Seiko Spring Drive - Sessiz Devrim

Saat Sektörü Video Bölümü

Re: Seiko Spring Drive - Sessiz Devrim

Mesaj ÜmitYüksel » 04 May 2018, 00:24

zenithh yazdı:elektronik devre otomatiği bozar hocam :lol:

Valla ayar yapma derdi yok aylardır takmıyordum biraz önce taktım tıkır tıkır çalışıyor . Otomatik iyidirde devamlı aynı saatleri takmayınca hep ayar yapmak gerekiyor .

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj MrJingles » 04 May 2018, 01:45

Cruciatus yazdı:
MrJingles yazdı:
beycelice yazdı:Bütün İsviçre bu teknolojinin peşinde. En çok yaklaşansa Zenith. 36 bin bit. Bu insanların zihnine giden oksijenden bende istiyorum.

İsviçreliler yenilik anlamında hiçbir şey sunamıyorlar. Koskoca İsviçre bir Seiko etmiyor.

Burda hafif bir coşma hissediyorum. :) İsviçrelilerin yenilik anlamında birşey sunmaması ve hatta koskoca İsviçre’nin bir Seiko etmemesi.. çok büyük iddialar.. bi swiss adı var, başka da birşeyi yok demeyin lütfen..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Belki de hocam ama kalite olarak bence Japonların İsviçrelilerden farkı yok. Hatta bunu İsviçreliler artık kendileri itiraf ediyor. :D Ben de otomatik saat kavramıyla tanıştıktan sonra saatlere bakış açım ciddi manada değişti. Spring drive ile saniye öyle akmaz böyle akar demiş Japonlar. :D O saniyenin yağ gibi akması ve bütün İsviçre'nin bu teknolojinin peşinde olması hatta bu teknolojiyi hâlâ yapabilecek kapasitede olmaması artık inovasyon olarak geride kaldıklarının bir göstergesi. Astronlar desen bambaşka bir şey. GPS uydularının global ağını kullanarak uydu bağlantısı ile zaman dilimlerini, saati ve takvimi otomatik olarak ayarlıyor. Yani dünyanın neresine gidersek gidelim doğru zamanı gösteren bir saat yapmış adamlar ve bunu atom saati doğruluğunda bir hassaslık ile yapıyor. Adamlar bununla da yetinmeyip herhangi bir ışık kaynağıyla ihtiyaç duyduğu enerjiyi üretebilen bir solar sistem de entegre ederek teknolojinin sınırlarını zorlamışlardır. Bu kadar küçük bir yapıya GPS sistemi yerleştirilmesi ve bu sistemin çalışması için gerekli olan enerjiyi solar enerji sistemiyle sağlayan bir saat üreterek mikro-mühendisliğin dibine vurmuşlardır. :D İsviçrelilerin yaptıkları yenilikler en azından günümüz açısından konuşursak Seiko'nun yaptıkları karşısında biraz gülünç kalıyor. Şu an Orient kullanıyorum Tissot'a falan geçerim zamanla diyordum ama spring drive'ın akıcılığı bir sonraki saatimin kesinlikle bu teknolojiyi barındıran bir saat olması gerektiğini gösterdi. Yaz sonunda maddi durumlarımda bir terslik olmazsa Ananta almayı düşünüyorum. :)
Gerçek bir saat enerjisini pilden ve ışıktan değil sahibinden alır.
Kullanıcı avatarı
MrJingles

Mesaj ibrahim223 » 05 May 2018, 20:10

iskampavya yazdı:
zenithh yazdı:elektronik devre otomatiği bozar hocam [emoji38]
+1 [emoji3][emoji106]

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
+2

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

Önceki

Dön TSF Video Galeri - Video Gallery

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners