Tissot Gentleman Orjinal midir ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tissot Gentleman Orjinal midir ?

Mesaj hknmtn » 08 Mar 2023, 02:17

BatuhanKLC yazdı:Tissotun çakması olacağı aklıma gelmezdi . Hatta siteden sorgu yapılabildiğini de 1 ay olmadı öğreneli . Ne hale gelmiş insanlar . Başlıktaki tüm bilgilendirmeler için teşekkürler .

Bu günlerde en çok sahtesini gördüğüm saat markası Tissot diyebilirim. Gentleman, Seastar, PRX, Chemin de Tourelles modellerinden çok sahte var.
Tissot'un sitesinde direk sorgulatmak olmaz nereden sorgulandığını bilmeniz lazım. My Tissot gibi bir yer olması lazım.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj LynXMaSTeR » 08 Mar 2023, 09:24

birkaç kişi sorgulama yapmaktan bahsetmiş ancak kimse sorgulama yapılacak linki paylaşmamış :)
nereden sorgulayabiliriz saatleri?
Kullanıcı avatarı
LynXMaSTeR

Mesaj hfatih » 08 Mar 2023, 09:43

LynXMaSTeR yazdı:birkaç kişi sorgulama yapmaktan bahsetmiş ancak kimse sorgulama yapılacak linki paylaşmamış :)
nereden sorgulayabiliriz saatleri?
https://www.tissotwatches.com/tr-tr/register-my-watch

Ben buradan kaydetmistim. Eğer aynı seri numarasını başkası da kaydetmiş olsaydı hata alırdım herhalde diye düşünüyorum [emoji28]
Kullanıcı avatarı
hfatih

Mesaj LynXMaSTeR » 08 Mar 2023, 10:43

sıfırdan kayıt yapmanızı istiyor orada, seri numarasından kaydının olup olmadığına bakabileceğimiz bir yer yok mu?
Kullanıcı avatarı
LynXMaSTeR

Mesaj BatuhanKLC » 08 Mar 2023, 15:08

hfatih yazdı:
BatuhanKLC yazdı:Tissotun çakması olacağı aklıma gelmezdi . Hatta siteden sorgu yapılabildiğini de 1 ay olmadı öğreneli . Ne hale gelmiş insanlar . Başlıktaki tüm bilgilendirmeler için teşekkürler .
Çok var hem de. Casio'nun 10 dolarlık saatlerinin bile bolca var hatta. Ülkemizde malesef bu suçlar pek takip edilmediginden ekstra dikkatli olmakta fayda var. Malum sitede orijinalden çok çakma var zaten.

Uyarı için teşekkürler hocam , inanın aklımın ucundan bile geçmezdi . :super:
Kullanıcı avatarı
BatuhanKLC

Mesaj BatuhanKLC » 08 Mar 2023, 15:10

LynXMaSTeR yazdı:sıfırdan kayıt yapmanızı istiyor orada, seri numarasından kaydının olup olmadığına bakabileceğimiz bir yer yok mu?

Malesef yok sanırım , kaydı oluşturduktan sonra seri numarası , garanti başlangıç süresi gibi bilgiler yer alıyor , ve orjinalliğini teyit etmiş oluyorsunuz .
Kullanıcı avatarı
BatuhanKLC

Mesaj BatuhanKLC » 08 Mar 2023, 15:11

hknmtn yazdı:

Bu günlerde en çok sahtesini gördüğüm saat markası Tissot diyebilirim. Gentleman, Seastar, PRX, Chemin de Tourelles modellerinden çok sahte var.
Tissot'un sitesinde direk sorgulatmak olmaz nereden sorgulandığını bilmeniz lazım. My Tissot gibi bir yer olması lazım.

Bu başlıktan sonra Armada saate falan baktım , deli gibi şikayet var haklarında , inanılmaz gelişmeler yaşanıyor çakma konusunda . Eskiden bu kadar yaygın değildi alt seviye markalara nazaran . Bilindik kişi ve yerlerden almak çok önemli .
Kullanıcı avatarı
BatuhanKLC

Mesaj serqensoylu » 08 Mar 2023, 22:16

Arkadaşlar saat henüz elime ulaşmadı fakat bazı garipliklerden dolayı saatten soğudum ve açmadan iade edeceğim. Nedir bu gariplikler derseniz ilk olarak malum saatin fiyatı piyasaya göre baya makul kalıyordu. 11900 liraya satılan model yetkili satıcılarda satış fiyatı 16430 liraydı. Sorduğumda ise kendimiz ithal ettiğimiz için demişti satıcı. Neyse dedikten sonra atılan görsellerdeki seri noyu yazınca site üzerinden saat çıkmıyordu. Aslında burda da şöyle bir durum var; sorgulama yapılan yere seri numarasından ziyade, saatin arkasında ws kodu yazılarak sorgulama yapılıyor sanırım. Fakat orjinal siteye kayıt edilmemiş bir saatin seri numarası klonlanabilir düşüncesi ile saati beklemeye karar vermiştim.

Bir diğer gariplik ise satıcıyı internette araştıdığımda yeri İstanbul/Fatih olarak görünüyor fakat kargo diyarbakır aktarma merkezinde görünüyordu. Satıcıya bu durumu sorduğumda ise saati çok fazla beklemek istemediğimden ötürü eline gelmeden Urfa'dan kargolandığını belirtti ki bu durumda beni fazlasıyla kuşkulandırdı. Birde saatin avrupa satış fiyatına baktığımda ise bu fiyata satılmasının mümkün olmadığını farkettim. Saat belki avrupa değilde farklı bir yerden daha uygun fiyata belki getirilmiş olabilir ama belirttiğim tüm bu nedenlerden dolayı fazlasıyla soğudum. Kafamda hep soru işareti olmasındansa biraz daha fazla para vererek gönül rahatlığıyla kullabileceğim bir saat almak daha mantıklı geldi doğal olarak. Sonuçta sürekli saat almıyorum ve verdiğim miktarda cüzi bir para değildi benim için.
Bu nedenlerden ötürü saatin gelmesini beklemeden internet üzerinden yetkili bir satıcıdan biraz pazarlık ile 15000 liraya Gentleman Open Hearth modelini sipariş vermiş bulunmaktayım. Diğer saat elime ulaştığında da kutusunu açmadan direkt iade için satıcıya göndereceğim ki inşallah iade konusunda bir problem yaşamam. Olası durumu hepsiburada ile daha öncesinde konuşmuş ve iade konusunda sorun yaşamayacağım belirtilmişti. Sipariş verdikten sonra dahi yine satıcı da herhangi bir koşul belirtmeden iade edebileceğimi söylemişti. Burda iade konusunda beni bir miktar rahatladan konu ise saati aldıktan sonra dahi satıcının iade konusunda iyimser olması, whatsapp üzerinden herhangi bir geç yazma veya engelleme vs yapmaması beni bir miktar rahatlattı.

Edit: Saat elime ulaştı ve mekanizma içerisinde Siliciumu ifade eden S harfi bulunmamakta olup WS kodu ile sorgulama yaptığımda da saat bulunamadı diyor. İadesi için süreci başlattım.
Kullanıcı avatarı
serqensoylu

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 83 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners