lange & Sohne 25. Y─▒l ├Âzel

Saat Sekt├Âr Haberleri Geli┼čmeler Yeni Modeller
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Saat Sekt├Âr Haberleri B├Âl├╝m├╝m├╝z├╝ Ziyaret Ederek Saat End├╝strisindeki Yeni Modelleri, Fuarlardan ─░zlenimleri ve Geli┼čmeleri Takip Edebilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

A.Lange & Sohne 25. Y─▒l ├Âzel

Mesaj afl » 10 Oca 2019, 17:56

Lange 25. y─▒l─▒na ├Âzel bir saatle geldi. D├╝nden itibaren bas─▒na da servis edilen tan─▒t─▒mda Lange 1 model g├Âr├╝l├╝yor.

Tam Dato l├╝mene yeni yeni g├Âz├╝m al─▒┼č─▒rken bu modele al─▒┼čmak daha da zor olacak. Mavi severlere belki iyi gelir ama benim notum vasat oldu.

ResimResimResim

SM-G920F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
afl

Ya┼č: 52
Kay─▒t: 27 May 2014, 15:18

Re: A.Lange & Sohne 25. Y─▒l ├Âzel

Mesaj kiwi21 » 10 Oca 2019, 18:31

Kerem abi guzellik tabi ki goreceli bi kavram. Ben saati optik olarak cok begendim. Senin gibi bi saat severin bu saat hakkindaki olumsuz goruslerini merak ediyorum. Nereden puan kirdin acaba?
http://besiktasformakoleksiyonu.blogspot.com.tr
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kiwi21

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 31 Tem 2011, 10:56

Mesaj kilimanjaro » 10 Oca 2019, 18:43

Bende hi├žbir be─čeni hissi uyanmad─▒.Kalabal─▒k kadranlar─▒ zaten sevmem de sanki saat ├Âncelikle tarih okumak i├žin tasarlanm─▒┼č gibi.Tarih pen├žesi ve i├žindeki rakamlar kocaman.─░ndisler ve kollar ├Âks├╝z kalm─▒┼č gibi.Birde her saate bir tek onu kullanabilirmiyim diye bakar─▒m.Elbette lange horolojiye damga vurmu┼č bir marka ama bu model olmam─▒┼č.
Ne kadar farkl─▒ olursa olsun, sana ait olmayana tenezz├╝l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge├žme

Ernesto Che GUEVARA
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kilimanjaro

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj afl » 10 Oca 2019, 19:29

kiwi21 yazd─▒:Kerem abi guzellik tabi ki goreceli bi kavram. Ben saati optik olarak cok begendim. Senin gibi bi saat severin bu saat hakkindaki olumsuz goruslerini merak ediyorum. Nereden puan kirdin acaba?
Mavi.
K─▒van├ž, orjinal Lange 1 en ├žok be─čendi─čim saatler aras─▒nda. ─░ster beyaz metal (platin veya alt─▒n) isterse rosegold olsun ├žok g├╝zel. Tabi mekanizma, kadran dizayn─▒, ve geometri olarak zaten harika bence.

Ama bu saatin tek fark─▒ kadran ├╝st├╝ yaz─▒lar─▒n ve rakamlar─▒n mavi olmas─▒.
Ne kadrandaki detaylar─▒n ne de kadran─▒n kendisinin mavi olmas─▒n─▒ art─▒k hi├ž be─čenmiyorum. Bu saat ├Âzelinde de ├žok soluk kalm─▒┼č.
Orjinal beyaz alt─▒n─▒n klas g├Âr├╝nt├╝s├╝ne veya rosegoldun yumu┼čakl─▒─č─▒na sahip de─čil.
Mavi benim zevkime hi├ž uymuyor, bunda g├Âz├╝me iyice k├Ât├╝ geldi.

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
afl

Mesaj kiwi21 » 10 Oca 2019, 19:46

afl yazd─▒:
kiwi21 yazd─▒:Kerem abi guzellik tabi ki goreceli bi kavram. Ben saati optik olarak cok begendim. Senin gibi bi saat severin bu saat hakkindaki olumsuz goruslerini merak ediyorum. Nereden puan kirdin acaba?
Mavi.
K─▒van├ž, orjinal Lange 1 en ├žok be─čendi─čim saatler aras─▒nda. ─░ster beyaz metal (platin veya alt─▒n) isterse rosegold olsun ├žok g├╝zel. Tabi mekanizma, kadran dizayn─▒, ve geometri olarak zaten harika bence.

Ama bu saatin tek fark─▒ kadran ├╝st├╝ yaz─▒lar─▒n ve rakamlar─▒n mavi olmas─▒.
Ne kadrandaki detaylar─▒n ne de kadran─▒n kendisinin mavi olmas─▒n─▒ art─▒k hi├ž be─čenmiyorum. Bu saat ├Âzelinde de ├žok soluk kalm─▒┼č.
Orjinal beyaz alt─▒n─▒n klas g├Âr├╝nt├╝s├╝ne veya rosegoldun yumu┼čakl─▒─č─▒na sahip de─čil.
Mavi benim zevkime hi├ž uymuyor, bunda g├Âz├╝me iyice k├Ât├╝ geldi.

Anladim abi, tesekkurler yorum icin.
http://besiktasformakoleksiyonu.blogspot.com.tr
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kiwi21

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 31 Tem 2011, 10:56

Mesaj mertk » 10 Oca 2019, 20:17

Bu tip kadran glash├╝tte original'da da var , acaba hangisi ilk olarak bu tip kadrana y├Ânelmi┼č merak ediyorum.
IVAN BEBEK B─░R G├ťN T├ťRK─░YE'YE YOLUN D├ť┼×ECEK!!!
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mertk

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2010, 00:42

Mesaj afl » 10 Oca 2019, 20:37

mertk yazd─▒:Bu tip kadran glash├╝tte original'da da var , acaba hangisi ilk olarak bu tip kadrana y├Ânelmi┼č merak ediyorum.
1994 de lange 1 in ├ž─▒k─▒┼č─▒ ile ilk kez bu kadran g├Âr├╝ld├╝. ├ťstelik bu kadran─▒n yerle┼čimi GO dan ├žok farkl─▒ olarak alt─▒n oran ve e┼čkenar ├╝├žgenler ile olu┼čturuluyor.

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
afl

Mesaj Tolgi06 » 10 Oca 2019, 22:45

Saat optik olarak g├╝zel ona laf─▒m yok ama ├Âzel bir edition i├žin customizationlar ├žok s─▒radan kalm─▒┼č. Kollar─▒ renklendirip arka kapa─ča grav├╝r/yaz─▒ koymak langeye yak─▒┼čmam─▒┼č kan─▒mca.
En son Tolgi06 taraf─▒ndan 11 Oca 2019, 11:12 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tolgi06

Kay─▒t: 03 Nis 2010, 23:20

Mesaj aladagli » 11 Oca 2019, 11:03

Yorumum k─▒sa olacak: bizimla deyiilsin. Notumuz 10 uzerinden 3.
Asmanda b├╝rk├╝t, jerde k├Âkb├Âr├╝ bol
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
aladagli

Kay─▒t: 07 Nis 2011, 12:40

Mesaj Ankthas » 11 Oca 2019, 11:12

Ben de bu modeli be─čenmeyenlerdenim, ├Âzellikle kollar─▒n gold, white&rose gold ve platin versiyonlar─▒n─▒ bildi─čimiz i├žin bu model g├Âz├╝m├╝ze ├žok yavan geldi san─▒rsam. Sadece saniye k─▒sm─▒ ve kay─▒┼č mavi olabilirmi┼č belki o zaman daha rafine dururdu, b├Âyle biraz basit durmu┼č sanki. Bu arada saatle ilgili be─čendi─čim k─▒s─▒m arka kapak i┼člemesi oldu. Ayr─▒ca kapak a├ž─▒l─▒p Lange'nin alametifarikas─▒ o muhte┼čem mekanizmay─▒ sunabiliyor:

Resim
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj Caner1983 » 11 Oca 2019, 11:28

Ankthas yazd─▒:Ben de bu modeli be─čenmeyenlerdenim, ├Âzellikle kollar─▒n gold, white&rose gold ve platin versiyonlar─▒n─▒ bildi─čimiz i├žin bu model g├Âz├╝m├╝ze ├žok yavan geldi san─▒rsam. Sadece saniye k─▒sm─▒ ve kay─▒┼č mavi olabilirmi┼č belki o zaman daha rafine dururdu, b├Âyle biraz basit durmu┼č sanki. Bu arada saatle ilgili be─čendi─čim k─▒s─▒m arka kapak i┼člemesi oldu. Ayr─▒ca kapak a├ž─▒l─▒p Lange'nin alametifarikas─▒ o muhte┼čem mekanizmay─▒ sunabiliyor:

Resim

Kerem abideki datograph ─▒n arka g├Âr├╝nt├╝s├╝ yan─▒nda ├žok s├Ân├╝k kalmam─▒┼č m─▒?
RolexÔÇÖs donÔÇÖt tick-tock
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Caner1983

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 05 Eyl 2014, 22:41

Mesaj Ankthas » 11 Oca 2019, 12:03

Caner1983 yazd─▒:
Ankthas yazd─▒:Ben de bu modeli be─čenmeyenlerdenim, ├Âzellikle kollar─▒n gold, white&rose gold ve platin versiyonlar─▒n─▒ bildi─čimiz i├žin bu model g├Âz├╝m├╝ze ├žok yavan geldi san─▒rsam. Sadece saniye k─▒sm─▒ ve kay─▒┼č mavi olabilirmi┼č belki o zaman daha rafine dururdu, b├Âyle biraz basit durmu┼č sanki. Bu arada saatle ilgili be─čendi─čim k─▒s─▒m arka kapak i┼člemesi oldu. Ayr─▒ca kapak a├ž─▒l─▒p Lange'nin alametifarikas─▒ o muhte┼čem mekanizmay─▒ sunabiliyor:

Resim

Kerem abideki datograph ─▒n arka g├Âr├╝nt├╝s├╝ yan─▒nda ├žok s├Ân├╝k kalmam─▒┼č m─▒?

Datograph─▒n yan─▒nda b├╝t├╝n mekanizmalar s├Ân├╝k kal─▒yor :lol: Tabi kronograf mekanizmalar zaten di─čer s─▒radan mekanizmalardan ├žok daha estetik duruyor, mesela ┼ču 300 dolarl─▒k Seagull 1963 mekanizma(Venus 175 geli┼čtirilmi┼č hali):

Resim
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Sonraki

D├Ân TSF Saat Sekt├Âr Haber Merkezi - Watch Industry News Center

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 4 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners