Helson Shark Diver & Deep Blue Master 2000 & Zixen Nitrox

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Helson Shark Diver & Deep Blue Master 2000 & Zixen Nitrox

Mesaj safir » 11 Mar 2011, 12:48

bu saatler içinde ben görünümde deep blue yu beğendim, Schaumburg luminova rengini değiştirse her zaman kullanılacak bir saat olur,zenton boyut hariç her açıdan üstün ,günlük kullanıma uygun şekilde 2mm daha küçük bir boyutta olsa ya da kolumda nasıl duracağından şüphelenmesem kesin alacağım saat olurdu,bu özellikleri tam anlamıyla sağlıyorsa varsın 10 yıl sonra ortada olmasın,ama böyle üreticilere bizlerin herzaman ihtiyacı var
zenton gibi top grade eta kullanan 42mm civarı diver bulabilirmiyiz (cosclular haliyle ederinden pahalı )
Kullanıcı avatarı
safir

Mesaj 2fast4u » 11 Mar 2011, 13:02

aslında portakal lume farklılık katıyor ve uzaktan dalgıc modelıyım dıye bagırıyor.42mm oldugu zaman submarine homeage olmaktan kurtulamıyor ve wr300m ıle sınırlı kalıyor .Ben özellıkle 1000wr ustu ve helıum valve arıyorum.44 mm olup 42 rahatlığını yasamak ıstersen 300wr ıle submarıne den baska dıver lara yorum getıren oris tt1 var lutfen es gecmeyelım .cok rahat cok konforlu ve kasası cok farklı.
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj 2fast4u » 11 Mar 2011, 13:06

Resim
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Tolgi06 » 11 Mar 2011, 13:57

Zenton'a ben 1-2 forumda denk gelmiştim alanlar filan vardı(forum adları aklımda değil googleda tesadüfen denk gelmiştim zenton ararken).10 yıl sonra var olur mu bilmem ama top grade 2824 ve kombinasyonlar o fiyata başka nerde bulunabilir bilmiyorum.Bakım konusunda şu açıdanda yaklaşılabilir eta2824 kullanan bir sürü saat markası/modeli var.Bakımı oralardada yapılabilir(marka 10 yıl sonra var olmazsa tabi) .
Yukarıdaki Oris zaten harika :D
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj Tolgi06 » 11 Mar 2011, 14:00

Fakat bana silikon kordonlu bir diver alıp günlük kullanımda 2-3 yılda bir 100-150 dolar arası kordon parası vermek mantıklı gelmiyor.O açıdan sanki çelik kordonlu bir diver daha iyi gibi.Silikonunda rahatlığı tartışılmaz o ayrı mesele
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj Frax » 21 Mar 2011, 15:07

Alternatif dalgıç arayışlarına uygun bir saat olabilr mi acaba bu Benarus'lar sayın 2fast :)

http://www.benaruswatches.com/ourwatches/upcoming/index.php
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj razz » 21 Mar 2011, 15:39

Bir ad. Sub her derde devadır sayın 2fast ;)

PS: Çekmeköy otobanında yukarı çıkarken benzinciye girdim.. 4 tane Harley vardı içerde ;) Motorlar şu sıkça gördüğümüz matt black ( X Rod ) tayfadan değil, bol kromlu, klasiklerdendi..
Üstünde de boynu fularlı, beyaz saçlı, göbekli, Fedon Tarikatı müritlerinden amcalar vardı :D Kasaya gittik, kredi kartı uzatan bilekte bir 16610.. 8-) O bakımdan yazdım..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj 2fast4u » 21 Mar 2011, 15:44

olmaz mı :)su an için deepblue kafamda frax.Onun basındakı ısım Stan... Newyork ta yasıyor. onumuzdekı aylar içinde zaten o taraflara gecıyorum aksılık olmazsa yerınde zıyaret edıp modelleri canlı görücem. Ama her zaman için dıver alternatıflerını almamak degıl bılmemek ayıp derım.:)nasıl uydumu...?:)
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], muratcan07 ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners