Raymond weil Quartz saat saniye sorunu

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Raymond weil Quartz saat saniye sorunu

Mesaj ilkerizmir » 18 Mar 2023, 23:55

Bugün değiştirdim pilini. Saat ve saat, ya dedi iyi ki bize getirdiniz özel bir saat önemli falan filan. Aldıktan sonra bi baktım arka kasanın her yerini derin derin çizmiş. Ondan iyi ki dedi sanırım.
Kullanıcı avatarı
ilkerizmir

Mesaj Heesh » 19 Mar 2023, 00:00

Geçen bir olaya denk geldim bende Konyalı saat bir adamdan bir pil değişimi için 450 tl aldı :) pili kaça çakıyorlar acaba zincir mağazalar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj ilkerizmir » 19 Mar 2023, 01:19

300 aldılar benden. Bide bişeyle temizlik öneriyoruz dedi fiyat artıyordu hiç dinlemedim o kısmı, istemedim
Kullanıcı avatarı
ilkerizmir

Mesaj hknmtn » 19 Mar 2023, 02:37

ilkerizmir yazdı:Saati alalı 8-9 ay oldu normal mi bu durum. Çok teşekkür ederim siz söylemeseniz hiçbir google aramasında bulamamıştım. Herhangi bir saatçi bu işi yapabilir mi peki? 300m su geçirmez bir saat

1-Saatte kronograf varsa ve sürekli çalışıyorsa yaklaşık 1 yılda pilin bitmesi normaldir.
2-Saat bayide kaldığı sürede çalıştıysa kısa sürede bitebilir normaldir.
Farklı bir özelliği yoksa yaklaşık 2 yılda pilin bitmesi de normal karşılanabilir.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Eterna » 19 Mar 2023, 10:29

ilkerizmir yazdı:Bugün değiştirdim pilini. Saat ve saat, ya dedi iyi ki bize getirdiniz özel bir saat önemli falan filan. Aldıktan sonra bi baktım arka kasanın her yerini derin derin çizmiş. Ondan iyi ki dedi sanırım.

Hocam size herhangi bir saatçiye götürmeyin demiştim. Saat ve saat bayileride herhangi bir saatçi kavramının önde gelenlerinden.

Forumumuzda güvenilir,referansli saat ustaları gibi bir başlık vardı. Bir dahakine oradan bakın. Geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Eterna » 19 Mar 2023, 10:32

Mtn yazdı:Aldiktan 8-9 ay sonra pilin bitmesi kisa bir sure gibi geldi bana. Tamam bayiide fazla durmus olabilir ama garanti kapsaminda degistirilebilir belki. Şöyle düşündüm hocam saati aldıktan 1 hafta sonra da başınıza gelebilirdi bu, hiç fark yok.

Pek çok mağaza saati satın aldıktan kısa süre sonra pili biterse ücretsiz değiştirir. Tabii bu kısa süre kime neye göre bilemiyorum.

Ben son oğluma Kadıköy de bir mağazadan Orient saat aldım. Mağaza sahibi eğer 1sene içerisinde pili biterse lütfen bize getirin ücretsiz değiştirelim dedi.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj ilkerizmir » 16 Eyl 2023, 01:37

Bu tip saatleri kullanmadığımızda durdurmamız sorun yaratır mı
Kullanıcı avatarı
ilkerizmir

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners