Bu Wittnauer Marka Saatin "Tür İsmi" Ne?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Bu Wittnauer Marka Saatin "Tür İsmi" Ne?

Mesaj Axiaziz » 09 Ara 2009, 22:50

Arkadaşlar örnek bir resmini eklediğim bu saatin aslında cins ismini öğrenmek istiyorum, bilen, bulabilecek olan varsa iyi olur.
Bu resim ve resimdeki marka temsilidir, benim öğrenmek istediğim bu gösterge mantığına sahip saatlere genel olarak ne denmektedir? Ona göre araştırıp, bulmaya çalışacağım. Hatta İngilizce olursa daha iyi olur.

Benim saat mantığıma göre edinilmesi gereken bir saat/sistem.

Resim
"This is my panerai, this is my gun. This is for timing, this is for fun."
Kullanıcı avatarı
Axiaziz

Re: Bu Wittnauer Marka Saatin "Tür İsmi" Ne?

Mesaj Ziyaliv » 09 Ara 2009, 22:56

bu son zamanlardaki saat modasına göre RETROGRADE tasarım anlayış içerisinde HALF MOON DİSPLAY (yarım ay) ekranlı bir model olsa gerek.
"Saat, Saatçiden Alınır...."
Kullanıcı avatarı
Ziyaliv

Mesaj yeşilevlerdeki » 13 Ara 2009, 22:50

ilginç bir saat ama.saat başlarında ve saat on ikiden bire geçerken nasıl oluyor.yani akrep yelkovan arkadan mı dolanıyor yoksa geldiği yolu hızlıca aynı yoldan gerimi dönüyor. eğer geri dönüyorsa sürekli geri dönüşleri beklerimdm heralde ..
ve böyle bir saatimin olmasını isterdim..
Kullanıcı avatarı
yeşilevlerdeki

Mesaj Solestar » 13 Ara 2009, 23:38

Arkada dolanacak yer yok:) Herhalde hızlıca en başa geri dönüyordur. Bu tasarım benim de hoşuma gitti.
Kullanıcı avatarı
Solestar

Mesaj Axiaziz » 14 Ara 2009, 00:13

Evet işte tasarım şahane, hele benim için muhteşem de...

Bulması zor, arada bir bir-iki çıkıyor, onların da fiyatı yüksek tabii...
Bir de net bir ingilizce anahtar sözcük bulamadım daha iyi arama yapabilmek için.

Not: Aslında bir de saniye olsaymış daha da şahane olurmuş. Düşünsenize aşağıdan yukarı süzülerek iniyor, dakika sonu yukarı sekip aynen devam...
Kullanıcı avatarı
Axiaziz

Mesaj Bond » 14 Ara 2009, 02:36

Axiaziz belki biliyorsundur fakat bu saatle ilgili karşıma çıkan bazı bilgileri ve farklı resimlerini paylaşmak istedim. Bu saate satıcı kargo hariç $ 1695.00 istemiş ama bu saat çok daha iyi kondisyonda. Retrograde dial olarak geçiyor herhalde temel tasarım prensibi. Saatin tam model ismini ve kısa ingilizce bilgisini ekliyorum, belki öyle ararsak daha çok sonuç bulabiliriz. Bu arada bu saat Longines olarak geçiyor sanırım, kutusunda da yazıyor ve birçok Longines Wittnauer modelide var farklı tasarımlarda. Umarım sana faydası olur. Az üretilmiş ve yüksek oranda kolleksiyoner saati durumuna gelmiş. Sürekli fiyatı yükselme trendinde imiş. Benim bulduğum 5-6 bu model oldukça yüksek fiyatlara satılıyor.

Keywords: Wittnauer, Longines, Jumphour, Futurama, Sector(a), Flyback. Şu şekilde geçen bir site linki veriyorum ek olarak bu tarz saatlerle ilgili bilgi içeriyor biraz.

http://crazywatches.w.interia.pl/photo/jumphour/wittnauer_futurama.html

These 1970's WITTNAUER SECTOR FUTURAMA 1000 watches have become quite sought after as of late! The massive gold filled case with stainless steel back measures 32.5 across x 46mm., with the original gold plating on the case which is in very fine- scratchless condition. The retrograde black dial is vibrant, clean and all original. The original bubble-date crystal is perfect. The automatic winding WITTNAUER movement was just cleaned and is accurate. This watch has its' original bracelet that is again...in spectacular shape-no wear through. The original box is included.

Resim

Kolda duruşu ve bilezik logosu

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Axiaziz » 14 Ara 2009, 13:48

@Bond, öncelikle bilgiler için çok teşekkür ederim...

O bahsettiğiniz ilanı ben de inceledim. Fiyatı hakkında bilgi sahibiyim ama bu fiyat o ilana özel bir durum mu yoksa genele yansımış bir durum mu onu bilememiştim.

Sizin verdiğiniz bilgilerden sonra ve ben de biraz bunlardan yola çıkarak araştırdıktan sonra gördüm ki; zaten bu saat için "öyle bir kaç yüz dolara denk getireyim de alayım" mantığı maalesef pek mümkün değil...

Şöyle yapacağım; çok az olmasına rağmen aynı mantıkla çalışan başka saatler bulmaya çalışacağım;
Mesela aşağıya örneklendirme olması açısından bir resim ekliyorum...

Resim
Kullanıcı avatarı
Axiaziz

Mesaj Modern60 » 20 Nis 2010, 22:16

Jean D'Eve bir retro bu saat. 1960 lardan. Ama zannedersem replika olarak marka saati yeniden yaptı.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 188 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners