Tempo D'oro Meccanico Hakkında Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tempo D'oro Meccanico Hakkında Bilgi

Mesaj raven » 24 Ara 2014, 13:37

Nicholaihel ben de internette veriye rastlamadım fakat mekanizma yeni olabilir :?: swiss ibaresi bence doğrudur fakat saat muhtemelen Çin'de montajlanıp önce Almanya'ya gitmiş sonra da Türkiye'ye gelmiştir. Mekanizma hariç her şeyinin öçinde üretildiğine kalıbımı basarım :) fakat bunlar saati alınmaz yapmaz bence fiyatına göre alınabilecek bir saat. :thumbup: tabi o fiyata saat markalarından da saat alınabileceği unutulmamalı ;)
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj Chuck » 24 Ara 2014, 14:02

Selam' bende iki tane saat var bu markadan, birisi 4senelik diğeri 1 senelik ikiside otomatik. Aldığıma çok memnunum hem kozmetik açıdan hemde mekanizma açısından hiçbir problemleri yok. Kendi aldıklarım için konuşursam eğer, şu an satılsa aynı modeller, birer tane daha alırım.
Kullanıcı avatarı
Chuck

Mesaj raven » 24 Ara 2014, 14:33

aokyy yazdı:
deVille yazdı:Ben de saate bakmak için girdim. Siyah deri valiz, bir deri traş çantası deri anahtarlık Kaşmir atkı alıp 500 tl ile çıktım. Tchibo çok tehlikeli bir yer

Abi hiçbir yer IKEA kadar tehlikeli olamaz. Bir bayanla girilmemesi gereken yerlerin başında geliyor. :D

Aynen öyle :lol:
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj Modern60 » 25 Ara 2014, 00:03

AS1690 iyidir hatta çok sağlamdır. Artık olmayan basit bir mekanizma muadili Peseux 7001 en büyük başarıyı yakaladı ama AS1690 maalesef ona yetişemedi. Burada AS=Adolf Schild bildiğiniz gibi (Eternanın kurucusu)Urs Schild 'in oğlu ve ETA fabrikasının kuran kişidir(1917).
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj raven » 25 Ara 2014, 00:06

Modern60 yazdı:AS1690 iyidir hatta çok sağlamdır. Artık olmayan basit bir mekanizma muadili Peseux 7001 en büyük başarıyı yakaladı ama AS1690 maalesef ona yetişemedi. Burada AS=Adolf Schild bildiğiniz gibi (Eternanın kurucusu)Urs Schild 'in oğlu ve ETA fabrikasının kuran kişidir(1917).

bu mekanizma bildik bir markada kullanılsa fiyat 2 katına çıkar herhalde belki de 3 katına. bu mekanizmayı kullanan markalar hangileri biliyor musunuz?
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj nicholaihel » 25 Ara 2014, 03:51

Teşekkürler Modern60.

Raven, sanırım bu mekanizma üretilmiyor. Türkiye sitesinde bulunmayan bir ibare alman sitesinde mevcut:

Das Uhrwerk wurde um 1960 in der Rohwerkefabrik »Adolph Schild S.A.« im schweizerischen Grenchen in Handarbeit gefertigt. Es handelt sich hierbei um ein sogenanntes »New Old Stock«-Uhrwerk, das sich durch Langlebigkeit und Präzision auszeichnet. Das historische, nicht mehr in Produktion befindliche Uhrwerk mit Handaufzug macht diese Uhrenserie zu einer »Limitierten Edition«.

Çeviri programlarıyla anladığım bu mekanizma tarihi ve sıfır gibi bir anlama gelen ilginç bir duruma sahip. Doğru mu anladım acaba?
Kullanıcı avatarı
nicholaihel

Mesaj raven » 25 Ara 2014, 14:12

Dayanıklı hassas bir mekanizma ve sınırlı bir üretim olduğunu yazmışlar.
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj nicholaihel » 25 Ara 2014, 19:37

Yok Raven, benim takıldığım New old stock kavramı. Daha önce bilmiyordum ama doğru ise bu mekanizmanin epey eski, en son ne üretildiği yıl ne ise o zamandan kaldığı anlamına gelir. Sıfır vintage yani :)
Kullanıcı avatarı
nicholaihel

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 93 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners