Rolex Air King 114200 Salmon Dial Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

TSF Bu Konuda Ne Düşünüyor?

A- Delikanlı Adama Yakışmaz
35
60%
B- Gayet Şık Seçim Yakışır
23
40%

Toplam oy : 58

Rolex Air King 114200 Salmon Dial Yorum

Mesaj razz » 29 Mar 2012, 22:16

Herkese merhabalar.. :champ:

Bir süredir mütevazi koleksyonuma bir Rolex daha katma arzusundayım.. Bu mevzu ile ilgili arayışlarım devam ediyor ki zaten TSF de ara ara bu halime şahitlik ediyor :thumbup:

Öncelikle niyetim Date veya AirKing almaktan yana.. Bu seçimimle ilgili nedenlerim de kısaca şöyle;
Halü hazırda bir Daytona TT ve bir Submariner SS sahibiyim.. Daytona'yı elden çıkarmak gibi bir niyetim yok zira oldukça severek aldığım ve kullandığım bir saat.. 8-) Aynı şekilde 14060M'i de değiştirme konusunda çok hevesli değilim zira olası alternatiflerden 16610'u 14060M'e değişmem şahsen.. ;) 16613 LN/LB veya 16600 Sea Dweller'ı temiz bulmak zaten neredeyse imkansız.. :( Olan nadir örnekler ederlerinin üzerinde talep edilen fiyatlarından ötürü o vitrinlerden gidemiyor.. :evil: E zaten yeni nesil Submariner'ların kalın lug'larına alışamadım hala.. :?

Bu saydıklarımın yanında 34mm.'lik ebat benim için problem değil.. Hiçbir zaman oversize watches fanatiği olmadım, olacağımı da zannetmiyorum.. Bileklerim çok kalın değil ( normalde 13 link olan Oyster bileziği 11 link ile kullanıyorum ).. Ayrıca mevcut Daytona ve Sub'ın da 40mm. olduğunu hatırlatmış olayım bu vesileyle..

Kısaca mevcuda dokunmadan küçük ailemize bir fert daha kazandırma niyetindeyim ;)

Yakın zamanda forumun sessiz üyelerinden aziz dostum '' seadweller '' bir ROLEX Air King 114200 Salmon Dial satın aldı.. TSF'de paylaştığım fotoğrafını da ekliyorum;

Resim

'' seadweller '' saatlerinden sıkılma konusunda rekor sayılabilecek bir süreye sahip olduğundan bu saat tekrar satılık.. :) Yeni hedef de bir 14060M :idea: Pek tabii benim 14060M değil zira an itibarıyla it's not 4 sale ;)
Şimdi ben de önümde böyle bir fırsat olduğu için ciddi bir şekilde düşünmeye başladım alsam mı diye.. :roll:

Bu saat, Air King modelinin hem optik hem de mekanik anlamda ulaştığı son noktaya güzel bir örnek aslında.. :geek: V Serial ( 2009-10 ), yeni tip bilezik ( solid) ve klips ( machined ),inner bezel engraving, daha kalın lug'lara sahip SuperCase ve yeni tip COSC kalibre.. 8-)

Saatin sıfıra yakın kondisyonda ve en son nesil oluşu benim en çok tercih ettiğim özelliklerinden.. Ayrıca belirttiğim üzere Date ve AirKing özellikle aradığım modeller arasında bu sıralar..

Şimdi gelelim fellow TSFer'ın bu konuda ne düşündüğünü öğrenmeye :?:

Şıklarımız:

A) Yahu RazZ delikanlı adamsın ne işin var pemPe saatle gözünü seveyim ya..?!! :o Resmen kadın saati bu..! :shock: Bir de 34mm. diyosun allasen benim ceketin düğmeler öyle 34mm. .. Para da verirsin sen şimdi bu Rolex diye.. :? Yazıktır ya.. :(
:D

B) Bence gayet şık bir seçim RazZ.. :champ: Ayrıca kadran pemde değil ki, somon rengi.. Hafif açık bakır renk ve ışığa karşı verdiği SunBurst efektle çok da şık duruyor.. Kaldı ki bu renk Rolex'in çok uzun zamandır erkek modellerinde kullandığı/sattığı bir ton :thumbup: Dress ağırlıklı bir saat olması itibarıyla 34mm. yerinde bir ebat.. Oyster bilezik spor kullanıma da yeşil ışık yakarken markanın sembolü haline gelmiş ( 18K beyaz altın ) fluted bezel da en ağır takım elbiseye bile mükemmel eşlik edebilecek esnekliği sağlıyor sana.. 8-)

ve/veya TSFer'ların kendi özgün yorumları.. :)

:arrow: Dökülün beyler ( ve o kadran rengiyle tabii ki bayanlar :P )
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Re: Rolex Air King 114200 Salmon Dial

Mesaj vincefb » 29 Mar 2012, 22:32

Reyiz, Bence kadran rengi süper ;)

Beyaz altın fluted bezel ve oyster bilezik kombinasyonu Theveninin tabiri ile ideale yakın angora tavşanı :thumbup:

Ama şu 34mm olayı bütün büyüyü bozuyor :?

Ama yinede delikanlı adama yakışmazı değilde gayet şık bir seçimi işaretliycem :champ:
Kullanıcı avatarı
vincefb

Mesaj Thevenin » 29 Mar 2012, 22:36

Bu yavruagzimtirak somon kadranli panpama (bkz. -imtirak eki gerektiren kadran renkleri) uzulerek ve de RazZ usulu ozet gecerek ©©©No Go..! diyorum.
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Re: Rolex Air King 114200 Salmon Dial Yorum

Mesaj vincefb » 29 Mar 2012, 22:36

Birde Razz, O avatara bu saat harbiden olmaz :lol:
Kullanıcı avatarı
vincefb

Mesaj razz » 29 Mar 2012, 22:37

vincefb yazdı:Ama şu 34mm olayı bütün büyüyü bozuyor :?

Başkan benim için 34mm.'de sorun yok.. :thumbup: Eğer söyleyebileceğin tek negatif nokta 34mm. ise ben bunu '' go get it tiger..! '' anlarım bak :D

vincefb yazdı:Birde Razz, O avatara bu saat harbiden olmaz

Doğru ya.. :?
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj drk » 29 Mar 2012, 22:43

Kadran rengi renk olarak güzel ancak benim zevkime hitap etmiyor, açıkçası bu renk kadranlı bir saatim olsun istemezdim. Saatin benim için bir diğer olumsuz tarafı çapı. Evet büyük saatlere alıştığım için belirli bir çapın altı gözüme çok küçük geldiğinden belki objektif bir yorum yapamayabilirim ancak 34mm gerçekten çok küçük. Hani bilekler ince olsa tamam diyeceğim ama bu durumda bence mantıklı bir alışveriş değil. Küçük çap bu renk kadranla birleşince mükemmel bir kadın saati olmuş aslında.

Bunların dışında bir olumsuzluk göremedim hatta aksine geri kalan her şey bu saat için bence gayet iyi :)
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj vincefb » 29 Mar 2012, 22:46

Reyiz... bu saatte acayip bir hava var 8-)

Ben şöyle diyeyim o zaman bu saat DJ II kıvamında bir çapa sahip olsaydı ben alırdım, severek de kullanırdım ... ;)

Drk, kadın saati diyip altın vuruşu yap sonrada... ardından 'Bunların dışında bir olumsuzluk göremedim hatta aksine geri kalan her şey bu saati için bence gayet iyi' de.. Bu yorumu okuyan direk soğur Reyiz :D
Kullanıcı avatarı
vincefb

Mesaj razz » 29 Mar 2012, 22:50

vincefb '' avatara yakışmaz.. '' diyerek karın boşluğuma attığı yumrukla beni geçici olarak nefessiz bırakırken, Drk geldiği çok bariz olmasına rağmen engel olamadığım aparkatıyla beni ringin iplerine astı diye açıklıyorum durumu.. :D

Bu arada bir WWF klasiği de Thevenin'den geldi: katlanan sandalyeyle taciz vuruşu.. ;)
Kullanıcı avatarı
razz

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 87 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners