Omega Seamaster Diver 300M vs Tudor Black Bay GMT

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Omega Seamaster Diver 300M vs Tudor Black Bay GMT

Mesaj therapeute » 10 Mar 2023, 10:41

SMP bir süre kullandım ve ayrıldığımada çok pişmanım , sağlam bir seçenek.

Ayrıca planet ocean'da düşünülebilir , bilezik kalitesi bence smp'den üstün.
Kullanıcı avatarı
therapeute

Mesaj mecako52 » 10 Mar 2023, 18:28

Aslında aklımda apalakasız mastercollection moonphase veya zulu time gmt gibi longines saatler de var fakat bu saatleri de incelemedim hiç. Omega ile kıyaslandığında marka algısı olarak düşük kalıyor gibi düşünüyorum.

SM-S906U1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
mecako52

Mesaj esenturk » 10 Mar 2023, 19:52

mecako52 yazdı:Aslında aklımda apalakasız mastercollection moonphase veya zulu time gmt gibi longines saatler de var fakat bu saatleri de incelemedim hiç. Omega ile kıyaslandığında marka algısı olarak düşük kalıyor gibi düşünüyorum.

İkisi de çok güzel saatler. Modelden bağımsız ben de longines kullanıcısıyım. Fakat söz konusu smp olunca bence hem marka algısı hem kalite hem de kalibre olarak smp önde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
esenturk

Mesaj Mtn » 10 Mar 2023, 20:56

mecako52 yazdı:Aslında aklımda apalakasız mastercollection moonphase veya zulu time gmt gibi longines saatler de var fakat bu saatleri de incelemedim hiç. Omega ile kıyaslandığında marka algısı olarak düşük kalıyor gibi düşünüyorum.

Hocam master collection serisi kullanıcısı olarak ben de yorum yapmak istedim. Öncelikle dress kategorisindeki bu seriyi diver toolwatch saatlerle kıyaslamak haksızlık olacaktır. Başlıktaki saatlerin hemen hepsini yalnızca koluma takıp denedim. Ona göre ilk izlenim, hissiyat, kasa ve bilezik işçilikleriyle ilgili yüzeysel yorum yapabilirim. Longines master collection fiyat olarak aşağı yukarı omeganın yarısı, tudorun ise üçte ikisi gibi. İşçilik ve kalite olarak büyük farklılık olacağını sanmıyorum. Fiyatlamanın marka, kalibre ve malzemeden kaynaklandığını düşünüyorum. Ben çelik bilezikli tercih etmiştim, omega kalitesine yakın olduğunu düşünüyorum. Doğruluğunu bilmiyorum ama swatch gruptan master serisine bakan ustaların dahi farklı olduğunun bilgisini almıştım. Tek ve günlük saat olarak sizin yerinizde olsam dress kategorisindeki saatlere bakmam bile. Nedeni ise kasa yapısı daha yalın olan bu saatlerin günlük kullanımda sıkıcı olacak olması. Ben özellikle mavi omegayı denediğimde gösterişli, keyifli bir saat olduğunu düşünüp çok beğenmiştim. SMP kasası bana tok ve gayet kaliteli gelmişti. Marka algısı ve hissiyat olarak da başlıktaki diğer saatlerden önde olacaktır bence. Bu arada yeni çıkan tudor pelogas39 u deneyemesem de net tasarımı hoşuma gitmişti. SMP daha şık, ışıl ışıl. Pelogas39 ise mat ve yalın. Bütçe hepsine elveriyorsa karakterinize ve giyim tarzınıza göre de hareket edebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Mtn

Mesaj depechemode » 16 Mar 2023, 09:39

Omega mavi olan diver için ideal renk. Omega marka olarak önde.
Kullanıcı avatarı
depechemode

Mesaj ilterd » 18 Mar 2023, 22:46

Pek alakali olmasalar da ben de omega smp siyah kadran ile tudor black bay 58 burgundy arasinda kalip tudoru tercih etmistim. Hem fiyati daha uygundu hem de rezerv suresi daha uzundu, tabi bordo bezel cok guzel duruyordu.
Aslinda omega aklimda bile yoktu ama kolumda gorunce cok begenmistim. Bu nedenle bir haftasonu istanbula gelip her iki saati de deneyip, hatta bir kac alternatif daha deneyip oyle karar vermeniz. Saat kolda fotograftakilerden cok farkli durdugu icin karar vermeniz daha kolay olacaktir. Omega bakmaya gittigim vadi istanbuldaki sami saat almayacagimi bile bile H. Moser'leri kasadan cikartip israrla gostermisti (cok fena kanima girdi). Marka cesitliligi de cok magazada.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ilterd

Mesaj Heesh » 19 Mar 2023, 00:05

ilterd yazdı:Pek alakali olmasalar da ben de omega smp siyah kadran ile tudor black bay 58 burgundy arasinda kalip tudoru tercih etmistim. Hem fiyati daha uygundu hem de rezerv suresi daha uzundu, tabi bordo bezel cok guzel duruyordu.
Aslinda omega aklimda bile yoktu ama kolumda gorunce cok begenmistim. Bu nedenle bir haftasonu istanbula gelip her iki saati de deneyip, hatta bir kac alternatif daha deneyip oyle karar vermeniz. Saat kolda fotograftakilerden cok farkli durdugu icin karar vermeniz daha kolay olacaktir. Omega bakmaya gittigim vadi istanbuldaki sami saat almayacagimi bile bile H. Moser'leri kasadan cikartip israrla gostermisti (cok fena kanima girdi). Marka cesitliligi de cok magazada.

Bu ikileme bende girdim bu arada smp ye bütçe yetmez ise siyah bb58 alasım var da alüminyum. Bezel düşündürücü

Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj ilterd » 19 Mar 2023, 09:24

Heesh yazdı:
ilterd yazdı:Pek alakali olmasalar da ben de omega smp siyah kadran ile tudor black bay 58 burgundy arasinda kalip tudoru tercih etmistim. Hem fiyati daha uygundu hem de rezerv suresi daha uzundu, tabi bordo bezel cok guzel duruyordu.

Bu ikileme bende girdim bu arada smp ye bütçe yetmez ise siyah bb58 alasım var da alüminyum. Bezel düşündürücü

Bence bb58 cok iyi bir fiyat performans saati, ayni paraya tag aquaracer vb aliniyor. Aluminyum bezel dusundurmesin bence, biraz dikkatli olunca hic bisey olmaz. Ben kolumda saatle cocugu araba koltuguna otururtma mucadelesine girip koltugunun sagina soluna cok vurdum, bisey olmadi. Gerci artik cocugu koltuguna koyarken saati cikartip cebime koyuyorum :)
Bu arada siyah bb58in eskitilmis deri kayisli hali cok yakisikli, canli canli gormediyseniz bir gorun derim:)

Kullanıcı avatarı
ilterd

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 168 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners