Otomatik saat önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Otomatik saat önerisi

Mesaj drakyuz » 07 May 2023, 00:56

İnvicta şu an kolumda 2 yıldır kullanıyorum, luminasyinu çok başarılı değil
Kullanıcı avatarı
drakyuz

Mesaj hknmtn » 07 May 2023, 03:57

drakyuz yazdı:İnvicta şu an kolumda 2 yıldır kullanıyorum, luminasyinu çok başarılı değil

Bir Invicta'nız varsa büyüteçli pencere seçeneklerindeki saatler şekil olarak muhtemelen elinizde Invicta'ya çok benzer olacaktır.

"Steel Dive" bakabilirsiniz. Bu tatmin edici bir marka. Ben Turtle homage modelini yakinen inceledim onun Lume olayı çok güzeldi. Ama bu lume olayı biliyorsunuz 10-15 dakika sonra kaybolan bir şeydir zaten.
Lume olarak iyi olan bir marka da Seiko'dur malum. Büyüteçli cam çok gerek değilse aslında Seiko'nun SNXS modellerinde fiyatına göre çok iyi lume vardır. Sıfırları da yaklaşık 3bin bandında olması lazım.
Bir de şu GMT sorunuz var onu da muhtemelen Pagani'yi incelerken gördüğünüzü düşündüğümden söylemek istedim. Pagani'nin GMT'li saatlerinin mekanizması NH34 ise tercih edilebilir belki ama mekanizma bilgisi yoksa tercih etmeyi düşünmeyin bence.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj drakyuz » 07 May 2023, 09:25

Çok teşekkür ederim değerli bilgiler için, Lume si gece her uyandığımda,arabada karanlıkta her baktığımda parlayan bir saatim vardı, onun gibi Lume olan yok mudur yani
Kullanıcı avatarı
drakyuz

Mesaj Flesius » 07 May 2023, 12:53

drakyuz yazdı:Çok teşekkür ederim değerli bilgiler için, Lume si gece her uyandığımda,arabada karanlıkta her baktığımda parlayan bir saatim vardı, onun gibi Lume olan yok mudur yani
Selam, bemce sizin custom watch'a ihtiyacınız var. Yani nedir, elinizde bir saat bardır kadranını kolunu değiştirir zevkinize uygunnhale getirirsiniz. Söz gelimi ben camı kadranı kolları hatta kasası ciddi sıkıntılı ama mekanizması iyi durumda olan bir seiko 5i alıp Çin'den 7009 mekanizmaya uygun parçaları toplayıp kafama göre bir hale getirdim. Bunun ne faydası oldu, hem başkasında görme riski daha düşük hem de luminasyonu çok kuvvetli bir saatim oldu. Sizi en çok ilgilendiren kısım da zaten burası. Demem o ki Seiko 7009, nh35 ya da benim çok sevdiğim nh36a mekanizmalı bir saatle şansınızı deneyip, olmazsa da sadece kadranı değiştirerek güçlü bir lumimasyoma kesin olarak sahip olabilirsibiz. Mikada mercek şartsa day date mekanizmalardan uzak durup date only mekanizma bakmanız lazım.

21081111RG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Flesius

Mesaj hknmtn » 07 May 2023, 16:14

drakyuz yazdı:Çok teşekkür ederim değerli bilgiler için, Lume si gece her uyandığımda,arabada karanlıkta her baktığımda parlayan bir saatim vardı, onun gibi Lume olan yok mudur yani

Elbette var ama bütçe olayı bu işler. Çinliler güzel işler yapıyor. Biraz aliexpress'te ve youtube'da vakit geçirerek güzel, uzun süre parlayan, hızlı şarj olan fosfora sahip bir model bence bulabilirsiniz bütçeniz dahilinde.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj burakyavas42 » 18 May 2023, 20:10

Tissot - İnvicta - Jacques Philippe ürünlerine bakabilirsin. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
burakyavas42

Mesaj 11010111001 » 19 May 2023, 00:46

Vostok Amphibia modelleri bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
11010111001

Mesaj Gürkan16 » 23 May 2023, 16:54

Bütçeye uygun invicta olabilir. Çeşitliliği diğerlerine göre fazladır.
Kullanıcı avatarı
Gürkan16

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 100 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners