Orient 46943 ve ETA 2892 Video Karşılaştırma

Saat Sektörü Video Bölümü

Orient 46943 ve ETA 2892 Video Karşılaştırma

Mesaj fsinan » 23 Ara 2010, 15:22

Yüzlerce dolar fiyat farkı olan saatlerin içerisindeki mekanizmaları karşılaştırmışlar...Orient vs Swiss Eta..

Şaşıracaksınız.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Re: Orient 46943 ve ETA 2892 Video Karşılaştırma

Mesaj sedir » 23 Ara 2010, 15:55

Saatlerin içindeki parçaların birbirine benzemesi kaçınılmaz. Ancak bu karşılaştırma sadece rotora sınırlı kalmış bu yeterli olmasa gerek.
Ayrıca tüm otomobillerin de dört teker-bir motordan oluştuğunu, dolayısıyla çok benzer olduğunu söylemek ne kadar doğruysa bu video da o kadar doğru bence.
Ben de beğendiğim bir saatin alınabilir fiyatta olmasını isterim ama bu video benim için açıklayıcı olmadı maalesef.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj submariner » 24 Ara 2010, 00:02

Benim, nacizane anladığım orientin rotordan aldığı enerjiyi aktarırken mukayeseli olarak daha az parça kullanması,tasarımın basitliğinin servis kolaylığı sağlıyacağını düşünüyorum.Bana ak47 vs m16 karşılaştırması gibi geldi :).Tabi tamamen yanılıyor olabilirim
How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
Kullanıcı avatarı
submariner

Mesaj asymptote » 28 Haz 2012, 10:07

Çok yanlı bir inceleme, hatta Orient'in reklamı gibi olmuş diyebilirim. Basit olan güzeldir doğru, ama her zaman değil! Orient'in kurma sistemi daha az bileşen kullanmış olabilir, ve servisi de bu yüzden daha kolay yapılabilir ancak bu onu daha başarılı bir mekanizma yapmaz! Bir kere Orient kalibrelerde o fıldır fıldır dönen rotordan gelen sinir bozucu ses 7750 hariç Eta kalibrelerde yok. Ayrıca burada kalıcılık ve şoklara karşı direnci de önemli rotor zemberek sisteminin, bunlara hiç yer verilmemiş, bu yüzden eksik bir inceleme.. Ek olarak 2892-A2 nin kurma sistemi sanırım revize edildi son yıllarda..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj razz » 28 Haz 2012, 10:22

İncelemeyi kalibre bazında yapmak lüzumsuz.. Hatta yanıltıcı ve kesinlikle ucuz olan kalibreyi -suni bir şekilde- öne çıkaran, taraflı bir tarz..

VW'ın bir motorunu örnek alalım.. Aynı motor sırasıyla Skoda, Seat, VW ve Audi'de mevcut.. Şimdi ben bir Skoda'nın motorunu sökeyim burada, yanında da bir tane aynı hacim ve silindir sayısına sahip, aynı tip yakıt kullanan bir Mercedes motorunu sökeyim.. Skoda motoru daha az bileşen içerdiği için servisi daha kolay.. Üstelik içinde yer aldığı aracın fiyatı da Mercedes'e göre çok hesaplı.. Mercedes alan kazık yiyor demek ki.. Bu incelemeden çıkan sonuç bu..

Orient 46943'ün muadili Seiko 7SXX ve/veya Citizen 8XXX serisi olabilir çünkü kalibre harici bileşenleri de aşağı yukarı aynı kalitededir..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Dön TSF Video Galeri - Video Gallery

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners