Longines Legend Diver

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Longines Legend Diver

Mesaj nickynick » 10 Kas 2010, 23:05

Resim

Güzel bir saat, ama iyi düşünmek lazım Caner, alternatifleri gözden geçirmek gerekir...
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj razz » 10 Kas 2010, 23:09

Saat Adan Zye her detayında, rotating inner bezel'dan kadran indeksleri için tercih edilen karakter ve fontlara kadar Vintage olduğunu bağırıyor resmen.. Bu dizayna sahip çok da fazla alternatif olduğunu düşünmüyorum.. Belki Breitling SuperOcean Heritage.. Ya da Zeno SeaHunter..
Clk'nın tespiti marka bilinirliliği/prestij/işçilik kalitesi/kalibre gibi parametreleri ve etiket fiyatı üzerinden zorlanmadan alınabilecek 20-25% indirimle ( online alışverilerde daha da fazla ) "uygun fiyatlı" şeklinde olmuştur diye düşünüyorum.. ve eğer gerçekten maksat 60 yaşına yaklaşan Rolex Submariner'ın yüzlerce türevi arasından bir diver değil de gerçekten artık tercih edilmeyen, tribute sayılabilecek unsurlar içeren bir " vintage look "diver almaksa evet bu saat iyi bir alternatif bence de..

Ben Longines'i genel olarak pek beğenmem.. Kalite olarak da açıkçası fiyatına göre daha başarılı olmasını beklerim her zaman.. Ancak spesifik olarak bu saat için yukarıda saydığım koşullar dahilinde OK..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Frax » 10 Kas 2010, 23:17

Bu dizayna alternatif IWC vintage aquatimer ama fiyatıyla ne kadar alternatif orasını bilemem.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj nickynick » 10 Kas 2010, 23:33

Bu tasarımı kullanan başka markalar da var;

Resim

Resim

Ben içimden geçeni söylüyorum Caner, tercih etmezdim.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj razz » 10 Kas 2010, 23:51

Frax1 yazdı:Bu dizayna alternatif IWC vintage aquatimer ama fiyatıyla ne kadar alternatif orasını bilemem.

Hem dizayn hem de fiyat açısından kesinlikle doğru tespit..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Clk » 11 Kas 2010, 06:40

Invictas, yazdiklarimi baz PARA olarak ele alirsan dediklerinin hepsi dogru ama PARA ise amac burada ne isin var? Saat forumunda saatler karsilastiriliyor etiket fiyatlari degil. Seiko5 alamayacak arkadas Legend Diver sormaz AP arayan arkadasta Seiko5 sormaz. Burada bu tür edebiyatlari yapmanin hicbir anlami yok. Biz herkesin secimine saygi gösteriyor, Seiko5'inden plastik saat'e her saate ayni degeri veriyorsak bunun tam tersini de sizlerden bekleriz.

Arkasi doldurulmamis, düsünülmeden yazilmis mesajlara cevap vermektense gülüp gecmek lazim ama saat forumunda isek sadece saat kismi icin cevap veriyorum............. Legend Diver 1400 Euro fiyata sahip. Benzer dizaynli IWC Aquatimer Vintage'in fiyatini ac bak bakalim. Mantik sinirlari icerisinde bu saatin fiyati uygun. Bu sadece benim icin degil herkes icin böyle. Kim alir, kim almaz yada kimin bütcesine uygundur kimin bütcesine degildir farketmez.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj uzbey33 » 11 Kas 2010, 09:50

benim burda vurgulamak istediğim PARA değil, DİL. anlamamışsın clk.

IWC aquatimer vintage'ın fiyatını biliyorum. benim fiyatına şaşıracağım saat yok. anca fiyatının 1 olduğunu bildiğim bir saate biri 8-9 derse bir fiyata şaşırırım :)

hala "legend diver", "uygun fiyatlı saatler" içerisine alınabilecek bir saat değil. bu tüm dünyada böyle. kimse watchuseek'te affordables başlığında legend diver'ı tartışmaya açmaz.
collecting is fun. instagram--> uzbey33: saat, uzbey: seyahat
Kullanıcı avatarı
uzbey33

Mesaj mech16 » 11 Kas 2010, 11:32

Hoppallaa...
amma uzadı...
herodj11'in cevabı konuyu çok etkili bir şekilde açıklıyordu zaten.
200.000 tl 'lik Bentlynin fiyatı teamüllere göre uygundur ama bu "affordable" demek değildir.
Çok beğendiğim bir saat normalde 100.000 tl iken 50.000'e satılırsa fiyatı uygundur ama ben yine de alamam,
bu saatin uygun fiyatlı olmamasından değil benim bütçemi aşıyor olmasındandır.

Legend için "uygun fiyatlı saatler" kategorisinde değerlendirme gibi bir yorum yok ki ortada..
Sadece kendi özelliklerine göre fiyatını hak eden anlamında bir söz var.

diyerek bende konuyu biraz daha uzatmış oldum :)
bence bu tür anlaşmazlıkların çoğunluğu buradaki gibi kısacık, yazı ile anlatımın sözlü-yüzyüze anlatıma göre zayıf kalmasından oluyor.
Kullanıcı avatarı
mech16

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 75 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners