3500 Euro Bütçeli Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

3500 Euro Bütçeli Saat Tavsiyesi

Mesaj ducktheplan » 07 Haz 2023, 21:10

Herkese merhaba,

Çocukluğumdan beri hep saatlere karşı bir zaafım olmuştur ve özellikle son zamanlarda da saate fırsat buldukça bütçe ayırmaya çalışıyorum. Bir süredir de forumu takip ediyorum ve daha öncesinde de faydalı görüşler, tavsiyeler sayesinde karar vermiş ve saat almışlığım var.

Fakat bu seferki tavsiye beklentim hayırlı bir iş için :) Evlilik öncesi, nişanlımın ailesinden saat araştırmaya başla sen diye bir mesaj alınca sizlere danışmak istedim.

Başlıkta da belirttiğim gibi maksimum 90k TL bütçe oluşturdular, ben şahsen bu kadar da çıkmak istememe rağmen çok hoşuma giden bir saat ile karşılaşırsam değerlendirebilirim diye düşünüyorum.

Genel olarak Day-Date ve Datejust modelleri çok beğeniyorum, bir gün Rolex'in bu modellerine sahip olmak ümidiyle diyerek şu an sahip olduğum saatleri yazmak isterim aşağı yukarı beğendiğim saat modellerini daha açıkça belirtmek adına:

Citizen Tsuyosa (Sarı Dial)
Hamilton Jazzmaster (Lacivert Dial)
Tissot Seastar Chronograph (Yeşil Dial)

Şu an için aklıma gelen ve kriterlere uyan model Tudor Royal oldu. Fakat bu model dışında da tavsiyeleriniz varsa değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim,
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Re: 3500 Euro Bütçeli Saat Tavsiyesi

Mesaj EnesBey » 07 Haz 2023, 21:34

İkinci el omega seamaster alıp konuyu kapatırım.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EnesBey

Mesaj ducktheplan » 07 Haz 2023, 21:45

EnesBey yazdı:İkinci el omega seamaster alıp konuyu kapatırım.

Merhaba Enes bey, öncelikle öneriniz için teşekkürler. Ben de şu an forumda satılık Seamaster var mı diye bakıyordum :D
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Mesaj EnesBey » 07 Haz 2023, 22:00

ducktheplan yazdı:
EnesBey yazdı:İkinci el omega seamaster alıp konuyu kapatırım.

Merhaba Enes bey, öncelikle öneriniz için teşekkürler. Ben de şu an forumda satılık Seamaster var mı diye bakıyordum :D
Merhaba selamlar dediğim gibi nokta atışı olur hiç başka modellere bakmaya gerek yok

Kullanıcı avatarı
EnesBey

Mesaj esenturk » 07 Haz 2023, 22:40

Eğer o fiyatlara aradığınız omegayı bulamaz iseniz ya da sıfır olsun derseniz de Longines Hydroconquest ya da Master collection da çok güzel olur. Ya da Tudor bb. Ben olsam böyle özel gün saati olarak sıfır alırdım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj EnesBey » 07 Haz 2023, 22:46

esenturk yazdı:Eğer o fiyatlara aradığınız omegayı bulamaz iseniz ya da sıfır olsun derseniz de Longines Hydroconquest ya da Master collection da çok güzel olur. Ya da Tudor bb. Ben olsam böyle özel gün saati olarak sıfır alırdım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
O bütçeye 2 adet hydro alınır fiyat olarak düşük kalır tudor iyi bir seçenek ama bir omega değil

Kullanıcı avatarı
EnesBey

Mesaj beratd » 07 Haz 2023, 23:24

Karşı taraf için de 0 olması daha makbul olur bence özel anlamı olan bir saat olacak malum,Tudor Ranger 60 70 bin bandında alınabilir hem klasik hem spor bir saat çok yakışır bence :)

SM-N975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
beratd

Mesaj ducktheplan » 07 Haz 2023, 23:51

Yıllardır hep dönüp dolaşıp Omega Seamaster'a bakarım. Babam yanlış hatırlamıyorsam 1998 civarı senelerde alırken yanında velet halimle hayran kalmıştım :lol: Hala da kullanmaya devam ediyor o saati.

Nişanlım ile de görüşünce de daha çok sıfıra yöneldim, günün anlam ve öneminden yeni bir başlangıca, sıfır bir saat ile başlamak daha uygun olacak sanırım. Bu doğrultuda Tudor Black Bay kırmızı bezel tercihe en yakın aday gözüküyor, fakat internette ücretine dair bir bilgiye ulaşamadım. Akasya AVM Rhodium mağazasında var sanırım, yarın arayıp ücret bilgisi almayı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 184 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners