Yeni Model: Longines Heritage Column-WSP-Piece Chronograph

Saat Sekt├Âr Haberleri Geli┼čmeler Yeni Modeller
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz. Saat Sekt├Âr Haberleri B├Âl├╝m├╝m├╝z├╝ Ziyaret Ederek Saat End├╝strisindeki Yeni Modelleri, Fuarlardan ─░zlenimleri ve Geli┼čmeleri Takip Edebilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Bu Model Hakk─▒nda D├╝┼č├╝nceniz?

1 se├ženek se├žebilirsiniz

Sonu├žlar─▒ G├Âr├╝nt├╝le

Re: Yeni Model: Longines Heritage Column-WSP-Piece Chronogra

Mesaj Hellhound » 28 Kas 2015, 15:28

afl yazd─▒:
Hellhound yazd─▒:Bu saati be─čenmeyen bir ben var─▒m san─▒r─▒m...

Karma┼č─▒k kadranlarda derinlik ar─▒yor g├Âz├╝m. Saatin karma┼č─▒k ve tek katmanl─▒ yap─▒s─▒ bana hitap etmedi.

Bahsetti─činiz tipte kadran─▒ g├Âz├╝mde canland─▒ramad─▒m, derinlik y├Ân├╝yle d├╝┼č├╝nmemi┼čtim. ├ľrnek verebilir misiniz?
Sizi forumda parf├╝m konusunda ve "gurme kokular"da zevkle okuyorum, estetik zevkinize a┼čina oldu─čum i├žin merak─▒m─▒ cezbetti.

Vakit ay─▒r─▒p takip etti─činiz i├žin ├žok te┼čekk├╝r ederim :)

Yeni Tag Calibre 18 Chronograph ve Tudor Heritage Chrono bence eski tip kronograflar─▒n g├╝zel ├Ârnekleri. ─░kisinin de kadran─▒nda ho┼č bir derinlik var. Karma┼č─▒k kadrana ra─čmen derinli─či olan Breitling Transocean'lar da bana hitap eden tayfadan.
gurmekokular
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Hellhound

Kay─▒t: 14 A─ču 2014, 15:42

Mesaj Thevenin » 28 Kas 2015, 15:34

^Kabartma/aplike indisler ve daha gomulu alt kadranlar derinlige yardimci, ama Longines'in eti budu belli :D

Goze can, dile destan visual aid

Resim
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin
Global Moderator

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj afl » 28 Kas 2015, 15:52

Hellhound, Thevenin te┼čekk├╝rler :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
afl

Ya┼č: 51
Kay─▒t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj mlm » 28 Kas 2015, 17:00

Thevenin yazd─▒:^Kabartma/aplike indisler ve daha gomulu alt kadranlar derinlige yardimci, ama Longines'in eti budu belli :D

Resim

Kadran 5070J'den esinlenilmi┼č asl─▒nda biraz :D

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 03 A─ču 2010, 02:59

Mesaj Tolgi06 » 28 Kas 2015, 18:39

Esinlendigi malum, aslini alamayinca seviniyoruz iste en azindan bunu aliriz diye :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tolgi06

Ya┼č: 28
Kay─▒t: 03 Nis 2010, 23:20

Mesaj mlm » 28 Kas 2015, 19:16

Kesinlikle do─čru yoldas─▒n :D :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Kay─▒t: 03 A─ču 2010, 02:59

Mesaj mertk » 09 Nis 2016, 15:48

mlm yazd─▒:
Thevenin yazd─▒:^Kabartma/aplike indisler ve daha gomulu alt kadranlar derinlige yardimci, ama Longines'in eti budu belli :D

Resim

Kadran 5070J'den esinlenilmi┼č asl─▒nda biraz :D

Resim

B├╝y├╝k ihtimal Patek Longines'den esinlenmi┼č olabilir.

Eskilerde, Longines tamamen kendi ├╝retimi chronograph mekanizmalar kullan─▒rken, Patek d─▒┼čardan ald─▒─č─▒ mekanizmalarla chrono yap─▒yordu.

Eski zamanlar─▒n en iyi markalar─▒ndan biriydi,Swatch grup yaz─▒k ediyor bu markaya o kesin.

Ve yine eski zamanlarda chrono'lar hep birbirine benzedi─či i├žin hangisinin hangisinden esinlendi─čini bulmak g├╝├ž ama tam emin olmamakla birlikte, ilk inhouse chrono mekanizmalar─▒n─▒ yapan saat Longines'di diye biliyorum en az─▒ndan ─░svi├žre genelinde diyebiliriz. Patek'ten daha eski zamanlarda buna ba┼člad─▒─č─▒na eminim.

Longines, eski zamanlarda kendi ├╝retti─či saatlere bir at─▒fta bulunarak bu modeli ├ž─▒karm─▒┼č.

Fiyat─▒yla her t├╝rl├╝ tercih edilebilecek bir model, mekanizma olarakta eta'n─▒n Longines'e ├Âzel ├╝retti─či mekanizmalarda daha kaliteli oldu─ču s├Âyleniyor, en az─▒ndan ├Âyle g├Âz├╝kt├╝─č├╝, daha ├žok s├╝slendi─či kesin.

Yinede, tam vintage re-issue ve inhouse mekanizmalar─▒n oldu─ču bir Longines hayal ediyorum,ke┼čke ger├žekle┼čse :lol:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
IVAN BEBEK B─░R G├ťN T├ťRK─░YE'YE YOLUN D├ť┼×ECEK!!!
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mertk

Ya┼č: 28
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2010, 00:42

Mesaj Pardayan » 07 Tem 2018, 11:35

Gen├žli─če ad─▒m atarken ilk g├Âz a─čr─▒m bir Longines idi. Saat├žim de bende saate hayrand─▒k. Uzun y─▒llar kolumdan hi├ž ├ž─▒karmad─▒m. Bende tatl─▒ bir an─▒s─▒ vard─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Pardayan

Kay─▒t: 12 Haz 2018, 00:44

Mesaj hizliomer » 09 Eyl 2018, 12:00

SeRxx yazd─▒:Heritage ile kafay─▒ bozmu┼č Longines'in bence en ba┼čar─▒l─▒ modellerinden biri olmu┼č. Kronolu bir saat aray─▒┼č─▒nda olan ben i├žin de adaylar listesinde direkt yerini al─▒yor :)

Merak─▒m nedeniyle kusura bakmay─▒n, acaba neden chronolubir saat aray─▒┼č─▒ i├žindesiniz? Soruyu ┼čundan soruyorum, chrono isteyenleri ele┼čtirmek i├žin de─čil. Acaba benim bilmedi─čim, chrono ├Âzelli─činin kullan─▒ld─▒─č─▒ bir alan var m─▒? Ne bileyim ben de chronolub┼čr saat alsam i┼čime yarar m─▒ bilemedim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hizliomer

Kay─▒t: 17 A─ču 2018, 19:47

Mesaj EnderE » 09 Eyl 2018, 16:29

Bir chrono sever olarak cevap vermek isterim. TUMU ─░LE G├ľRSEL ZEVK. i┼čim gere─či ├žok s─▒k i┼člem ├ževrim s├╝resi gibi ├Âl├ž├╝mler yapmam gerekiyor, genelde de kolumda bir chrono olur ama chrono dakika taksimat─▒n─▒ g├Âz├╝m ├žok net se├žemedi─či i├žin s├╝reyi malesef cep telefonu ile tutuyorum. Soracaks─▒n─▒z kullanam─▒yorsunuz o zaman neden al─▒yorsunuz. Dedim ya t├╝m├╝yle zevk meselesi.

BLA-L09 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Ender Erdogan / Eski Kullan─▒c─▒ Ad─▒ Forestsoul
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
EnderE

Kay─▒t: 20 ┼×ub 2016, 23:59

├ľnceki

D├Ân TSF Saat Sekt├Âr Haber Merkezi - Watch Industry News Center

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 13 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners