Jacques Lemans JL1-1694A Yorum ve Tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Jacques Lemans JL1-1694A Yorum ve Tavsiye

Mesaj yirmi3 » 21 Mar 2012, 12:27

Merhaba,

Saatlerle ilgili araştırma yaparken forumu keşfettin. Gerçekten çok faydalı bilgiler içermekte. Okudukça, bendeki bilginin saat seçimi için yeterli olmadığını anladım. O yüzden size danışmak istiyorum.

http://www.saatcity.com/erkek-saati/jacques-lemans/jacques-lemans-jl1-1694a.html

Resim

Yukarıda linkini verdiğim saatle ilgili yorumlarınız nelerdir. Çok yüksek bir bütçeye sahip değilim. 1.000 TL civarlarına kadar çıkabilirim.

JL1-1694A saati de girdiğim bir kaç tane mağazada tavsiye ettiler. Mekanizmasını bilmiyorum ama kolda duruşu hoşuma gitti.

Siz bunun yerine başka saat önerir miydiniz?
Kullanıcı avatarı
yirmi3

Re: Jacques Lemans JL1-1694A Yorum ve Tavsiye

Mesaj Tolgi06 » 21 Mar 2012, 21:01

1000 TL civarı bütçe ile Seiko ve Orientlere bakabilirsiniz.JL'den daha iyi markalar bence. Ayrıca Orient'te çok hoş otomatik saatler mevcut bu bütçe ile.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj SeRxx » 22 Mar 2012, 01:05

Tolgi'nin söylediklerine katılıyorum ve ek olarak 1000 TL bütçeniz varsa ve spor bir şey arıyorsanız Tissot PRS516 Automatic :thumbup:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj yirmi3 » 22 Mar 2012, 02:22

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Önerdiğiniz Tissot serisine baktım. İnternette gördüğüm kadarıyla güzel görünüyorlar. Peki İzmir'de görebileceğim bir mağaza biliyor musunuz? Gittiğim bir kaç mağazada çok sınırlı model vardı. Bol seçenek sunacak bir mağaza bulamadım.

Dediğiniz gibi jacques lemanstan çok daha iyi markalar var. Peki fiyatı göz önünde bulundurarak JL1-1694A almak yine de mantıklı olmaz mı?
Kullanıcı avatarı
yirmi3

Mesaj Tolgi06 » 22 Mar 2012, 02:25

yirmi3 yazdı:Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Önerdiğiniz Tissot serisine baktım. İnternette gördüğüm kadarıyla güzel görünüyorlar. Peki İzmir'de görebileceğim bir mağaza biliyor musunuz? Gittiğim bir kaç mağazada çok sınırlı model vardı. Bol seçenek sunacak bir mağaza bulamadım.

Dediğiniz gibi jacques lemanstan çok daha iyi markalar var. Peki fiyatı göz önünde bulundurarak JL1-1694A almak yine de mantıklı olmaz mı?

Bence Tissot/Seiko/Orient çok daha mantıklı. JL'de o kadar kötü marka değil ama bu 3 marka ile boy ölçüşemez.
Tissot/Seiko da çeşit arıyorsanız artık günümüzün gereksiz eğilimlerinden olan büyük AVM lere bakmanızı öneririm :D
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj yirmi3 » 22 Mar 2012, 02:43

Bir kaç AVM dolaşacağız demek ki =)

Peki şu saat de önerdiğiniz markalar kalitesinde midir?

Swiss Army Infantry Vintage Quartz Chrono Model 241287

http://www.gemnation.com/watches/Swiss-Army-Infantry-Vintage-Chrono-241287-13285.html

Resim
Kullanıcı avatarı
yirmi3

Mesaj nfs » 30 Mar 2012, 18:46

Evet oyledir gayet kalitelidir fakat tr fiyatıyla bütçenin üstüne çıkma ihtimalin var. Bu markanın bütçene uygun bir çok modeli var. tr fiyatı için http://www.kalemkutusu.com/hediye/alisveris/seri/Tum-Urunler/victorinox-swiss-army-55/Tum-Seriler/1
Kullanıcı avatarı
nfs

Mesaj akkaya » 06 Nis 2012, 16:51

quartz saat almak istersen 1ooo tl ye güzel seikolar var fakat otomatikte merakın varsa orient hem kaliteli hemde fiyatları normal. 1ooo tl ye 8-10 model ve kendi içlerinde değişik kadran ve zemin göstergeli olanları da bulabilirsin. jsckques lemans cok kaliteli bir saat değildir en azından 1000 tl bütçe olarak düşünürsen. ama saat için 300 - 400 ayırdıysan j lemans da güzel modeller var.
Kullanıcı avatarı
akkaya

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: sphinx ve 47 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners