Hugo Boss 1512368

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hugo Boss 1512368

Mesaj Emre » 29 Kas 2010, 00:31

@punk valla gonul isterdi ki herkese alip getireyim ama ogrenciyiz be abi =D

@sedir olsa olsa oyle bir hata vardir. Saticinin dukkanina baktim gayet guvenilir gorunuyor. Hatta oyle hatalarda amazon.com'a bastirip hediye karti falan bile alinabilir cunku yilbasi yaklasiyor burada, herkes umutlarla alisverise abaniyor. Hayal kirikligi oldu mu bu buyuk bi sorun teskil eder =)

http://www.amazon.com/gp/browse.html?ie ... ZEBJORB2A8
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj Archezia » 29 Kas 2010, 01:39

Emre 600 dolara alabileceğin markaların en ünlüsü zaten Tissot, sonra Hamilton olabilir, Certina, Mido, Jacque LeMans olabilir. Daha başka da vardır, forumda biraz gezinirsen bulabilirsin başka markalar. Senin Amerika'da daha fazla seçeneğin olacaktır, çünkü Türkiye'de pek bulunmayan markaları bulabilirsin orada. Forumda ve saat dünyasında yeni olduğunda göre kaliteli marka çeşitliliğini görünce şaşıracaksın büyük ihtimal. Ben de foruma ilk üye olduğumda şaşırmıştım bu kadar çok marka var mı diye çünkü. Swiss olsun diye de takma kafana, güzel Alman markaları da var.

Ama eğer 1-2 aya döneceksen(Bu arada dönem arasında döneceğine göre exchangedesin sanırım, hangi okuldansın? Avatarındaki yeri bizim okula benzettim de..) ve bu 1-2 ay sonrasında 1200 dolara çıkacaksan bekleyip daha güzel bir saat alman mantıklı olur. Diğer yandan önce 600 dolara yukarıdaki markalardan bir saat alıp sonra yine aynı markalardan yada Seiko bir saat alabilirsin farklı bir tarzda. Değiştirip değiştirip kullanırsın, ben olsam öyle yapardım ama 1200'e tek saat almak da mantıklı dediğim gibi. Tercih sana kalmış artık.

BM konusuna gelince, bence oraya yanaşmamakta fayda var. İnternetten satılan, sıfır ve normalden çok daha ucuz olan şeyler için risk almaya değmez. Hem aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz demişler. O yüzden 900 dolara Baume & Mercier peşinde koşmaya gerek yok (: O fiyatlarda ya bir katakülle var yada elinde kalmamış adamın(1 adet yazsa bile) o da fiyatlarla reklamını yapıyor. Bizim foruma yaptı bile mesela (: Ben müşteri yorumlarını da takmıyorum fazla. Dünyadaki saat forumlarında aldığım saat sahte mi diyen yada sadece yeni saatini göstermek isterken sahte olduğunu öğrenen insanları -ki sayıları da oldukça fazla- zaten buralardan alanlar oluşturuyor.
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj Emre » 29 Kas 2010, 02:06

Archezia yazdı:Emre 600 dolara alabileceğin markaların en ünlüsü zaten Tissot, sonra Hamilton olabilir, Certina, Mido, Jacque LeMans olabilir. Daha başka da vardır, forumda biraz gezinirsen bulabilirsin başka markalar. Senin Amerika'da daha fazla seçeneğin olacaktır, çünkü Türkiye'de pek bulunmayan markaları bulabilirsin orada. Forumda ve saat dünyasında yeni olduğunda göre kaliteli marka çeşitliliğini görünce şaşıracaksın büyük ihtimal. Ben de foruma ilk üye olduğumda şaşırmıştım bu kadar çok marka var mı diye çünkü. Swiss olsun diye de takma kafana, güzel Alman markaları da var.

Selamlar, Hamilton'lara baktim da gercekten cok guzel modelleri var. Mesela asagidaki resimdeki modeli guzelmis gercekten. Ben cok fazla arastirmiyordum saatleri ama simdi bagimlisi olmak uzereyim =))

Hamilton Men's H76626535 Khaki X Mach Black Chronograph Dial Watch

Resim

Archezia yazdı:Ama eğer 1-2 aya döneceksen(Bu arada dönem arasında döneceğine göre exchangedesin sanırım, hangi okuldansın? Avatarındaki yeri bizim okula benzettim de..) ve bu 1-2 ay sonrasında 1200 dolara çıkacaksan bekleyip daha güzel bir saat alman mantıklı olur. Diğer yandan önce 600 dolara yukarıdaki markalardan bir saat alıp sonra yine aynı markalardan yada Seiko bir saat alabilirsin farklı bir tarzda. Değiştirip değiştirip kullanırsın, ben olsam öyle yapardım ama 1200'e tek saat almak da mantıklı dediğim gibi. Tercih sana kalmış artık.

Yok ben master yapiyorum burada. Son donemim, Ocak'ta donuyorum. Cambridge College'tayim. Avatar'daki yer de Logan Airport =D Evet yazilanlar kararimi degistirmemde baya etkili oldu dogrusu. Su anki durum, 1200 dolar civarina bi saat almak, ondan bikac ay sonra da 300 dolar civarina guzel bi saat alabilirim. Gonul rahatligiyla takarim onu hic degilse.

Archezia yazdı:BM konusuna gelince, bence oraya yanaşmamakta fayda var. İnternetten satılan, sıfır ve normalden çok daha ucuz olan şeyler için risk almaya değmez. Hem aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz demişler. O yüzden 900 dolara Baume & Mercier peşinde koşmaya gerek yok (: O fiyatlarda ya bir katakülle var yada elinde kalmamış adamın(1 adet yazsa bile) o da fiyatlarla reklamını yapıyor. Bizim foruma yaptı bile mesela (: Ben müşteri yorumlarını da takmıyorum fazla. Dünyadaki saat forumlarında aldığım saat sahte mi diyen yada sadece yeni saatini göstermek isterken sahte olduğunu öğrenen insanları -ki sayıları da oldukça fazla- zaten buralardan alanlar oluşturuyor.

Anladim. Katakulleye gelmek istemem dogrusu. Bu sanki Mercedes almis olmak icin 10-15 yillik Mercedes almaya benziyor sanki. BM alirsam ucuz yollu falan, tam keyifle takamam sanki. Onu da biraktik o zaman =)
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj Archezia » 29 Kas 2010, 04:31

O zaman hayırlı olsun master (: Şu forumda bizim okuldan birilerini bulmaya çalışıyorum hep ama olmuyor işte. Bir kişi bulabildim. O da mezun ama okulun rekortmenlerinden çıktı (:

1200 dolarda karar kıldıysanız şimdiden güle güle kullanın. Eminim çok mutlu edecektir alacağınız saat sizi. Yalnız çok fazla seçeneğiniz var. İnternetten seçenekleri biraz daralttıktan sonra mağazalara gidip kolunuzda denemenizde yarar var. Marka olarak da ORIS tavsiye ederim. Hamiltondan daha iyi bir marka benim bildiğim. Yanlışım varsa üstadlar düzeltsin lütfen...
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj punk » 29 Kas 2010, 10:00

Oris, gerek finishing gerekse marka güvenilirliği olarak Hamilton'dan daha ünlü ve daha kaliteli bir markadır.
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj mavisakal86 » 29 Kas 2010, 10:49

Hugo boss moda markalari arasinda en kalitei saat ureten 2-3 markadar biridir ama boss dan vazgecip daha ciddi markalari dusunmen cok dogru bir karar oldu... Benim tavsiyem 1200 dolara 2.el temiz saat bulman, ornek olarak o istedin tag calerra yada bir omega speadmaster alabilirsin... Bence ikinci el saatler cok karli oluyor, elinden cikartmak istedinde zarar etmisyosun...
http://cgi.ebay.com/Mint-Tag-Heuer-Carr ... 43a3694e5c
Kullanıcı avatarı
mavisakal86

Mesaj mrhero » 29 Kas 2010, 21:09

merhaba eğer temiz ikinci el düşünürsen, 600 -650 dolara Valjouxlu hamiltonlar bulabilirsin. Mesela Jazzmaster serisinden çok hoşuma giden bir saat : http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350416745976&category=31387&_trksid=p5197.c0.m619#ht_1039wt_1141
En son mrhero tarafından 29 Kas 2010, 22:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mrhero

Mesaj Emre » 29 Kas 2010, 21:56

@Archezia, hangi okuldu sizinki?

@punk, Oris'in birinci sayfadaki saati de guzel gorunuyor.

@mavisakal86, ikinci el de mantikli ama mesela bi saatin sahte olup olmadigini nelere bakarak anlayabiliriz? Forumda saate ozel bi cok konu var sahte mi degil mi diye ama yonlendirici bi yaziyi bulamadim. Belki de aramayi bilemedim.

@mrhero, link kirik. Acamadim malesef.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 160 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners