Bayanlar İcin Klas Saat Öneriniz ve GlamRock Saat Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Bayanlar İcin Klas Saat Öneriniz ve GlamRock Saat Yorum

Mesaj glamrock » 11 Ara 2011, 20:53

Merhaba genelde erkek saatlarini okudum durdum bayanlara yonelik cok fazla bilgi edinemedim ve cok fazla aklım karıstı meger saat benim bildigimden ote birseymis .... goruntusu guzel kalitesi ve markası iyi (orta duzey) bir saat den baska bir sey bilmiyordum. su gunlerde kendime saat arıyorum kafamı karstırdınız pilli saat olmaz ama ama diger bahsettiklerinizi de ben anlamadım kinetic otamatik kurmalı hele kurmalı hic benlik degil zaten vitesli otomobilde sevmem :) ve ayrıca quartz nedir en basit saatte pahalı saate quartz ozelligi belirtiliyor ? arkadaslar Amarikadan yılbasında gelecek arkadasım var saat oradan gelecek.

GlamRock markasını goruntu olarak cok begendim en azından modelleri degisik geldi fiyatı oldukca yuksek USAda uygun inidrimli buluyorum sizler bu isin ustaları GlamRock saatlari hakkında ne dusunursunuz. yada bayanlar icin moda markalarının saatleri haric hangi markalar lutfen tissot olmasın casioda olmasın ????? fosil swatch bulova swiss legend timex DKNY? invicta GC Michael kors JacquesLeman GC vs. aklıma gelen markalar 500-750ye kadar butce ayırdım yurt dısından gelecegi icin yeterli goruyorum.... syg.
Kullanıcı avatarı
glamrock

Re: Bayanlar İcin Klas Saat Öneriniz ve GlamRock Saat Yorum

Mesaj SeRxx » 11 Ara 2011, 22:52

Forumda bayan saatleri hakkındaki bilginin azlığı, bayanların saatlere karşı özellikle mekanik saatlere karşı olan ilgisizliğinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum.
Glamrock markasını duymadım bir yorum yapamayacağım zaten USA fiyatları bile ayırdığınız bütçeyi geçiyor..
GC 'nin gerçekten çok güzel bayan saatleri var.. Verdiğiniz markalardan tasarımı bana en çok çekici gelen GC ve bütçenize de uygun :thumbup:
Ne tarz bir şey istediğinizi de(metal bilezik,deri kayış,silikon kayış,kadran rengi, kasa rengi vs.) yazarsanız daha iyi öneriler gelebilir belki.
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj Frax » 11 Ara 2011, 22:58

Hoşgeldiniz.

Glamrock hakkında bilgim yoktu ancak sitesinde Swiss Made yazıyor bu bilgi yeterli, Çin malı olmadıktan sonra sorun yoktur :)

Jacques L. , Calvin K., Guess öncelikli tercihiniz olsun. Saatiniz zaten pilli olacaktır, kurmalı - otomatik vb. olmasına bence gerek yok. Quartz demek pilli saat demek. Sizin baktığınız modellerin çoğu da bu özellikte olacaktır :thumbup:

Serxx e ek olarak ben de GC öneriyorum. Beğendiğiniz herhangi bir GC yi almanız mantıklı olacaktır.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Archimed » 12 Ara 2011, 14:00

Merhaba Glamrock,

Casio saatleri sportif bir görüntüye sahip olduğu için klasman dışında tutmanı anladım da neden Tissot'a sıcak bakmıyorsun? Tissot'un orta sınıfta kaliteli modelleri vardır.

Ayırdığın bütçeyi göz önüne aldığında Tissot ve Seiko'nun çeşitli modellerini incelemeni öneririm. Diğer taraftan GC'nin de bayanlara yönelik şık saatleri var. Bu arada Guess ile ilgili bir bilgi vereyim. Piyasada hem Guess'in, hem de GC (Guess Collection)'nin çeşitli modelleri bulunuyor. Bildiğim kadarıyla GC'nin saaatleri İsviçre yapımı. Normal Guess'ler ise uzakdoğu yapımı.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj marisa » 12 Ara 2011, 18:57

Merhaba,

Glamrock konusunda bir uyarı yapmak isterim. Kasa,bezel ve cam tek parça. yani bezel denilen saatin camının etrafındaki halka (nasıl bir tanım oldu bilemedim ama) yıprandığında - ki çoğu modelde deridir- kasanın tamamını değiştirmek durumunda kalırsınız. yani sırf bezeliniz soyuldu diye, saatin fiyatının neredeyse 2/3'ünü tekrar verip yeni kasa almak zorunda kalırsınız. Maalesef bence bu oldukça caydırıcı bir durum. Yoksa ben de bu miami markası swiss made saatlerin tasarımını şık buluyorum...
Kullanıcı avatarı
marisa

Mesaj glamrock » 12 Ara 2011, 20:45

çok teşekkur ediyorum cevaplarınız icin tissotu cok sade buldugumdan elemisdim
sanırım bir GC olacak gibi ama o kadar cok takliti varkı her makrada GCnin bir modeli var,
GlamRock yeni bir marka swiss made oldugu icin ve tasarımları degisik buldugumdan dolayı tercihimdi
TRden almak istiyorum bakmadan takmadan almak hic zevkli olmayacak sizin onerdiginiz bir magaza varmı genelde sirkeci diyorlar gercekden sirkeci saatcilerine bir bakınayımmı siz saat severlerin bana onerecegi magazalar varmı
ayrıca Glam Rock saatinin kordan ve saatın ustundeki bezel yuvarlak degisebiliyor taslı tassız yada istenilen renkde saatı yeniden sekillendirmek de benim zevkim :) glam rock bekleyecek trde gercegini gorursem netlesip USAdan gelir
ayrıca balmain markada bakıyorum vede amerikada swiss legend ve invicta cok uygun neden cok ucuz bilmiyorum degersiz saatlarmidir....
Kullanıcı avatarı
glamrock

Mesaj 4n6 » 12 Ara 2011, 22:15

Glam Rock'ın tasarımları beni de cezbediyor ne yalan söyleyeyim.. :oops:
Bütçenizi biraz aşabilir ama Corum'un Bubble modellerine de bir göz atın isterseniz. İlginizi çekebilir. Hem de konuya gayet kuvvetli bir giriş yapmış olursunuz.. ;) :)
Kullanıcı avatarı
4n6

Mesaj ennucuz » 03 Oca 2012, 01:26

Fossil CH2707 şu zamanlar en çok satılan bayan saatlerinden.
Kullanıcı avatarı
ennucuz

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 66 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners