Hugo Boss 1512368

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hugo Boss 1512368

Mesaj mrhero » 29 Kas 2010, 21:09

merhaba eğer temiz ikinci el düşünürsen, 600 -650 dolara Valjouxlu hamiltonlar bulabilirsin. Mesela Jazzmaster serisinden çok hoşuma giden bir saat : http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350416745976&category=31387&_trksid=p5197.c0.m619#ht_1039wt_1141
En son mrhero tarafından 29 Kas 2010, 22:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mrhero

Mesaj Emre » 29 Kas 2010, 21:56

@Archezia, hangi okuldu sizinki?

@punk, Oris'in birinci sayfadaki saati de guzel gorunuyor.

@mavisakal86, ikinci el de mantikli ama mesela bi saatin sahte olup olmadigini nelere bakarak anlayabiliriz? Forumda saate ozel bi cok konu var sahte mi degil mi diye ama yonlendirici bi yaziyi bulamadim. Belki de aramayi bilemedim.

@mrhero, link kirik. Acamadim malesef.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj mrhero » 29 Kas 2010, 22:56

linki yeniledim. İkinci el için ben Ebay'den ziyade timezone ve watchuseek forumlarını öneriyorum. Burada daha önce alışverişi olmuş üyelerin yorumlarını okuyup saatleri seçebilirsin. Her bütçeye uygun iyi saatler düşüyor ara ara, sık sık takip etmeni öneririm. Bu arada benimde bir Zeno watch saatim satılık bölümde istersen incele bir.
Kullanıcı avatarı
mrhero

Mesaj mavisakal86 » 30 Kas 2010, 07:37

saatin orjinalliyini anlamak biraz tecrube istiyo, sonra bakinca anliyosun farki... Aranacak sey kalite, en paha copyalar bile siritir... Aldin adamla bastan konusacaksin tamamen orjinal mi diye sonra emin olsan bile saatten alir almaz bayisine goturup gostericeksin ve israrla makinesini acip bakmalarini da isticeksin... Ondan sonra eminsindir... Bazi saatciler saattiklari mallin orjinelliyini disindan bakinca anlayamiyolar, buyuzden kasasini actirman sart... Saatin 2. el deyerini belirlemek icin ya piyasada veya internette buldun fiyatin yarisina pazarlik ediceksin yada saatin liste fiyatinin 3te 1 ine.. aranacak rakamlar bunlar, ama birazdaha pahali da olabilir(sadece rolex bu fiyatlandirmanin disinda kalir...)
Kullanıcı avatarı
mavisakal86

Mesaj Emre » 01 Ara 2010, 08:18

@mrhero, saat cok guzel gercekten, bilgilendirdigin icin sagol ama biraz daha bakincam sanirim. timezone ve watchuseek linklerini kaydettim =))

@mavisakal86, cok aydinlatici olmus gercekten, tesekkurler. Peki orjinal bi saat alip bayisine goturdugumuzde nasil karsiliyorlar? Yani mesela saate bakmak icin ucret talep edenler oluyor mu? Cunku kasanin icini actirmak onemli bi is.

Bu arada bos durmadim gundelik kullanim icin japan movement bi tane Invicta aldim. Oyle insanin agzini sulandiran bi saat degil ama fiyatina gore beklentimi fazlasiyla karsiladi. Bi tane daha fazla saatim olmus oldu =) Resimleri ilk kez cektigimden acilari tutturamamis olabilirim. Aliscaz artik yavastan:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj mavisakal86 » 01 Ara 2010, 11:58

guzel saat hayirli olsun... Saat i ken bayisine goturursen kesinlikle para almiyolar, hatta ben omegami aldimda bu dedimi yapmistip ve 20 dakikalik test yapip vusus surelerini falan olcup rapor bile vermislerdi... Ksayi acmak bisey deyil, cakiyla,ahtapotlala veya vidalari sokulerek aciciliyo, bakip kapatcaklar okadar... Ama baska bir saat ustasina gosterirsen 3-5 bisey talep edebilir...
Kullanıcı avatarı
mavisakal86

Mesaj Bond » 01 Ara 2010, 13:04

Hayırlı olsun, güle güle kullan emre08 :champ:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj mlm » 01 Ara 2010, 14:24

Emre yeni saatin hayırlı olsun, iyi günlerde kullan.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 101 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners