S覺f覺r Ara癟lar覺m覺z覺 襤nceleyin

Saat&Saat LPI T羹rkiye Operasyonlar覺n覺 Sat覺n Ald覺

Saat Sekt繹r Haberleri Gelimeler Yeni Modeller

Moderat繹rler: News, LadyZ

Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Saat Sekt繹r Haberleri B繹l羹m羹m羹z羹 Ziyaret Ederek Saat End羹strisindeki Yeni Modelleri, Fuarlardan 襤zlenimleri ve Gelimeleri Takip Edebilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saat&Saat LPI T羹rkiye Operasyonlar覺n覺 Sat覺n Ald覺

Mesaj okanik » 18 Oca 2014, 02:51

Merhabalar bende saat alma ser羹veninde forumunuzdan olduk癟a faydaland覺m herkese teekk羹rler diliyorum.
Tercihim Tissot Le Locle oldu ve Saat&Saat internet sitesinden saati sat覺n ald覺m. burdan almam覺n en 繹nemli sebebi ise kendi d羹kkanlar覺n覺n olmas覺yd覺 saati teslim al覺nca iki konu kafama tak覺ld覺 bu y羹zden sizlere dan覺mak istedim.

1. ncelikle saatimi Tissot kutusunda beklerken Saat&Saat yaz覺l覺 sa癟ma bir kutuda g繹ndermiler acaba b羹t羹n sat覺larda b繹yle mi merak ettim. Sonu癟ta saat kutusuda kendisi kadar 繹nemli biey bence.

2. Saatin cam覺 羹zerinde koruyucu film bulunmuyordu ama dier b繹l羹mlerde filmler yerindeydi. bu durum normal midir. ayr覺ca incelediim kadar覺yla saatte herhangi bir 癟izik vs. yok.
Kullan覺c覺 avatar覺
okanik

Kay覺t: 12 Oca 2014, 03:29

Mesaj Emre » 18 Oca 2014, 04:12

okanik yazd覺:Merhabalar bende saat alma ser羹veninde forumunuzdan olduk癟a faydaland覺m herkese teekk羹rler diliyorum.
Tercihim Tissot Le Locle oldu ve Saat&Saat internet sitesinden saati sat覺n ald覺m. burdan almam覺n en 繹nemli sebebi ise kendi d羹kkanlar覺n覺n olmas覺yd覺 saati teslim al覺nca iki konu kafama tak覺ld覺 bu y羹zden sizlere dan覺mak istedim.

1. ncelikle saatimi Tissot kutusunda beklerken Saat&Saat yaz覺l覺 sa癟ma bir kutuda g繹ndermiler acaba b羹t羹n sat覺larda b繹yle mi merak ettim. Sonu癟ta saat kutusuda kendisi kadar 繹nemli biey bence.

2. Saatin cam覺 羹zerinde koruyucu film bulunmuyordu ama dier b繹l羹mlerde filmler yerindeydi. bu durum normal midir. ayr覺ca incelediim kadar覺yla saatte herhangi bir 癟izik vs. yok.

okanik hogeldiniz 繹ncelikle.

Saatiniz hay覺rl覺 olsun. Le Locle g羹zel bir se癟im olmu.

1. Kutu meselesi burada daha evvel de konuulmutu. Kurumsal firmadan ba覺ms覺z olarak malesef baz覺 癟al覺anlar heralde milyonlarca dolarla oynuyorlar, kutu ve sertifikalar覺 bazen veriyorlar, bazen vermiyorlar. K覺sacas覺 繹nemsemiyorlar. Ha bunun ald覺覺n覺z saate hi癟 bir etkisi yok sonu癟ta distrib羹t繹rden ald覺覺n覺z bir saat. Kutu sertifika vs. olmamas覺n覺n tek olumsuz etkisini olur da saati satarsan覺z o zaman g繹r羹rs羹n羹z. Neden bilmiyorum ama saatin kutu sertifika bilmem nesi (garantisi bitmi bile olsa) yoksa saatine g繹re %10 daha d羹羹k fiyata satman覺z olas覺. Satarken insan覺n can覺n覺 s覺kar yani. Sonu癟ta distrib羹t繹rden al覺nm覺 bir saatin kutusu, belgeleri, faturas覺, her eyinin tam olmas覺 beklenir.

2. Saatin her yerinde koruyucu bant olmamas覺 normal. 覺kabiliyor, sonu癟ta saat her modelinden 100 tane al覺n覺p bir k覺sm覺 stokta bekletilen bir mal deil. Al覺p tehire koyuyorlar, g繹r羹ns羹n istiyorlar. Bu esnada da saat incelenirken bant 癟覺km覺 olabilir.
T S F = P A Y L A I M
Kullan覺c覺 avatar覺
Emre
Editor

Kay覺t: 28 Kas 2010, 10:20

Mesaj ErsinGS » 18 Oca 2014, 11:43

Tissot un kutusu s覺radan bir kutunun 繹tesinde
i癟inde kitab覺 var kullan覺m k覺lavuzu var
her saatle birlikte olmas覺 gerekir
覺srarla saatin kutusunu isteyin bence
Kullan覺c覺 avatar覺
ErsinGS

Ya: 59
Kay覺t: 10 Ara 2011, 00:05

Mesaj okanik » 19 Oca 2014, 23:41

cevap i癟in 癟ok teekk羹rler ben de kutusunu beendiim i癟in ve videoda falan o ekilde g繹rd羹羹m i癟in 繹yle geleceini ummutum biraz hayal k覺r覺kl覺覺 ondan oldu galiba ama dediiniz gibi saatin belgelerinde veya kendisinde bir s覺k覺nt覺 yok. neyse ki ilerde satmay覺 d羹羹nm羹yorum o y羹zden o t羹rl羹 bir sorun olmaz benim i癟in. ayr覺ca firmaya da yazd覺m ve telefonla da bilgi almay覺 d羹羹n羹yorum. sonucu burda da payla覺r覺m.

Bu durumdan sonra akl覺ma 繹yle biey geldi ne kadar dorudur bilemiycem ama orjinal kutuyu g繹ndermemelerinin sebebi replika bir tissotyu daha sonra o kutuda satmak i癟in olabilir mi a癟覺k癟as覺 ben kurumsal bir firmadan beklemiyorum ama firman覺n cevab覺na g繹re gerekirse Tissot' nun ve LPI' in sitesinden de bir bilgilendirmede bulunucam.
Kullan覺c覺 avatar覺
okanik

Mesaj ErsinGS » 20 Oca 2014, 18:31

takip edin bence Tissot kutusu 繹nemli bence
i癟inde baka bir replika satmaktan ziyade kutusu olmayan e dost tissot unu kutuland覺rma denemesi olabilir
Kullan覺c覺 avatar覺
ErsinGS

Mesaj okanik » 22 Oca 2014, 14:24

Nihayetinde mutlu sona ulat覺m arkadalar ve orjina kutu elime ge癟ti ancak hi癟 beklemedik bir ekilde oldu. Konuyu burda aktard覺ktan sonra saat&saat firmas覺 ile g繹r羹t羹m ve tabi ki k覺v覺rd覺lar yok art覺k kutu tedariki yapmad覺klar覺ndan falan bahsettiler hatta 羹stelememe ramen daha fazla biey yapamayacaklar覺n覺 belirttiler. Bundan sonra ben de u anki t羹rkiye distrib羹t繹r羹 swatch group ile temasa ge癟tim ve en az覺ndan bilgileri olmas覺n覺 istedim. a覺rt覺c覺 bir ekilde kendileri ile hi癟 ilgisi olmamas覺na ramen 癟ok ilgili davrand覺lar ve adresime kutu g繹ndermeyi teklif ettiler. Sal覺 g羹n羹 kutu elime ulat覺 ve paketten sadece kutu deil baka bir s羹r羹 Tissot promosyonu 癟覺kt覺. Ger癟ekten m羹steri memnuniyetini d羹羹nen bir irketmi bunu da b繹ylece 繹renmi oldum.
Kullan覺c覺 avatar覺
okanik

Mesaj Emre » 22 Oca 2014, 16:05

okanik yazd覺:Nihayetinde mutlu sona ulat覺m arkadalar ve orjina kutu elime ge癟ti ancak hi癟 beklemedik bir ekilde oldu. Konuyu burda aktard覺ktan sonra saat&saat firmas覺 ile g繹r羹t羹m ve tabi ki k覺v覺rd覺lar yok art覺k kutu tedariki yapmad覺klar覺ndan falan bahsettiler hatta 羹stelememe ramen daha fazla biey yapamayacaklar覺n覺 belirttiler. Bundan sonra ben de u anki t羹rkiye distrib羹t繹r羹 swatch group ile temasa ge癟tim ve en az覺ndan bilgileri olmas覺n覺 istedim. a覺rt覺c覺 bir ekilde kendileri ile hi癟 ilgisi olmamas覺na ramen 癟ok ilgili davrand覺lar ve adresime kutu g繹ndermeyi teklif ettiler. Sal覺 g羹n羹 kutu elime ulat覺 ve paketten sadece kutu deil baka bir s羹r羹 Tissot promosyonu 癟覺kt覺. Ger癟ekten m羹steri memnuniyetini d羹羹nen bir irketmi bunu da b繹ylece 繹renmi oldum.

Bir distrib羹t繹r i癟in utan癟 verici bir durum :shock:
T S F = P A Y L A I M
Kullan覺c覺 avatar覺
Emre
Editor

Kay覺t: 28 Kas 2010, 10:20

Mesaj ErsinGS » 02 Mar 2014, 00:12

okanik yazd覺:Nihayetinde mutlu sona ulat覺m arkadalar ve orjina kutu elime ge癟ti ancak hi癟 beklemedik bir ekilde oldu. Konuyu burda aktard覺ktan sonra saat&saat firmas覺 ile g繹r羹t羹m ve tabi ki k覺v覺rd覺lar yok art覺k kutu tedariki yapmad覺klar覺ndan falan bahsettiler hatta 羹stelememe ramen daha fazla biey yapamayacaklar覺n覺 belirttiler. Bundan sonra ben de u anki t羹rkiye distrib羹t繹r羹 swatch group ile temasa ge癟tim ve en az覺ndan bilgileri olmas覺n覺 istedim. a覺rt覺c覺 bir ekilde kendileri ile hi癟 ilgisi olmamas覺na ramen 癟ok ilgili davrand覺lar ve adresime kutu g繹ndermeyi teklif ettiler. Sal覺 g羹n羹 kutu elime ulat覺 ve paketten sadece kutu deil baka bir s羹r羹 Tissot promosyonu 癟覺kt覺. Ger癟ekten m羹steri memnuniyetini d羹羹nen bir irketmi bunu da b繹ylece 繹renmi oldum.

Saat&Saat in u anda marka saatler d覺覺nda hangi saatlerin distrib羹t繹r羹 olduunu bilen varm覺 acaba?
Kullan覺c覺 avatar覺
ErsinGS

nceki

D繹n TSF Saat Sekt繹r Haber Merkezi - Watch Industry News Center

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 23 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners