Mondaine Evo Ladies Yorum ve Tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mondaine Evo Ladies Yorum ve Tavsiye

Mesaj std » 11 Şub 2012, 02:39

Merhaba,
ben yeni uyelerdenim. Bir konuda fikrinize ihtiyacim var. Hali hazirda donusumlu olarak kullandigim bir kac saatim var ama genel olarak saatlerimi yenilemek istiyorum ve bu aralar Mondaine saatlere kafayi takmis durumdayim. Bu saati agirlikli olarak hafta sonlari, klasik olmayan (casual) kiyafetlerle kullanmayi dusunuyorum. Gunluk is kullanimi icinse bir kac Gc modeli var aklimda- bununla ilgili sanirim biraz daha arastirma yaptiktan sonra baslik acacagim.
Saatlerin kadranlarinin basit olmasi hosuma gidiyor, bana gore degisik. Tarih gostergesinin olup olmamasina karar veremedim. Ancak asil sikintiyi kayis konusunda yasiyorum. Gozume kestirdigim modeller asagidaki linklerde: ikisi kirmizi deri, digeri ikisi ise metal kayisli. Su an gunluk kullandigim saat 40mm, dolayisiyla bir anda 26mm'ye gecmek istemiyorum. Su an tercihim deri kayisli modelden yana ancak merak ettigim deri kayisli modeli aldigimda bir sure sonra kayisi yenilemek istedigimde Turkiye'de orjinal bir kayisla yenileyebilir miyim? Ozellikle Ankara'da.
Saatlerin ozellikleri linklerde detayli olarak yer aliyor. Bunun yaninda Mondaine saatlerle ilgili tecrubesi olanlar ozellikle bakimi ve kullanimi konusunda fikir verebilirse cok sevinirim.
Simdiden tesekkurler

Deri kayisli 30mm model: http://www.mondaine.ch/mondaine-watches/display/100
Deri kayisli 36mm model: http://www.mondaine.ch/mondaine-watches/display/212
Metal kayisli 26mm model: http://www.mondaine.ch/mondaine-watches/display/150
Metal kayisli 36mm model: http://www.mondaine.ch/mondaine-watches/display/214
Kullanıcı avatarı
std

Re: Mondaine Evo

Mesaj drk » 11 Şub 2012, 03:31

Std hoşgeldiniz :champ:

Mondaine fiyatına göre oldukça kaliteli bir marka. Kayış konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum, oriijinal olmasa bile aynı ebatlarda renk renk kayışlar bulmak mümkün. Saatin bakımı kısa vadede birkaç yılda bir pil değiştirmekten ibaret. Kullanışlılık açısından metal bilezikliyi tercih etmenizde fayda görüyorum, kayış değiştirme sorunu olmayacaktır :thumbup:
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj Thevenin » 11 Şub 2012, 03:41

Kirmizi deri, tarihsiz olan da, mesh bracelet model de guzel secimler. Hosgeldiniz :champ:
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj std » 11 Şub 2012, 04:20

Hosbulduk, yorumlar icin tesekkur ederim.
saphire crystal ve hardened mineral arasinda uzun vadede saphire crystal'in daha dayanikli olacagini dusunuyorum cizilmelere karsi. dogru muyum? hardened mineral daha kolay cizilir gibi bi izlenim olusturdu bende. siz ne dersiniz? fiyat farki ikisi arasinda iki katina yaklasiyor- dusunmeden odenmeli mi bu fark? (asil saatime daha cok para ayirabilmek adina karar veremedim acikcasi)
Kullanıcı avatarı
std

Mesaj vincefb » 11 Şub 2012, 10:42

Thevenin yazdı:Kirmizi deri, tarihsiz olan da, mesh bracelet model de guzel secimler. Hosgeldiniz :champ:

+1 Thevenin arkadaşıma katılıyorum iki saat'de güzel seçimler :thumbup:

Benim tercihim saphire crystal'den yana olurdu ;)
Kullanıcı avatarı
vincefb

Re: Mondaine Evo Yorum ve Tavsiye

Mesaj Bond » 12 Şub 2012, 04:41

TSF'ye hoş geldin Std :champ:

Mondaine minimalist dizayna sahip ve bu fiyat skalası içerisinde kaliteli saatler üreten bir marka. Markanın çıkış noktası ise ilginç ve güzel. Kırmızı deri kayışlı 36mm model çok hoş duruyor. Safir elbette çizilmeye karşı çok daha dayanıklı ama sertleştirilmiş mineral camda çok kolay çizilmiyor. Fiyat duble olduğuna göre ve kullanım alışkanlığına bağlı olarak hafta sonları takılacaksa mineral camlı modelde alınabilir. Sanırım yurt dışından alacaksın, bu durumda mağazasından mesh bilezikli modeli yanında yedek kırmızı kayış ile alma imkanı var ise bence çok mantıklı bir seçim olur.

Şimdiden iyi günlerde kullan. :champ: Alım sonrası kutu açılışı ve tanıtım fotoğraflarını bekliyoruz ;)

Resim Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Re: Mondaine Evo Ladies Yorum ve Tavsiye

Mesaj std » 13 Şub 2012, 23:41

Hosbulduk :)
Evet, yurt disinda magazadan alacagim- ancak anladigim kadariyla magazalarda bulabilecegim modeller sinirli olacak. bir de 36mm sapphire camli geliyor dolayisiyla fiyat konusundaki ikilemim kendiliginden cozulmus oldu. Anladigim kadariyla vergi dahil $400'e 36mm simply elegant bracelet modeli benim olacak. Bulundugum sehirde yetkili bir mondaine saticisi yok dolayisiyla nyc'ye gidip saati almam yaklasik iki hafta kadar bekleyecek ama dediginiz gibi resimleri/kutu acilisiyla birikte ilgili bolume post ederim.
fikirleri icin herkese tesekkurler! :champ:
Kullanıcı avatarı
std

Re: Mondaine Evo Ladies Yorum ve Tavsiye

Mesaj Bond » 29 Şub 2012, 02:48

Std durum ne? :) Mondaine Evo kolda mı? :champ:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 125 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners