Longines Spirit Flyback Yada Captain Cook High-Tech Ceramic

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Longines Spirit Flyback Yada Captain Cook High-Tech Cera

Mesaj ErsinGS » 11 Ara 2023, 10:59

her iki saatin tarzları farklı. Seramik modern bir saat isterseniz Rado. Yoksa Longines. Veya tarzınızı netleştirip benzer tarzlar arasından tercih yapmayı deneyebilirsiniz.
En son ErsinGS tarafından 11 Ara 2023, 13:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ErsinGS

Mesaj manil » 11 Ara 2023, 11:14

Farklı açıdan yaklaşayım. Diver saat netice itibarıyla toolwatch'tur. Toolwatch bir saatin seramik olması bana ters geldi, zira dalış durumlarında saatin çeliğe teması kaçınılmaz - en azından tasarım amacı noktasında. Bu düşünüldüğünde seramik bir dalış saati bana çok uygun gelmiyor. Seramik olmayan Rado olsa onu seçerdim.
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj utabev » 22 Ara 2023, 01:00

Bence bu fiyat aralığında çok fazla alternatif varken sizi bu iki modele özellikle çeken şeyi bilebilseydik eminim daha fazla faydamız dokunabilirdi diye düşünüyorum..Bence de iki saat tarzı çok farklı..Ben naçizane alternatif arayışınızı biraz daha genişletmeniz doğrultusunda fikir beyan edeceğim.Bir de kendi zevkiniz ve saatte aradığınız özellikler konusunda biraz done verebilirsiniz..
Bırak inceldiği yerden kopsun..! Gün gelir en sağlam yerinden kopar.Canın Yanar..
Kullanıcı avatarı
utabev

Mesaj soner231 » 15 Oca 2024, 19:42

Sizce hangi altarnetiflere bakmalıyım utabev
Kullanıcı avatarı
soner231

Mesaj JLocke » 15 Oca 2024, 21:06

17mm kalınlığa sahip bir saatin konforlu olacağını hiç sanmıyorum.

Seçtiğiniz rado da iddialı bir model. Kaçıncı saatiniz ve güncel koleksiyonunuz nasıl bilmiyorum. Bu segmentte seçenek çok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
JLocke

Mesaj scarbo » 16 Oca 2024, 01:11

Resim
Resim
Sizin beğendiğiniz iki modele benzer saatlere sahip olduğum için birkaç deneyimimden bahsedebilirim biraz uzun olacak kusura bakmayın, öncelikle seramik bir saatin çizilmeye karşı direnci daha fazladır, Radonun seramiği herhangi bir çarpmada kırılacak bir seramik değildir ceo’nun bir röportajında saatin belli darbelere dayanması için seramiğin sinterlenirken farklı elementlerle güçlendirildiği ve neden 43mm sorusuna ancak bu boyutta seramik monoblok bir kasanın belli g kuvvetlerine dayandığını belirtiyordu, yüksek ısıda monoblok kasayı fırınlıyorlar ve kasa küçüle küçüle 43 mm oluyor :)) bu saatin erime noktası zirkonyum oksitler gibi 2000derecedir, ve vickers değeri 1250 dir ( çeliğin sertlik değeri 180) seramik ayrıca hipoalerjenik bir malzemedir aynı malzeme kalça implantlarında femur kapağını üretmek içinde kullanılır o kadar biyouyumludur :) Bazı forumlarda seramik saatlerin kırıldığını gördüm okudum, örnek iwc,omega,panerai gibi dev markalar seramik saatlerinde problem yaşadılar ama Radoya çok yüklenildiğini görmedim yani kırılmalar kopmalar çok yaşadığını sanmıyorum veya bu dev markalar kadar satılmadığından çok problem yansımamış olabilir. Longines genelde 5.seviye titanyum kullanıyor, bu kasayı üretmek için 2 haftalık iş süresi uzattığını ve kasaların parlatılması ve işlenmesi için longines’den farklı bir birime yollanıp geri getirilmesinin fiyatta fark yarattığını okumuştum bu 5.seviye titanyumda; %90 titanyum %6 alüminyum %4 vanadyum içeriyor bu renginde farklılık ve tabiki direnç açısından farklılık sağlıyor titanyum 2 seviyesine göre, iki saatte hafiftir ama longines spirit kasaları biraz kalın bulunur saat severler tarafından ama zaten kronograf saatler biraz kalın oluyor ben çok dert etmezdim. Dakiklik açısından longines daha dakiktir ( kendi deneyimlerime göre ) tabiki her saat farklıdır, çevrenin ilgisine gelirsek Rado çok daha fazla muhabbet başlatıcıdır, Rado maskülen bir markadır, herkes sevmez, seven çok sever, asya pazarında inanılmaz seveni olan bir markadır. Hatta Hindistan pazarında Rolexe denk bir sevgi ve ilgi bağı vardır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
scarbo

Mesaj LNs7 » 18 Oca 2024, 00:12

Tabii ki de Longines :thumbup:
Kullanıcı avatarı
LNs7

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 165 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners