Diesel Saat Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Diesel Saat Bilgi

Mesaj Ziyaliv » 23 Ara 2009, 03:17

bakın beyler şimdi diesel, armani, esprit, fossil, zodiac, dkny size moda markaları gibi gelebilir, fakat bilmediğiniz bir durum var bu markaların saatlerinin tamamını FOSSİL WATCH GROUP üretmektedir. Bu markalar fossil saat fabriklarından çıkmaktadır. Diyorsunuz ki 300 tl diesel e verilmez falan, tabii bunlar kişisel gorusler yanlız yorumlarınızdan önce diesel ve fossil gibi saatlerdeki işçilik kalitelerine bakmanızı tavsiye ederim lutfen bir magaza da elinize alarak inceleyiniz. Diesel de çelik, kayış ve işçilik kalitesi oldukça iyi seviyelerdedir o fiyatlarda bir saat için ve ayrıca lutfen ülkemizdeki saat fiyatlarını ebaydaki satış fiyatları ile karşılaştırmayınız, ebay türkiye nin gittigidiyor.com udur, yani kimin bayi olup olmadıgı kacak mal satıp satmadıgı belli değil ki. Eğer ki TR fiytatları ile yurtdışı fiyatları ile karşılaştıracaksanız, yurtdışındaki bu markaları saatan gerçek mağazalara bakınız. Ebay deki fiyatlar türkiye saat piyasası ile kıyaslamak için bir kriter değildir.

erdem kardeşim eğer beğendi isen modelini diesel saat alıp rahatlıkla kullanabilirsin ben bir saaatçi olarak diesel i tavsiye ederim kardeşim. Mennun olarak kullanırsın ama tek dezavantajı var diesel saatlerin orjinal kayışlarının fiyatı 100 tl civarında.

Kullancak olan sensin kardeşim begendi isen saati bugun MOMENTUS, NACAR, QUANTUM gibi kore yapımı fason uretim saatler almaktansa Fossil group un ürettiği diesel alman iyi olacaktır.
"Saat, Saatçiden Alınır...."
Kullanıcı avatarı
Ziyaliv

Re: Diesel Saat?

Mesaj erdemm » 23 Ara 2009, 20:46

ziyaliv yazdı:bakın beyler şimdi diesel, armani, esprit, fossil, zodiac, dkny size moda markaları gibi gelebilir, fakat bilmediğiniz bir durum var bu markaların saatlerinin tamamını FOSSİL WATCH GROUP üretmektedir. Bu markalar fossil saat fabriklarından çıkmaktadır. Diyorsunuz ki 300 tl diesel e verilmez falan, tabii bunlar kişisel gorusler yanlız yorumlarınızdan önce diesel ve fossil gibi saatlerdeki işçilik kalitelerine bakmanızı tavsiye ederim lutfen bir magaza da elinize alarak inceleyiniz. Diesel de çelik, kayış ve işçilik kalitesi oldukça iyi seviyelerdedir o fiyatlarda bir saat için ve ayrıca lutfen ülkemizdeki saat fiyatlarını ebaydaki satış fiyatları ile karşılaştırmayınız, ebay türkiye nin gittigidiyor.com udur, yani kimin bayi olup olmadıgı kacak mal satıp satmadıgı belli değil ki. Eğer ki TR fiytatları ile yurtdışı fiyatları ile karşılaştıracaksanız, yurtdışındaki bu markaları saatan gerçek mağazalara bakınız. Ebay deki fiyatlar türkiye saat piyasası ile kıyaslamak için bir kriter değildir.

erdem kardeşim eğer beğendi isen modelini diesel saat alıp rahatlıkla kullanabilirsin ben bir saaatçi olarak diesel i tavsiye ederim kardeşim. Mennun olarak kullanırsın ama tek dezavantajı var diesel saatlerin orjinal kayışlarının fiyatı 100 tl civarında.

Kullancak olan sensin kardeşim begendi isen saati bugun MOMENTUS, NACAR, QUANTUM gibi kore yapımı fason uretim saatler almaktansa Fossil group un ürettiği diesel alman iyi olacaktır.

Üstad cevap için teşekkürler.Bu saati deneyebileceğim bir yer bulursam kesin alıcam.
Cevap veren herkese de teşekkür ederim.
Zaman hırsızı çok çalar, koluna zincir vurulamaz....
Kullanıcı avatarı
erdemm

Mesaj marisa » 28 Ara 2009, 16:34

Lütfi Liv'in de dediği gibi Fossil Group tarafından üretilen Diesel saatleri kalite olarak kötü sayılmaz. Ayrıca Fossil Group Burberry, Zodiac (ki bu iki marka swiss made saatlerdir), Fossil, Emporio Armani, Adidas gibi markaların da üretimini yapan çok büyük ölçekli bir saat üreticisidir.

Ayrıca hem Almanya'da hem de Amerika'da olmak üzere 2 Fossil Group vardır. Kolleksiyonun çoğu ürünlerin ortak olmasına rağmen bazı farklılıklar görülebilir. Amerika'dan Ebayden saat satın alma ile ilgili size şunu söyleyebilirim ki; İnternational Garanti denilen durum sadece teknik servis desteğidir. yarın öbür gün saatinizde bir fabrikasyon hatası bile olsa ürünün iadesini Türkiye distribütörü kabul etmez. Sebebi de muhasebesel olarak çıkışı olmayan bir ürünün iade işleminin gerçekleşmesinin imkansız olmasıdır ki çok mantıklıdır. O yüzden yurtdışından saat alırken bir kez daha düşünün. (Bu arada bu söylediklerim tüm markalar için geçerli)
Kullanıcı avatarı
marisa

Mesaj corto » 30 Ara 2009, 23:37

dostum diesel'e bu kadar para vermek günah...

sana garanti ediyorum, pilini falan değiştirirken kazayla içini görürsen bu t-shirt markası saatlerin, o saniye soğursun.
içinde dandik plastik bir mekanizma ve zavallı bir ayar vidası var... 100TL ( hadi o da marka tasarım falan için ) den daha fazla kesinlikle verme derim...

400-500'e güzel Seiko var...
Kullanıcı avatarı
corto

Mesaj nickynick » 31 Ara 2009, 00:13

+1
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Bond » 31 Ara 2009, 00:19

Seiko'nun güzel modelleri olduğuna bende katılıyorum.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Ziyaliv » 02 Oca 2010, 22:55

diesel saaatlerin icerisindeki makinalar

-2032
-6L31
-Miyota chrono quartz (citizen üretimidir)
-harley serisi

makinalar vardır kaliteli japon quartz mekanizmalardır bunlar.....
"Saat, Saatçiden Alınır...."
Kullanıcı avatarı
Ziyaliv

Mesaj promise1907 » 13 Oca 2010, 23:47

Diesel modelleri gençler arasında oldukça tutuluyor, diesel beğenen herkese aynı tavsiye de bulunuyorum burada da yapayım bunu :D modelleri birbirine çok benzeyen fossil saatlere bakmanızı tavsiye ederim. Hem benzer dizayna hem de saat vasfına sahip birşey almış olursunuz ;)
Kullanıcı avatarı
promise1907

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 87 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners