├çal─▒nan Tudor saatim ve ├žalma y├Ântemi

TSF Uluslararası Çalıntı ve Kayıp Saat Veritabanı Kayıt

├çal─▒nan Tudor saatim ve ├žalma y├Ântemi

Mesaj gurhantura » 11 Eyl 2018, 12:52

Merhaba,
Saat doland─▒r─▒c─▒lar─▒n─▒n bu y├Ântemiyle saatimi ├žald─▒rd─▒m.
Her┼čeyiyle yazaca─č─▒m ki bu ┼čerefsizlerin oyununa gelmeyin.

Saatimin modeli Tudor Black Bay 41 mm
Kutu ve sertifikas─▒yla beraber
├╝zerinde ├želik bilezik tak─▒l─▒.
Serial: I634388
Model: 79230N
├çal─▒nd─▒─č─▒ tarih : 10.09.2018
├çal─▒nd─▒─č─▒ yer: Taksim s├╝rat kargo ┼čubesi

https://i.hizliresim.com/PDJ6E6.jpg
https://i.hizliresim.com/g6MVLZ.png

─░lan─▒ me┼čhur sat─▒┼č sitesine y├╝kledim, hemen ├Â─čleden sonra bir telefon geldi. tudor saat i├žin arad─▒─č─▒n─▒, kutu sertifikas─▒n─▒n tam m─▒ oldu─čunu, temizli─čini sordu. Gerekli cavaplar─▒ verdim ve 3100$ dan anla┼čt─▒k fiyat─▒. ─░stanbulda bir arkada┼č─▒n─▒z var m─▒ diye sordu. Var bir arkada┼č─▒m dedim ve onunla g├Âr├╝┼č├╝p size haber vereyim dedim. Arkada┼č─▒m─▒ arad─▒m. Benim i├žin bu sat─▒┼č─▒ ger├žekle┼čtirece─čini s├Âyledi. Adam─▒ tekrar aray─▒p arkada┼č─▒m─▒n uygun oldu─čunu ve sat─▒┼č─▒ ger├žekle┼čtirece─čini s├Âyledim. Buna sevindi ve bir ka├ž g├╝n i├žerisinde tatile ├ž─▒kaca─č─▒n─▒ hemen halledersek ├žok sevinece─čini, bu i┼člerde s├╝rat kargonun ├žok h─▒zl─▒ ve iyi oldu─čunu, kesinlikle s├╝rat kargoyla g├Ândermem gerekti─čini s├Âyledi. (Nas─▒l bir beyin tutulmas─▒yla d├╝nyan─▒n en dandik kargosuyla bunu yapt─▒─ča inanam─▒yorum) Ben de tamam dedim. Konu┼čma s─▒ras─▒nda bir ┼čekilde arkada┼č─▒m─▒n nerede oturdu─čunu s├Âylemi┼čtim. ├ç├╝nk├╝ kendisinin istanbulun ├žok uzak bir k├Â┼česinde oturdu─čunu, ne tarafta bulu┼čulaca─č─▒n─▒ anlamak i├žin nerede oturuyor gibilerinden bir ka├ž ┼čey sormu┼čtu. Ard─▒ndan da arkada┼č─▒n─▒zla g├Âr├╝┼čebilmem i├žin telefon numaras─▒n─▒ g├Ânderir misiniz dedi ve ben onu da g├Ânderdim.

T├╝m bunlar birle┼čince geriye arkada┼č─▒m─▒n oturdu─ču semtin s├╝rat kargo da─č─▒t─▒m ┼čubesini bulmak kal─▒yor. herhangi bir telefon numaras─▒ ├Â─črenme yaz─▒l─▒m─▒na da arkada┼č─▒m─▒n telefon numaras─▒n─▒ yaz─▒p isim soyisim bilgisini ├Â─črendi ve sabah erkenden kargo ┼čubesine gidip arkada┼č─▒m─▒n isim ve soyismini verip "bana k├╝├ž├╝k bi kutu gelecekti" c├╝mlesiyle kargoyu teslim ald─▒. S─▒─č─▒r kargo g├Ârevlisi ne kimlik ne teslim tutana─č─▒ da istemeyince(s├╝rat kargoyla istemesinin sebebi de bu), tereya─č─▒ndan k─▒l ├žeker gibi tertemiz alm─▒┼č saati. kamera kay─▒tlar─▒na bakt─▒rd─▒m istanbulda. ┼×apka takm─▒┼č sakall─▒ bir ┼čerefsiz kendisi..

Sonu├ž olarak, avukata gittim, i┼člemleri ba┼člataca─č─▒z. Saati unut diyor. Savc─▒l─▒k adam─▒ bulur fakat saat b├╝y├╝k ihtimalle u├žmu┼č olur. fakat kargo ┼čirketinden paray─▒ b├╝y├╝k ihtimalle al─▒r─▒z dedi.

Dikkatli olunuz. Y─▒llard─▒r bu konularda ak─▒ll─▒ ge├žinen ben, milletin b├Âyle kolay nas─▒l doland─▒r─▒ld─▒─č─▒n─▒ anlayamayan ben, nas─▒l bu katakulli ye d├╝┼čt├╝m inanam─▒yorum. Ger├žekten beni yiyip bitiren aptal yerine konmak. Kendime k─▒zmaktan adama k─▒zam─▒yorum. ─░lk b├╝y├╝k saatimi bu ┼čekilde ├žald─▒r─▒yor olmak beni inan─▒lmaz ├╝zd├╝. fakat 3000$ ile y─▒rtt─▒k diyorum, bu tecr├╝beyi 15000$ l─▒k bir rolexle de ya┼čayabilirdim.

Sizler üzülmeyin. Çok dikkat edin,

─░nternetten sat─▒┼člar inan─▒lmaz tehlikeli.

Sevgiler..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
gurhantura

Kay─▒t: 14 Nis 2015, 13:38

Re: ├çal─▒nan Tudor saatim ve ├žalma y├Ântemi

Mesaj ozgtegin » 11 Eyl 2018, 13:47

B├╝y├╝k ge├žmi┼č olsun, umar─▒m zarar─▒n─▒z─▒ telafi edersiniz. Planl─▒ yap─▒lm─▒┼č bir ┼čey... Can─▒n─▒z─▒ ├╝zmeyin yerine yenisi konur elbet...

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ozgtegin

Kay─▒t: 01 A─ču 2018, 11:27

Mesaj hozburun » 11 Eyl 2018, 14:00

Ge├žmi┼č olsun :(
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hozburun

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj Mandos » 11 Eyl 2018, 14:06

├çok ge├žmi┼č olsun tamamen kargo ┼čirketinin sorumsuzlu─ču

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Mandos

Ya┼č: 27
Kay─▒t: 10 May 2013, 14:33

Mesaj azizkaya » 11 Eyl 2018, 14:08

├çok ge├žmi┼č olsun.

SM-N910C cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Al─▒nca ya da sat─▒nca pi┼čman olmad─▒─č─▒m bir saat olmad─▒.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
azizkaya

Kay─▒t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj dice22 » 11 Eyl 2018, 14:21

Dedi─činiz gibi hem size, hem de bu k├Ât├╝ tecr├╝benizi ├Â─črenen bizlere bir ders oldu. Ama can─▒n─▒z sa─čolsun. Paray─▒ kargo firmas─▒ndan tahsil edersiniz bence. Gidenin yerine de daha iyisi gelir. Ge├žmi┼č olsun.

ONEPLUS A5000 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
dice22

Kay─▒t: 28 Haz 2015, 23:04

Mesaj asuspc » 11 Eyl 2018, 14:26

├çok ge├žmi┼č olsun...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asuspc

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 07 Haz 2016, 00:42

Mesaj sedir » 11 Eyl 2018, 14:48

Ge├žmi┼č olsun. Allah beterinden saklas─▒n.
Konuyu daha iyi anlayabilmek i├žin birka├ž soru sormama m├╝saade ediniz.
Cevap verip vermemek kendi takdirinizdedir tabii ki.
Zarar─▒n─▒z─▒ kargo ┼čirketinden alabilmeniz i├žin ├╝r├╝n├╝ teslim ederken bedelini beyan etmi┼č olman─▒z gerekmiyor mu?
├ťr├╝n bedeli belirlemediyseniz tahsilat da zor bence.
├ťr├╝ne fiyat bi├žtiyseniz, 3000 USD yani yakla┼č─▒k 20000 TL bu kez de kargo firmas─▒ daha y├╝ksek bir ta┼č─▒ma bedeli istedi mi? Farkl─▒ bir ta┼č─▒ma belgesi ve saire d├╝zenledi mi? ├ç├╝nk├╝ kargolar, para, alt─▒n, m├╝cevher ta┼č─▒nmaz diyorlar. K├╝├ž├╝k bir kutuya 20000 TL fiyat belirleyince bunu m├╝cevher s─▒n─▒f─▒nda sayabilirler diye akl─▒ma tak─▒ld─▒.
Vakit nakittir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sedir

Ya┼č: 57
Kay─▒t: 07 Nis 2010, 21:03

Mesaj iskampavya » 11 Eyl 2018, 15:02

├çok ge├žmi┼č olsun

SM-N920C cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
iskampavya

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 22 Ara 2017, 09:42

Mesaj Mkaraturk » 11 Eyl 2018, 15:38

├çok ama ├žok ge├žmi┼č olsun
U─čram─▒┼č oldu─čunuz doland─▒r─▒c─▒l─▒k (katakulli) y├Ântemine siz , biz farketmez inan─▒n herkes d├╝┼čebilir; ki g├╝n├╝m├╝zde nas─▒l ve ne ┼čekilde doland─▒r─▒l─▒c─▒l─▒k y├Ântemlerinin oldu─čunu ├žo─čumuz tahmin bile edemiyoruz.
B├Âyle ├╝z├╝c├╝ ve can s─▒k─▒c─▒ bir konuyu bizlerle payla┼čt─▒─č─▒n─▒z i├žin size ├žok te┼čekk├╝r ederiz.
Umar─▒m ki temennimiz bir ba┼čkalar─▒n─▒n ba┼č─▒na b├Âyle can s─▒k─▒c─▒ ve ├╝z├╝c├╝ olaylar─▒n gelmemesi...
Olmad─▒ diye ├╝z├╝ld├╝─č├╝n dua'ya, g├╝n gelir sevinirsin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Mkaraturk

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 16 A─ču 2017, 20:57

Mesaj Skysercan » 11 Eyl 2018, 15:53

├çok ge├žmi┼č olsun, daha ge├žen ilan─▒n─▒z─▒ g├Âr├╝p i├ž ge├žirmi┼čtim ne g├╝zel saat diye..

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Skysercan

Kay─▒t: 04 Haz 2013, 22:03

Mesaj creeindian » 11 Eyl 2018, 15:58

Gecmis olsun,
Maalesef sadece surat kargo degil, Yurtici Kargo ve Aras KargoÔÇÖ da da ayni hirsizlik vakalarini duyduk. Suc tamamen kargo sirketinde elbette, kimlik almadan vermemesi gerekiyordu.
Bunun haricinde kargodan bu bedeli alabilmeniz icin saati sigortali ve tam tutari yazarak gondermis olmaniz sart, umarim bunlari yapmissinizdir, cogu kisi bunu yapmiyor(ben de hic yapmadim). Saatiniz buyuk ihtimalle piyasada, belki de kapali carsiÔÇÖ da dukkani olmayip elden is yapan birine satilip yine elden baska bir kullaniciya/saticiya gidecek. Umarim kisa zamanda bulunur.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
creeindian

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 17 Mar 2014, 00:09

Sonraki

D├Ân TSF ├çal─▒nt─▒ Kay─▒p Saat Raporu - Stolen Lost Watch Report

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 3 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners