1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Quantum Pilot Saati Görüş

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Quantum Pilot Saati Görüş

Mesaj mustafa28 » 07 Ara 2011, 16:27

Quantumun hem dijital hem analog olan TAF modeli hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Alınacak saat midir :D

Moderasyon: Değiştir butonu ile ürün tam model kodu ve resmini ekleyiniz
Kullanıcı avatarı
mustafa28

Re: Quantum Pilot Saati Görüş

Mesaj mucadeleci » 08 Ara 2011, 02:15

forumda satılık bir seiko flight master var çoook daha kalitelidir. Anadolu kartallarının gazına geldiyseniz eğer hiç gerek yok :) bence hem fiyatı hem kalitesi çok daha iyidir.
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj Archimed » 08 Ara 2011, 14:22

Quantum'un Anadolu Kartalları'nın sponsorluğu kapsamında ürettiği ve çeşitli reklamları bulunan saat benim de dikkatimi çekmişti. Yakından inceleyince görüntüsü gözüme hoş gelmişti. Ancak benim incelediğim modeli hatırladığım kadarıyla 1.100 TL civarında bir rakamdı. Kanımca o saate sadece logosu için o kadar para vermek doğru değil.

Keşke o güzel logoyu taşıyacak saat Steinhart, Hamilton, Tissot, Seiko gibi bir marka olsaydı.. Veya Quantum o saatler için daha makul fiyatları talep etseydi.. Yanlış biliyorsam düzeltin; Quantum'u bir Türk markası olarak biliyorum. Belki bu yüzden Quantum özellikle seçilmiş olabilir. Ama ortadaki ürünlerle fiyatlar birbiriyle çok ilgisiz.

Benim daha önce çalıştığım bir şirket 20 yılını dolduran personeline şirket logolu Omega De Ville veriyordu. Daha sonra çalıştığım yabancı bir şirket ise 15 yıllık personeline Cartier veriyordu. Kaliteli saatlerin muteber bir logoyu taşımaları bence o saatin koleksiyon değerini artırır. Hal böyleyken Hava Kuvvetleri'nin logosunu da ben haliyle daha üst sınıf saatlere hak görüyorum. Aslında Panerai veya Breitling de güzel olurdu, ama o zaman etiket fiyatından ötürü pek çok kişi bu saatlere ulaşamayacaktı.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj mucadeleci » 08 Ara 2011, 14:48

Evet quantum fiması Türk menşei bir firma. Sahibide Jack isimli bir Türk! ve Quantum firması TSK-HK için bu saati bildiğim kadarıyla yaklaşık 5 yıldır üretiyorlar, bence de dünyanın en iyi eğitim alan pilotları arasında olan ve dünyanın en yiğit pilotları olan pilotlarımız ve dolaylı olarak aziz milletimizin kayda değer beğenisi için daha kaliteli markalar seçilebilirdi.Mesela bu fiyata Seiko çoook daha kaliteli bir saat üretebilirdi. "Seiko flightmaster Turkish Air Force SE" serisi olsa tüm dünyada reklamımız daha fazla olabilirdi. Gözden kaçmış bir detay ama TSK nın genel bütünlüğü içinde çook küçük bir konu olduğu için bu konuda TSK-Hava Kuvvetlerini eleştirmeyeceğim :) zira özel olarak Türk Hava Kuvvetleri'ne saygım ve sevgim büyüktür...
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj Archimed » 09 Ara 2011, 12:25

mucadeleci yazdı:Evet quantum fiması Türk menşei bir firma. Sahibide Jack isimli bir Türk! ve Quantum firması TSK-HK için bu saati bildiğim kadarıyla yaklaşık 5 yıldır üretiyorlar, bence de dünyanın en iyi eğitim alan pilotları arasında olan ve dünyanın en yiğit pilotları olan pilotlarımız ve dolaylı olarak aziz milletimizin kayda değer beğenisi için daha kaliteli markalar seçilebilirdi.Mesela bu fiyata Seiko çoook daha kaliteli bir saat üretebilirdi. "Seiko flightmaster Turkish Air Force SE" serisi olsa tüm dünyada reklamımız daha fazla olabilirdi. Gözden kaçmış bir detay ama TSK nın genel bütünlüğü içinde çook küçük bir konu olduğu için bu konuda TSK-Hava Kuvvetlerini eleştirmeyeceğim :) zira özel olarak Türk Hava Kuvvetleri'ne saygım ve sevgim büyüktür...

+1 :champ:
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj Chao » 19 Ara 2011, 22:29

Arkadaslar herkese merhaba, foruma ilk mesajimi kendi kullandigim saat. İle ilgili bir konu gorunce buraya yazmak istedim.

Quantum-taf serisi bir saat kullaniyorum, cok uzun zamandir hayran oldugum bir saatti surekli almak ile almamak arasinda giderken en sonunda dayanamadim ve aldim.

Benim kullandigim saat taf-26G olarak gecen, buyuk kasa ama digital ekrani olmayan modelidir,

Keske baska bir firma yapsaydi demissiniz ama bu saat bir Turk firma tarafindan yapilmak zorundaydi cunku konu Breitlingden esinlenilmistir.

Tamami masif titanyum(F16kasasi) cift saat alarm, ucus yakit hesaplama vs gibi bir cok ozelligi var ve buyuk olmasina ragmen cok hafif. Safir kristal cizilmez cam sanirim artik cogu saatte mevcut.

Almayi dusunen havaciliga ilgisi olan herkese tavsiye ederim, saatimi cok severek kullaniyorum konuyu gorunce rahat rahat tavsiye edebilecegimi soylemek icin yazayim dedim..

Herkese selamlar..
Kullanıcı avatarı
Chao

Mesaj herofb » 20 Ara 2011, 01:06

merhabalar , hoşgeldiniz

benim gibi merak edenleri aydınlatabilmek adına bir inceleme rica edebilir miyiz?
Kullanıcı avatarı
herofb

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 52 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners