Orta Segment Saat Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Orta Segment Saat Önerisi

Mesaj Shadow » 03 Oca 2024, 22:54

MaLi yazdı:Longinesde şöyle bir saçmalık var :)
Hydroconquest yeni serilerde L888.2, L888.3 ve L888,5 olmak üzere 3 farklı makine versiyonundan biri kullanıyorlar makine olarak ve kaydını tutmuyorlarmış. Mail attım saatimin seri numarasını yazdım hangi seri makine kullanılmıştır diye öğrenmek için kapağın açılması gerektiğini söylediler. Merak sebebim L888.5 versiyonda silisyum yay kullanılmış diğerleri normal. :)
Merhaba,

Ben böyle bir site keşfettim tabi official olmadığı için doğruluğu tartışılabilinir. Bir kontrol etmenizi öneririm belki fikir verir.

Örneğin L37824566 L888.2 kullanırken L37814056 serisi L888.3 kullanıldığı belirtilmiş.

https://watchbase.com/

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Shadow

Mesaj MaLi » 03 Oca 2024, 23:55

Shadow yazdı:
MaLi yazdı:Longinesde şöyle bir saçmalık var :)
Hydroconquest yeni serilerde L888.2, L888.3 ve L888,5 olmak üzere 3 farklı makine versiyonundan biri kullanıyorlar makine olarak ve kaydını tutmuyorlarmış. Mail attım saatimin seri numarasını yazdım hangi seri makine kullanılmıştır diye öğrenmek için kapağın açılması gerektiğini söylediler. Merak sebebim L888.5 versiyonda silisyum yay kullanılmış diğerleri normal. :)
Merhaba,

Ben böyle bir site keşfettim tabi official olmadığı için doğruluğu tartışılabilinir. Bir kontrol etmenizi öneririm belki fikir verir.

Örneğin L37824566 L888.2 kullanırken L37814056 serisi L888.3 kullanıldığı belirtilmiş.

https://watchbase.com/

Öyle olsa bunu söylerlerdi diye düşünüyorum resmi kanaldan ulaştığımda. Bana gelen mail aynen şöyle.

Değerli Müşterimiz,

Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

L3.782.4.56.6 referanslı saatinizin üretiminde L888.2, L888.3 ve L888,5 olmak üzere 3 farklı makine versiyonundan biri kullanılmaktadır. Saatiniz özelinde hangi versiyon kullanıldığını tespit edebilmemiz için kasa kapağının açılması gerekmektedir. Bu işlem için yetkili servis dışında müdahale yapılmasını tavsiye etmiyoruz aksi takdirde saatiniz garanti kapsamı dışında kalacaktır. Dilerseniz saatinizi kontrol için İstanbul şişlideki yetkili servisimize gönderebilirsiniz.

0212 317 22 38 numaralı hattan detaylı bilgi alabilirsiniz.

L888.5 versiyonunda Silikon denge yayı bulunmaktadır.

Saygılarımızla,
​​​​​​​Longines Müşteri Hizmetleri
Kullanıcı avatarı
MaLi

Mesaj Tlg » 04 Oca 2024, 13:12

Merhabalar,
Eğer saat değiştirmeyen uzun süre kullanan bir kullanıcı iseniz Sinn tavsiye ederim. Değerini korusun diyorsanız zaten tavsiye edilen Longines, Rado vb. üzerine yoğunlaşılabilir.
Ne alırsanız alın mantıklı olanı almaya çalışmayın. Bu rakamlar mantıkla alış veriş yapılacak rakamlar değil. Beğenmediğiniz hiç bir modeli mantıklı diyerek seçmeyin.
Mümkün ise deneyerek alın.
Şimdiden hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
Tlg

Mesaj sosyalcan » 04 Oca 2024, 21:55

Gerçekten her şey uçuyor ,halen marka model bakıyorum ,sorun bir de çapı 40 mm geçmemesi gerekiyor . Sinn güzel saat Gmtli modeli de beğendim lakin deneyerek almak en iyisi
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj schavelle » 05 Oca 2024, 19:41

Baume Mercier Clifton Baumatic 5 days
Model no: 10467 (mavi) veya tercihen beyazı.
Cosc inhouse 5 gün güç rezervi ve bana göre inanılmaz yakışıklı.
Temiz 2. El'de 60 bin civarında bulunabilir diye düşünüyorum.
40mm

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
schavelle

Mesaj sosyalcan » 07 Oca 2024, 10:37

Desteğiniz için teşekkürler aklımda olmayan bir markaydı şimdi radarıma girdi . Riveria Gray modelini beğendim 39mm . kasa olması güzel lakin Türkiye de var mı ? Chrono 24 de 120K fiyat var sanırım beni oldukça aşıyor.
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj Heesh » 07 Oca 2024, 13:50

sosyalcan yazdı:Desteğiniz için teşekkürler aklımda olmayan bir markaydı şimdi radarıma girdi . Riveria Gray modelini beğendim 39mm . kasa olması güzel lakin Türkiye de var mı ? Chrono 24 de 120K fiyat var sanırım beni oldukça aşıyor.
Konyalı saat satıyor Eminönü mağazasında çokça çeşidi canlıca görülebilir

Kullanıcı avatarı
Heesh

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners