Çok Güçlü Fosforlu Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Çok Güçlü Fosforlu Saat Tavsiyesi

Mesaj Clk » 18 Oca 2011, 14:52

Kompleksli yaklasima gerek yok. Bende Seiko kullanicisiyim 4 adet Seiko saatim var ve her yerde markanin kalitesini yazdim.

Burada yapilmis bir karsilastirma üzerine ise egleniyorum. Ferrari ile Fiat'i karsilastirirsan da Fiat Mantardir. NOKTA

Kimse müdahale etmiyor cünkü burada kimse senin gibi var olma cabasinda degil. Bu isi kisisellestirerek, marka bazina indirgeyerek yanlisi ve cirkinligi yapan sensin.

Ben burada Rolex ve Rolex kullanicilari ile az mi dalga gectim? Ayni zamanda da gerekli yerde en sert müdahalelerde bulundum. En iyi saatler listesine kendim Rolex'i bindörtyüz bilmem kacinci marka yazdim. Luminova performansi ile ilgili baska bir basliga Milgauss'un ne kadar kötü oldugunu dile getirdim. IWC markasini Cant ile tartismalarimizda yerin dibine soktum, Cant'ta aynisini Rolex icin yapti. Sonucta eglendik ve bundan zevk aldik. Ama bunlar gözükmüyor, sadece mantar Seiko olayi cirkinlestiriyor.

Ne demeliyim ki daha?
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 18 Oca 2011, 15:31

pavese yazdı:Bu işi çirkinleşmeye götürmenin de bir alemi yok ayrıca. Ayıp denen birşey var. Herşeyin bir haddi hududu var. Kimse burada eğleniyoruzun arkasına da sığınamaz. Burada bir süredir bilinçli olarak yapılan birşeyler var ve kimse de nedense müdahele etmiyor.

İnternet üzerinde faaliyet göstersen bir platformda yazdığını unutuyorsun herhalde. Bu nasıl tavır ve üslüp! Burada bilinçli yapılan falan birşey asla olmadı ve olmazda. TSF'yi sen bilinçli marka kötülemekle ve buna müdahele etmemekle mi suçluyorsun? Diğer konuyada benzer birşey yazmışsın. Bu sitede üyeler diğer üyelere, yetkililere ve yöneticilere bu uslüpla yazı yazamaz. Hiç kimsenin birbirine saygı sınırları dışına çıkarak yazı yazmasına müsade etmeyiz. Ufak bir espriden bu çıkarımların yapılması şaşırtıcı ve düşündürücü. Herkes istediği markayı önerir/önermez, tercih eder/etmez, beğenir/beğenmez, eleştirir/yüceltir, kullanır/kullanmaz. Eleştiriye tahammülü olmayan kişiler dahi burada cevabını kibarca yazmalıdır. Burda arkadaşımızla muhabette etmiyoruz, tanımadığımız şahsiyetlere yazı yazıyoruz. Bu tarz işi kişiselleştirmeye yönelik düşünceleri ve paylaşımları özel mesaj ile yapınız. "Çok Güçlü Fosforlu Saat Tavsiyesi" başlığı bunun yeri değil.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Monarch » 19 Oca 2011, 03:33

Epey olmuştu yazmayalı. "Saat marka model luminova foto..." olarak Genel Saat Sohbeti konu başlığında Bond oldukça doyurucu bir konu başlığı açmış sağolsun. Sözcüklere pek takılmamak lazım, Eterna "Çok Güçlü Fosforlu" yazmayıp "zifiri karanlıkta okunabilen" deseydi, yine önerilmiş olanlar önerilecekti.

Tritium kullananlardan bir de "Traser" vardır. http://www.traserh3watches.com Yazıldı ise gözden kaçırmışımdır, kusura bakmayın. Quartz saattir. Otomatikleri de mevcuttur. Konulardan birinde durdor arkadaşımız resmiyle yazmış. Çok hoşuma gider bu saat, memleketimizde bulamadım gitti aylardır.

Fosforlu saat ışığı toplayıp sonradan yaydığı için elbette bir süre sonra parlaklığını kaybeder, tritium'unsa luminasyon için ışığa ihtiyacı yoktur.

Tritium'un radyoaktivitesi konusu ise nacizane fikrim; çok ta göz önüne almaya değmez, zira artık herkes kendi mini reaktörünü birer bazıları ikişer tane cebinde taşıyor, bunların SAR (Specific Absorbation Rate) Özgün Soğurma Oranı nedir; kimse düşünmüyor.
Yanısıra artık heryerde olan 1800-2400 MHz üstü dalga boyları "Wi-Fi" adıyla etrafımızı sarmış. Sinyaller hücrelerimizin içinden geçip gidiyor.
Binnetice trityum'u 150 yıl öncesinde yaşıyor olsaydık kafaya takardım, lakin şu çağda ha fosfor ha trityum.

Sonunda yazılacağı sona yazayım; burası bir forum; sohbet, fikir alışverişi, tanıtma, öğretme/öğrenme, satma/satın alma platformu. Burada herşeyin karşılaştırması yapılabilir, gerekli olan, hangi konu başlığı olursa olsun kesinlikle hiç eksik olmaması gereken hoş görüdür. Normalde Ferrari ile Fiat karşılatırılmaz,(sevgili Bülent'in affına mahcuben) ya da Rolex ile Seiko. Ama burası forum yahu; burada herşey karşılaştırılır. Burada gerçek hayatta paha biçilemeyen şeylere paha biçeriz, milyon $'lık nesneler hakkında sayfalarca konuşuruz. Okuduklarımızdan fikirlerimiz olur, bir nesnenin sahibi olmasakta sahip olanlardan daha fazla bilgi sahibi oluruz. Burada illa adil mukayese yapılacak diye bir şey de yok, yanlış giden birşeyler varsa konu akışında zaten kervan yolda düzelir hesabı, bir kaç post sonra yerine oturur taşlar. Buraya rumuzunu ve parolasını yazmayı başarıp login olabilen herkes zaten algı yeteneğine sahiptir, yazılanlardan ne çıkarması gerektiğini ziyadesi ile anlar. Alınganlık kendimizi nafile üzmemize neden olmaktan başka bir işe yaramaz.

Gerçekçiyimdir, çok çok büyük ihtimalle (lotodan falan birşeyler çıkmazsa -ki oynasam belki çıkacak-) o içimizin cız ettiği saatlerden birine sahip olmadan emaneti teslim edeceğim vakti geldiğinde. Ama bunu bilmek bakmamıza, okumamıza, incelememize engel değil ya. Boş verin, bakın keyfinize. Amiyane tabirleriyle; ister pilli ister kurmalı, ister fırfırlı. Hepsi güzel.
Kullanıcı avatarı
Monarch

Mesaj Clk » 19 Oca 2011, 08:54

monarch yazdı:
Sonunda yazılacağı sona yazayım; burası bir forum; sohbet, fikir alışverişi, tanıtma, öğretme/öğrenme, satma/satın alma platformu. Burada herşeyin karşılaştırması yapılabilir, gerekli olan, hangi konu başlığı olursa olsun kesinlikle hiç eksik olmaması gereken hoş görüdür. Normalde Ferrari ile Fiat karşılatırılmaz,(sevgili Bülent'in affına mahcuben) ya da Rolex ile Seiko. Ama burası forum yahu; burada herşey karşılaştırılır. Burada gerçek hayatta paha biçilemeyen şeylere paha biçeriz, milyon $'lık nesneler hakkında sayfalarca konuşuruz. Okuduklarımızdan fikirlerimiz olur, bir nesnenin sahibi olmasakta sahip olanlardan daha fazla bilgi sahibi oluruz. Burada illa adil mukayese yapılacak diye bir şey de yok, yanlış giden birşeyler varsa konu akışında zaten kervan yolda düzelir hesabı, bir kaç post sonra yerine oturur taşlar. Buraya rumuzunu ve parolasını yazmayı başarıp login olabilen herkes zaten algı yeteneğine sahiptir, yazılanlardan ne çıkarması gerektiğini ziyadesi ile anlar. Alınganlık kendimizi nafile üzmemize neden olmaktan başka bir işe yaramaz.

Gerçekçiyimdir, çok çok büyük ihtimalle (lotodan falan birşeyler çıkmazsa -ki oynasam belki çıkacak-) o içimizin cız ettiği saatlerden birine sahip olmadan emaneti teslim edeceğim vakti geldiğinde. Ama bunu bilmek bakmamıza, okumamıza, incelememize engel değil ya. Boş verin, bakın keyfinize. Amiyane tabirleriyle; ister pilli ister kurmalı, ister fırfırlı. Hepsi güzel.

Buraya rumuzunu ve parolasını yazmayı başarıp login olabilen herkes zaten algı yeteneğine sahiptir, yazılanlardan ne çıkarması gerektiğini ziyadesi ile anlar. Alınganlık kendimizi nafile üzmemize neden olmaktan başka bir işe yaramaz.

Daha iyi aciklanamazdi Monarch. :champ:
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj kamotropi » 23 Oca 2011, 17:19

casio'nun edifice modellerine bakarken kim derdi bu saatlerle tanışacağımı:) ama biraz pahalı saatler gibi geldi bana ve çok yararlı bilgiler paylaşmışsınız tebrikler.. zira türkçe kaynak bulmak çok zor.
Kullanıcı avatarı
kamotropi

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 89 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners