RW Nabucco Limited Edition & Nabucco Chronograph Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

RW Nabucco Limited Edition & Nabucco Chronograph Bilgi

Mesaj ZeitGeisT » 21 Ara 2009, 09:40

Raymond Weil Nabucco Limited Edition
Resim

Raymond Weil Nabucco Chronograph (ungetragen)
Resim

Orjinal bir Raymond Weil Nabucco almak konusunda çok hevesliyim. İlk olarak yukarıdaki iki seçenek arasında kararsız olmakla beraber... Forumdaki saat konusunda tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum... Fiyatı gayet Yüksek... Bu saat bu parayı hak ediyor mu? Daha makul fiyatlara sahip olabileceğim satıcılar var mıdır? Yardımlarınızı fikir ve düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim...
Kullanıcı avatarı
ZeitGeisT

Re: RW Nabucco Limited Edition & Nabucco Chronograph

Mesaj bizantolog » 21 Ara 2009, 12:32

Kendi kişisel fikrimi belirteyim, bence RW saatlerinin çekici yönleri son derece az, istenen bedel ise ters orantılı olarak son derece yüksek.

Elbette zevkinizi tartışmak istemem, ancak bir saat alırken nelere değer verdiğinizi bilmek isterdim. Yukarıdaki saatlerin sizi çeken yönleri nelerdir? Sizce bir RW saatini değerli yapan nedir?
Kullanıcı avatarı
bizantolog

Mesaj ZeitGeisT » 21 Ara 2009, 12:43

Benim için en çekici tarafı Çok piyasa olmaması... Ayrıca tasarım olarak bildiğim bir çok markadan çok daha şık görünüyorlar gözüme...
Kullanıcı avatarı
ZeitGeisT

Mesaj bizantolog » 21 Ara 2009, 14:20

Piyasa olmayan başka markalar da var.

Aslında saatin tasarımı, referans standartların çok da ötesine geçmemiş. Baton ibreler aşırı klasik mesela. Kadran ise çok karışık.

Tabii bunlar benim şahsi görüşlerim, sizi bu saatten soğutmak için söylemedim, ki saati beğenmişsiniz zaten, bu konuda diyecek bir şeyim olamaz.

Neticede demek istediğim şu: Parasını hak eden bir tasarım göremiyorum ben.
Kullanıcı avatarı
bizantolog

Mesaj ZeitGeisT » 21 Ara 2009, 15:20

Benim tarzımı ifade eden bir tasarım. Bugün freelanceri iade edip Nabucco yü aldım. Titanyum karbonfiber olanını. Kendi adıma saatte son noktayı koydum. Üst sınır olarak elbette.
Kullanıcı avatarı
ZeitGeisT

Mesaj bizantolog » 21 Ara 2009, 15:33

deMeSVed yazdı:Benim tarzımı ifade eden bir tasarım. Bugün freelanceri iade edip Nabucco yü aldım. Titanyum karbonfiber olanını. Kendi adıma saatte son noktayı koydum. Üst sınır olarak elbette.

O zaman "Hayırlı olsun" diyorum, güle güle kullanın. :king:
Kullanıcı avatarı
bizantolog

Mesaj Ziyaliv » 21 Ara 2009, 15:46

Merhabalar

Raymond Weil çok çok eski ve kalitesi çok yüksek olan bir saat markasıdır, fabrikasyon üretimleri mevcut olmayıp saatler tamamı ile elde üretilmektedir. Saatler üretimden çok hassas işçilik testlerinden geçerek tüketiciye sunulur. Raymond Weil dünyada saat sektöründe büyük bir imaja sahiptir, fakat Türkiye'de bu marka çok fazla talep görmemektedir. Nedeni ise Türk müşterilerinin kalıplaşmış markalar dışına çıkamamasıdır. Saatlerin fiyatları tamamı ile yerinde fiyatlardır ve Omega ya yakın bir kalitede üretim yapılır. Bana sorulacak olursa Nabucco serisi gerek detaylardaki işçilik, gerek sağlamlık, gerekse fiyat ve prestijli tasarımı nedeniyle koleksiyonların arasına girmeyi hakeden bir modeldir.
"Saat, Saatçiden Alınır...."
Kullanıcı avatarı
Ziyaliv

Mesaj ZeitGeisT » 21 Ara 2009, 15:55

Teşşekür ederim... İlk fotolarını paylaşayım bari :)

Resim
Kullanıcı avatarı
ZeitGeisT

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: blumenberg, extremeresponse ve 53 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners