Kayış / Bilezik Danışma ve Bilgi Konusu

Saat Kayışları Hakkında Konuların Bulunduğu Bölüm

Re: Kayış ve Bilezik Danışma Konusu

Mesaj Bond » 06 Eki 2011, 18:05

Teşekkürler Navalarc :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Emre » 06 Eki 2011, 18:06

Sizdeki saate olur mu bilmiyorum ama su rubber strap bence guzelmis

Casio Watch Band EQS-500 C Edifice Black Rubber Strap
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj mucadeleci » 16 Ara 2011, 23:37

nereden aklımda kaldı bilmiyorum ama mesh bilezik aviator veya pilot saatlerinde geleneksel olarak kullanılır diye bir bilgi var aklımda. hatta ne zaman mesh bilezikli bir saat görsem havacılıkla bir ilgi kurmaya çalışırım. mesh bilezikle ilgili beni bilgilendirirseniz sevinirim. birde nereden alınır, nerede hangi fiyat aralıklarında bulunur ?

Şimdiden teşekkürler...
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Kaliteli Kayış

Mesaj Baran » 10 Oca 2012, 11:40

Forumda arattım ama bulamadım yada yenı uye olmanın acemiliğiyle beceremedim oyuzdende konuyu nereye acacağımı bilemedim yanlış yerdeyse taşınbilir affınıza sığınıyorum.

Kaliteli deri yada silikon vs kayış alabileceğim neresi var istanbul anadolu yakasında oturuyorum.Özgür saat vs saatcilerde var cok model renk secenegi fakat 40 liralık kayışların kalitesine pek güvenmiyorum hakiki deri diyorlar onada pek inanmıyorum ayrıca genelde hep deri kayışlar oluyor.Siz ustalardan keyifli zevkli insanlardan bana tavsiye rica ediyorum.Fiyatı önemli değil yeterki saate taktığımda aklım kalmasın.Şimdiden degerli tavsiyeleriniz için sonsuz teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Frax » 10 Oca 2012, 12:41

Baran;

konuyu bu başlıkta birleştirdim, bu şekilde güzel bir veritabanı oluşuyor kayış konusuyla ilgili :thumbup:

Mücadeleci ve Baran;

Kayış konusunda ne yazık ki en iyi seçenekler internet alışverişleriyle bulunabiliyor. Mesh, silikon, nato vb. özel kayışların istenilen modelleri saatçilerde pek olmuyor, çok aramak, denk getirmek lazım. İstanbul'da bu tarz kayış bulabilenler başlığı görünce bilgi verecektir. Önceki sayfalarda bahsedilen internet siteleri ise şu anda görünen en önemli kaynaklar,bir göz atın derim :thumbup:

Baran;

Deri kayış konusunda ise forumda çok bahsedilen Hirsch bence bulunabilecek en iyi alternatiflerden, çeşitli bütçe aralıklarında güzel modelleri var. 50-60 TL düzeyinden başlayarak artan fiyatlara deri birçok renk ve model bulabilirsin. Hirsch Pırlant'larda ve Kuz Optik mağazalarında mevcut, bence Pırlant'tan alın :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Baran » 10 Oca 2012, 13:09

Pırlant il görüştüm şimdi ellerinde modeller oldugunu sölediler 30eurodan başlıyormuş s gecirmez hakiki deri kayışlara kadar uzanuyor onlarda 55euro civarıymış.Şimdi hirsch markamı almak dogru olur yoksa misal victorinox saatim var onun kendi kayışlarından temin etmekmi dogru olur orjınalliği bozulmaması adına? tabi elime ulaşma süresi sanırım 1 ayı bulur orjınalini getirtmeye kalkınca..
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Baran » 10 Oca 2012, 13:13

Victorinox özgür saatte satıyormuş bana yakın olması acısından işime gelir aradım konustum istediğim kayışı 2-3 gün içerisinde temin edebileceklerini belirttiler.Şİmdi hırsch yada orjınalmi diy karar vermeye kaldı iş sizlerden öneri bekliyorm
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj SeRxx » 13 Oca 2012, 11:56

Arkadaşlar Longines saatim için orjinal metal bilezik arıyorum. Türkiye fiyatı baya yüksek(750 TL). eBay, watchband.com, 1800wristwatch.com gibi sitelere baktım da uygun bulamadım.. Bu siteler dışında önerebileceğiniz yurtdışı sitesi var mı?
Saatimin bilezik kodu : L600125210
Kullanıcı avatarı
SeRxx

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Kayışları - Watch Straps

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners