1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Arka Kapağı Cam Dalgıç Saati Tavsiyesi - Omega ve Tag Heuer

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Arka Kapağı Cam Dalgıç Saati Tavsiyesi - Omega ve Tag Heuer

Mesaj buTa » 17 Ara 2011, 00:32

Değerli forum üyeleri tekrar merhaba. Başlık yarı İngilizce,yarı Türkçe oldu affedin. TSF sayesinde diver model saatlere ilgi duymaya başladım. Bir kaç ay evvel Oris bc4 almama rağmen beni kesmedi. Kullandığım saatten memnunum ama bir de diver ya da benzeri (örn. rolex explorer 2 gibi ) bezeli dikkat çekici otomatik saatim olsun istiyorum. Üstelik saatin arkasında mekanizma görünür olsun istiyorum, istiyorum da istiyorum. :) :roll: Bu anlamda ilgilendiğim saatler Tag Heuer Aquaracer 500 m ve Omega Planet Ocean 8500 caliber . 8500 caliber Planet Ocean'ın yeni versiyonu. Tamamen in-house mekanizma diyorlar. Üstelik istediğim gibi arkası görünür mekanizma.

Ancaaaak bu saat sanırım Türkiye'ye henüz gelmedi ve fiyatıda çok yükseklerde diğer PO (caliber 2500 ) serilerine göre. Örnek olsun diye Chrono24 fiyatları 8500 caliber 9500-10000 TL aralığında ise ,caliber 2500 ,6000-6500 TL aralığında. Bilindiği gibi Planet Ocean modelleri chronometer sertifikalı. Bir de Tag Aquaracer 500m var. Saat Chrono24 fiyatlarıyla 4000-4500 TL seviyelerinde. Saat için hiç acalem yok, önümüzdeki bir kaç ay sonra almayı düşünüyorum. Bunların dışında farklı önerilere de açığım.

Şimdi şu soruları siz değerli üstadlara ve saat meraklılarına soracağım. Marka bilinirliği,prestij,teknik özellikler, esnek kullanım açısından fikirlerinizi merak ediyorum. 8500 caliber Planet Ocean bütçemi çok zorlayacağından elimdeki Oris bc4 ü belki de satmak zorunda olacağım. Bu anlamda , Tag Heuer 500m mi ? , arka cam şeffaf mekanizma olmadığı için belki de aldıktan sonra pişman olabileceğim Planet Ocean caliber 2500 mü?, yoksa satabilirsem uğruna bc4 üm den olacağım Planet Ocean 8500 caliber mi? Ya da farklı önerileriniz ? Bu arada Aquaracer'ı bilekte denedim ve güzel durdur ama Planet Ocean' henüz deneme fırsatım olmadı.

http://www.omegawatches.com/gents/seamaster/planet-ocean/23230422101001

Resim

http://www.tagheuer.com/int-en/home#/int-en-thecollections-menswatches-watches-aquaracer-products-aquaracer500mcalibre543m-productsheet-waj2110-ba0870

Resim
Kullanıcı avatarı
buTa

Re: Transparent Case Back Diver Saatler Tavsiye

Mesaj drk » 17 Ara 2011, 01:13

Tag Heuer, fiyatına oranla oldukça kaliteli, marka imajı olarak rakipleri arasında yeri sağlam ve prestijli, başarılı projelere imza atan bir firma. Bu model de renk kombinasyonundan bağımsız olarak oldukça güzel ve popüler bir saat. İçindeki mekanizma eta 2824-2.

Omega elbette birçok kategoride tag heuer'den daha üst düzey bir marka zaten bunu karşılığınıda yüksek fiyat etiketleriyle müşteriden bekliyor. 2500C kalibreli eski planet ocean mükemmel bir saat bana göre. Emre08'in yaptığı detaylı incelemeyi bakmadıysanız mutlaka incelemenizi tavsiye ederim. Arka kapak safir kristal değil ancak çok gösterişli deniz atı logosu emin olun bu eksiği hissetirmeyecektir. İki boyutu var saatin, ikisini de yanyana inceledikten sonra karar vermek en mantıklısı.

Yeni 8500 kalibreli planet oceanı canlı canlı görmedim henüz ancak onunda çok kaliteli olduğuna eminim. Saatte yapılan makyajla en önemli değişiklikler mekanizmada ve bezelde uygulanmış. Yalnız dediğiniz gibi fiyat etiketi oldukça yüksek. Bu kadar çıkmışken explorer2 hatta submariner da rahatlıkla alınabilir.

Bu durumda bence son kararı etkileyecek en önemli faktör fiyat gibi duruyor. Bahsi geçen tüm saatler çok güzel ve bahsettiğiniz hiçbir kriterde sizi hayal kırıklığına uğratmazlar. Eğer yeni planet ocean'a karar verirseniz bir tık üstü yeniex2 ve submarine'dir. Onlara baktıktan sonra zaten geri dönüş biraz zor. Diğer türlü eski planet ocean'da, aquaracer'da oldukça güzel saatler. Şimdiden kolay gelsin diyorum.
Kullanıcı avatarı
drk

Re: Transparent Case Back Diver Saatler Tavsiye

Mesaj buTa » 17 Ara 2011, 01:33

Teşekkür ederim Drk. Teknik özellikler elbette önemli ama,teknik bir tarafa sırf arka kapak safir diye çok daha pahalı benzer bir modeli almak belki mantıklı olmayabilir. (yine de gözüm 8500 caliber de :) ) 2500 caliberi bileğimde denemedim, Emre08'in incelemesini birkaç defa inceledim, çok güzel duruşu var bilekte fotolardan anladığım kadarıyla. Yine de kendim bilekte görmeliyim daha net olması için. Tag Heuer benimde çok kaliteli olduğuna inandığım bir marka. 500 metrede aradığım kriterlere uyan bir saat. Bu saatin incelemelerini de okudum ve kullananların çok mennun olduğu bir saat. Söylemiş olduğunuz gibi 8500 calibere çıkınca Rolex modellerine yaklaşıyorsunuz ve sanırım sınır yok :( yeni explorer 2 , Chrono24 fiyatlarıyla 14.000-15.000 TL seviyelerinde ki dün de Antalya'da bir saat mağazasındaki arkadaş , bu saati şiddetle önerdi ve yeni çapının 42 mm olması harika da olmuş ancak bu bütçeyle şu an için çok zor. :(
Kullanıcı avatarı
buTa

Re: Arka Kapağı Cam Dalgıç Saati Tavsiyesi - Omega ve Tag He

Mesaj buTa » 17 Ara 2011, 01:39

Drk, chronometer sertifikası önemli bir kriter mi? ve de siz hangi saati tavsiye edersiniz ? Ya da şöyle sorayım siz hangisini alırsınız ?
Kullanıcı avatarı
buTa

Mesaj drk » 17 Ara 2011, 01:52

Kronometre sertifikası bana göre pazarlama taktiğinden öte birşey değil, yani belirleyici faktör olmamalı. Sonuçta ciddi firmaların kaliteli saatlerinden bahsediyoruz, sertifikaları olmasa bile hassasiyet olarak oldukça iyiler.

Yeni explorer2 mükemmel kasası olan bir saat, hatta submarinerdan daha çok beğendim denediğimde. Ben de öneririm ancak daha ucuza bulmak mümkün.

Dediğim gibi; bence belirleyici faktör bütçe. Ben olsam zorlanmadan hangise imkanım yetiyorsa onu alırdım. Emin olun hangisini alırsanız alın, pişman olmazsınız :thumbup:
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj buTa » 17 Ara 2011, 02:03

Teşekkürler Drk. Bütçe anlamında Tag Heuer en uygunu. Tek korkum sonradan pişmalık duyarmıyım korkusu. Explorer 2 ' yi ilk defa bir derginin arka kapağında görmüştüm ve aha benim saati bu demiştim :shock: Bu arada diğer üstadlardan da fikir ve tavsiye bekliyorum .
Kullanıcı avatarı
buTa

Mesaj buTa » 17 Ara 2011, 02:07

Hazır sormuşken şunu da sorayım bari; bu tür diver saatlerin (örn. Tag aquaracer 500m gibi ) bezelleri kolay çizilir mi?
Kullanıcı avatarı
buTa

Mesaj nickynick » 17 Ara 2011, 02:11

Ben eski Planet Ocean alip Oris'i satmazdim ya da Oris'i satip yeni Explorer II siyah kadran alirdim. Drk un da dedigi gibi daha uygun fiyata bulnak mumkun..
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners