Beğenilerin Değişir Dediniz Bak Şimdi Ne Oldu?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj Saradora » 30 May 2012, 18:35

2 ayı aşkın süredir forumu hergün takip ediyorum.Üstadların da dediği gibi forumu takip ettikçe fikirlerim ve beğenilerim değişti ;) ama saat seçmek daha zorlaştı,hatta içinden çıkılmaz bir hal aldı.2 ay içinde, 7 yıldır okumakta olduğum makina mühendisliği bölümünden mezun olacağım.

Çocukluğumdan beri saatlere karşı özel ilgim vardı, şu anda 2 dedemden kalan bir nacar bir de citizen marka saatlerim var.Tabi bu saatlerin manevi değerleri maddi değerleriyle kıyaslanamayacak kadar büyük.3-4 yaşımdan beri dedemin kucağına oturur onlarla oynar, kurcalardım.Bu yüzden 2 saatte şuanda çalışır durumda olsa da,manevi değerleri çok fazla olduğu için bir şey olursa diye ailemin yanında bıraktım,kullanmıyorum.bir diğer casio saatim içinde ayrıca başlık açıp kafanızı şişireceğim.

Gelelim konumuza; 500tl (max800) bütçe ile hayatımdaki 2. saatimi almak istiyorum.
-İlk olarak alacağım saat uzunca bir süre tek saatim olacağı için hem casual hemde dress saati olarak kullanabileceğim bir saat olmalı.
-Yaşımın 26 olmasından dolayı metal bilezikli saatler pek ilgimi çekmiyor(steinhard ocean 1 green hariç).
-Deri kordon tercih ediyorum.Özellikle Aviator tipi kordonları beğeniyorum(Steinhart TSF edition kordonları çok hoş) :thumbup:
-seiko 5 serisinde forumda incelemesi bulunan SNZG15K1 çok beğensem de ilk saat olarak beklentilerime cevap veremeyecek.(ama bir gün benim olacak.)
-Tissot le locle siyah kadran da hayranlığımdan ötürü mutlaka alacağım saatlerden biri.
*Bu 2 saati mutlaka ilerde alacağım için bunlara yakın saatler istemiyorum.

Adaylarım:
1)Orient CFM00003B Planet Orient
2)Orient CFT00004B Skeleton
3)Seiko SRP005K1
4)Seiko Sportura modelleri (2. el)

Bir başka seçenek iste bu kadar beklemiş iken 2 ay daha sabredip mezuniyetle birlikte son IMF yardımını alarak
Hamilton,Oris,Steinhart,Tissot gibi daha çok beğendiğim saatlere yönelebilirim.(konuyu daha da fazla uzatmamak için model belirtmedim.)
Tabi forumu geç bulmamdan dolayı kaçırdığım Steinhart TSF edition gibi çok özel saat projelerden birine dahil olabilirsem daha ne isterim ki.

Sizden isteğim aday saatlerimden veya sizin önerebileceğiniz saatlerden birini mi almalıyım, yoksa biraz daha bekleyip beni çok çok fazla mutlu edecek özel bir saat mi almalıyım?
Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
Saradora

Re: Beğenilerin değişir dediniz bak şimdi ne oldu?

Mesaj cenk » 30 May 2012, 18:40

bekleyip sizi çok mutlu edecek saatleri alın :thumbup:
Kullanıcı avatarı
cenk

Re: Beğenilerin Değişir Dediniz Bak Şimdi Ne Oldu?

Mesaj ferhatugur » 30 May 2012, 18:59

bencede bekleyip seni daha da mutlu edecek modellerden birini al...madem bu kadar bekledin,az daha sabret :thumbup:
ROLEX MILGAUSS 116400-GV...tek hayalim...
Kullanıcı avatarı
ferhatugur

Mesaj asymptote » 30 May 2012, 19:00

Bekleyin, saat işi aceleye gelmez.. :) Bu arada hoşgeldiniz :champ: diyeceğim fakat zaten berabermişiz.. ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj vmetin » 30 May 2012, 19:31

Eğer bekleyemeyecek kadar kötü durumdaysan poljot aviator a bak. Forumda incelemesi de var
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj aokyy » 30 May 2012, 19:35

Hep derim. Dünyada her şey değişir, insan yedisinde de değişir, yetmişinde de değişir.
Kullanıcı avatarı
aokyy

Mesaj SeRxx » 30 May 2012, 19:48

Bekle şampiyon :D

---Tapatalk---
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj necati » 30 May 2012, 20:32

Saat alacaktınız, 'bekle beğenilerin değişir' demişler, şimdi beğenemiyorsunuz. Hala bekle diyorlar, artık saat alma ihtimaliniz kalmadı :D
Kullanıcı avatarı
necati

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 166 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners