Citizen Fujitsibo hakkında

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Citizen Fujitsibo hakkında

Mesaj omeringoo » 06 Oca 2024, 13:02

Arkadaşlar selam, saatler ve mekanizmalar hakkında hiç bilgim yok. Sadece görünüşünü beğendiğim için diver saatler ile ilgileniyorum.
Mevcut tsuyosa saatim günlük giyimime uymuyor her zaman kullanamıyorum.
Silikon, nato strapler ile takabileceğim diver saatlere bakıyorum.

https://www.abtsaat.com/citizen-promast ... -kol-saati
bu saati inanılmaz beğendim, bütçesine değer mi bilmiyorum, titanyum olduğu için mi pahalı ?
Çok bir fark yok ise seiko samurai veya bunlardan birini alıp geçeceğim

https://www.alwaysfashion.com/tr/citize ... ep6050-17e
https://www.alwaysfashion.com/tr/citize ... y0120-01ee

teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
omeringoo

Re: Citizen Fujitsibo hakkında

Mesaj tt59 » 06 Oca 2024, 13:14

Saat güzel, yakın zamanda alan arkadaşlar da var, daha iyi bilgi verebilirler, mekanizması 28800 vuruş miyotanın üst düzey 9 serisi mekanizmasını kullanıyor bildiğim kadarıyla. Benim için tek eksi yönü bezelinin seramik olmaması.
Altta linklerde verdiğiniz saatlerden ilki eco drive güneş enerjili bir saat diğeri ise otomatik miyota 8204 mekanizmaya sahip Ny0129 modeli, bu saatin çelik kordonlu lacivert kadranlısını geçen ay sipariş verdim malzeme kalitesi çelik bilezik toka kısmı falan kaliteli saatin, eksi tarafı seramik bezel yok yine ve mekanizmayı pek beğenmedim, tarih çarkını döndürdüğümde takır tukur ses geliyor, inceleme videolarında da bahsediyor ama içime sinmedi, bir de kadran fotolarda kumlama kadran kabartma yazılar falan güzel duruyor ama saatin gerçeğinde kadranda pek belli olmuyor kabartma kısımlar, o yüzden iade ettim.
Kısaca tercih sizin zevk meselesi saat işi beklentilerinizi karşılıyorsa alabilirsiniz, iyi forumlar :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj hknmtn » 07 Oca 2024, 04:58

İlk linkteki saat Avrupa'da 500-600€ bandında. Hadi 20bin TL desek. Yurt içinde 30bin bu saate için bence fazla.
Hamilton, Tissot alınabilir bu paraya.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj omeringoo » 07 Oca 2024, 10:21

tt59 yazdı:Saat güzel, yakın zamanda alan arkadaşlar da var, daha iyi bilgi verebilirler, mekanizması 28800 vuruş miyotanın üst düzey 9 serisi mekanizmasını kullanıyor bildiğim kadarıyla. Benim için tek eksi yönü bezelinin seramik olmaması.
Altta linklerde verdiğiniz saatlerden ilki eco drive güneş enerjili bir saat diğeri ise otomatik miyota 8204 mekanizmaya sahip Ny0129 modeli, bu saatin çelik kordonlu lacivert kadranlısını geçen ay sipariş verdim malzeme kalitesi çelik bilezik toka kısmı falan kaliteli saatin, eksi tarafı seramik bezel yok yine ve mekanizmayı pek beğenmedim, tarih çarkını döndürdüğümde takır tukur ses geliyor, inceleme videolarında da bahsediyor ama içime sinmedi, bir de kadran fotolarda kumlama kadran kabartma yazılar falan güzel duruyor ama saatin gerçeğinde kadranda pek belli olmuyor kabartma kısımlar, o yüzden iade ettim.
Kısaca tercih sizin zevk meselesi saat işi beklentilerinizi karşılıyorsa alabilirsiniz, iyi forumlar :thumbup:

Benim de kabartmalı indisleri hoşuma gitmişti ve fujitsuboya oranla uygundu. Değerli yorumlarınız için teşekkürler hocam.
Kullanıcı avatarı
omeringoo

Mesaj omeringoo » 07 Oca 2024, 10:27

hknmtn yazdı:İlk linkteki saat Avrupa'da 500-600€ bandında. Hadi 20bin TL desek. Yurt içinde 30bin bu saate için bence fazla.
Hamilton, Tissot alınabilir bu paraya.

Elbette alınabilir ama hamilton farklı bir tarz oluyor. Japon veya isviçre bir kenara quartz-otomatik olması dahi önemli değil benim için. Saatin görünüşü ve farklı kordon tipleriyle uyumlu olmasını beğendim. Ve baya hafifmiş sanırım.
Fiyatına gelince yurtdışından alacağım zaten.
Kullanıcı avatarı
omeringoo

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 269 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners