10000 TL Bütçeli Saat Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

10000 TL Bütçeli Saat Önerisi

Mesaj barristanselmy » 24 May 2023, 11:14

Merhabalar,

Mümkünse 10.000 TL bütçeyi aşmayacak bir saat tavsiyesine ihtiyacım var.
Otomatik Quartz tam karar veremedim aklımdaki modelleri aşağıda paylaştım.
Mevcutta 4 saatim var kadran rengi olarak mavi, beyaz ve siyah renklerden oluşuyor.

Önerilerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Seiko SRPD63K1 - Yeşil Kadran
Citizen Tsuyosa - Yeşil Kadran
Seiko Presage SRPE15J - Yeşil Kadran
Seiko Presage SRPD37J - Yeşil Kadran
Tissot Carson Premium Gent Moonphase - Gri Kadran
Tissot Couturier Chronograph - Beyaz Kadran
Tissot Classic Dream Swissmatic - Gri Kadran
Tissot Gentleman Quartz Titanium - Gri Kadran
Tissot PRX Quartz - Yeşil Kadran
Kullanıcı avatarı
barristanselmy

Re: 10000 TL Bütçeli Saat Önerisi

Mesaj recepergun » 24 May 2023, 14:22

Bu listede Citizen Tsuyosa diyorum ama Tissotlardan birine karar verirseniz mutlaka bileğinizde denemenizi öneririm ve yine Tissotları sadece yetkili satıcılardan alın derim.

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
recepergun

Mesaj barristanselmy » 24 May 2023, 19:58

Soruma eklemeyi unutmuşum bu saatleri online olarak almaktansa İstanbul içinde uyguna alabileceğim saatçiler de var mıdır?
Yoksa online fiyatları alabileceğim en uygun fiyatlar mı?
Kullanıcı avatarı
barristanselmy

Mesaj hknmtn » 26 May 2023, 03:04

Şimdi öncelikle uygun fiyata alma konusuna eğilmek lazım. Tissot'ların ve Presage'ların çok iyi sahteleri var. Tsuyosa'nın da olması muhtemel henüz görmedim ama çok tutulan bir saat oldu. Yani biraz fazla verin ama yetkili bayiden alın kesinlikle. Bazı saatçiler de sahte saat satıyor maalesef.

Yeşil kadran tercih etmeye yakın olduğunuz seçtiğiniz modellerden belli oluyor. Yeşil kadranda ton önemlidir ama tonu belirlemeden önce başka bir iş var. O da model seçimi. Seçtiğiniz modellerden biraz kafa karışıklığı yaşadığınız belli. Öncelikle istediğiniz saatin çalışma prensibinin ne olacağı konusuna karar vermeniz lazım. Yani quartz mı otomatik mi tercih edeceksiniz? Bunun bir netleşmesi lazım. Bu netleşince zaten seçeneklerin yarısı elenecek. Daha sonra tarz belirlemeniz lazım. Yani daha klasik bir görünüm mü daha spor bir görünüm mü istiyorsunuz bunu kesinleştirmeniz lazım. Böylelikle kalanların yarısı da elenecek. Neticede karar vermeniz gereken seçenekler 2-3'e inecek. Bunların arasından da bütçenize en uygun olanı en beğendiğinizi satın alabilirsiniz.

Ben bunların içinden sadece Tissot Swissmatic olan mekanizmayı şahsen satın almam. Diğer hepsi bana göre alınıp takılabilecek saatler. Hangisini seçerseniz seçin sizi üzmez.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj hknmtn » 26 May 2023, 03:09

barristanselmy yazdı:Soruma eklemeyi unutmuşum bu saatleri online olarak almaktansa İstanbul içinde uyguna alabileceğim saatçiler de var mıdır?
Yoksa online fiyatları alabileceğim en uygun fiyatlar mı?

Bir de şunu ekleyim. Mağazalara gidip, arayıp fiyat alırsanız onlineda görünenden daha uyguna bulabilirsiniz. Havale, EFT yani nakit ödemelerde de baya indirim alabilirsiniz. Ama tekrar edeyim lütfen yetkili bayileri tercih edin.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj watchandus » 26 May 2023, 14:42

Yeşil kadranlı Orient Kamasu tavsiye ederim, safir camlı, güzel işçilikli, benim de çok severek kullandığım bir saat.
Kullanıcı avatarı
watchandus

Mesaj mancho » 26 May 2023, 23:15

Ben olsam Presage’lardan birini tercih ederim
Kullanıcı avatarı
mancho

Mesaj ducktheplan » 08 Haz 2023, 15:25

Merhaba, Tissot Gentleman ve PRX saatlerini şahsen ben de çok beğeniyorum. PRX'i kolumda deneyip ben bileğime yakıştıramadım, o yüzden arkadaşın da dediği gibi kesinlikle bileğinizde denemenizi tavsiye ederim almadan önce.

Ayrıca Citizen Tsuyosa kullanıcısıyım ve çok memnunum.
Kullanıcı avatarı
ducktheplan

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 265 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners