Tissot PRX Mi Seiko 5 GMT Mİ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tissot PRX Mi Seiko 5 GMT Mİ?

Mesaj oozanacar » 24 Mar 2023, 14:43

esenturk yazdı:Hem prx hem de Seiko 5 gmt sahibi biri olarak bir seçim şansım olsa çok zorlanırdım.

Tissot safir cam mekanizma vs gibi konularda önde. Fiyat performans olarak gayet güzel bir saat. Fakat alternatifleri de var.

Seiko ise benim de öncelikle ön yargılı yaklaştığım fakat aldıktan sonra çok sevdiğim ve severek kullandığım bir model. Horoloji dünyasında GMT olarak bu fiyatta çok konuşuldu. Hardlex cam ve safir cam farkını ne kadar hissedersiniz muamma.
Öte yandan hardlex bezel ve jubilee bilezik de saati çok güzel gösteriyor. Her ne kadar power rezerve süresi olarak Tissotun gerisinde olsa da mekanizma olarak kendini kanıtlamış sorunsuz ömürlük bir mekanizma bence.

Velhasıl kelam artıları eksileri karşılıklı elbet var bu durumda mağazaya gidip kolunuzda ikisini de deneyip içinize sineni almak daha doğru olacaktır. Hangisini seçerseniz seçin pişman etmeyecek keyifle kullanılacak saatler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Degerli yorumlariniz icin teşekkür ederim. Peki ya Prx mi Seastar 1000 mi desem ?

Kullanıcı avatarı
oozanacar

Mesaj mecako52 » 24 Mar 2023, 15:08

oozanacar yazdı:
esenturk yazdı:Hem prx hem de Seiko 5 gmt sahibi biri olarak bir seçim şansım olsa çok zorlanırdım.

Tissot safir cam mekanizma vs gibi konularda önde. Fiyat performans olarak gayet güzel bir saat. Fakat alternatifleri de var.

Seiko ise benim de öncelikle ön yargılı yaklaştığım fakat aldıktan sonra çok sevdiğim ve severek kullandığım bir model. Horoloji dünyasında GMT olarak bu fiyatta çok konuşuldu. Hardlex cam ve safir cam farkını ne kadar hissedersiniz muamma.
Öte yandan hardlex bezel ve jubilee bilezik de saati çok güzel gösteriyor. Her ne kadar power rezerve süresi olarak Tissotun gerisinde olsa da mekanizma olarak kendini kanıtlamış sorunsuz ömürlük bir mekanizma bence.

Velhasıl kelam artıları eksileri karşılıklı elbet var bu durumda mağazaya gidip kolunuzda ikisini de deneyip içinize sineni almak daha doğru olacaktır. Hangisini seçerseniz seçin pişman etmeyecek keyifle kullanılacak saatler.

Degerli yorumlariniz icin teşekkür ederim. Peki ya Prx mi Seastar 1000 mi desem ?

Bambaşka iki saat. Zevke göre değişir. Ben iri yapılı olduğum için daha büyük saatler hoşuma gidiyor. O nedenle seastar tercih ettim. Silikon/kumaş kayışla günlük olarak da takabiliyorum. Prx ise daha şık bir saat. Özellikle kordonu çok göz alıcı. Daha şık ve ciddi durumlarda takıyordum. Çok az taktığımı fark edince elden çıkardım. Harika bir saat, ona diyecek söz yok..

SM-S906U1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
mecako52

Mesaj orcunaras » 05 May 2023, 15:55

PRX
+işçiliği yüksek bilezik ve kadran çevresi
+safir cam
+kelebek klips
+kadrandaki waffle desen
+çok iyi zaman tutan PM80 mekanizma

-kalibrede sorun olursa sanıyorum bir parça değişimi gerekiyor, her ustanın yapabileceği bir şey değil
-kayış konusunda seçeneklerin kısıtlı ve pahalı olması

GMT
+uygun fiyata gmt fonksiyonu
+harika fosfor
+jubilee bilezik
+seramik kaplı bezel

-hizasızlıklar
-ucuz hissiyatlı klips
-bezelin klik yapmaması

yani kısacası hangi artılar sizin için önemliyse eksileri kabullenebiliyorsanız o tarafa bakın.
Kullanıcı avatarı
orcunaras

Mesaj Heesh » 06 May 2023, 10:48

Bende de prx var bence efsane bir saat konforu ve bilezik ılık geçişleri harika zaman tutması güzel parasını üstünde bir saat

Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj sosyalcan » 22 Haz 2023, 13:33

Tabi ki PRX ;saat durmuyor 80 saat güç muhteşem.

LE2127 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 170 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners