Sizce hangi Tissot ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Sizce hangi Tissot ?

Mesaj serqensoylu » 13 Ara 2022, 15:02

Merhaba arkadaşlar, iki Tissot modeli arasında kaldım. Aslında Gentleman istiyorum ama maalesef ki fiyatı bütçemin üzerinde. Aşağıdaki modellerin mekanizmaları hakkında bilgisi olan var mı acaba nasıldır? Birde tasarım olarak sizce hangisi daha iyi ? Şimdiden teşekkürler :)

https://www.tissotwatches.com/en-en/t1294071103100.html

https://www.tissotwatches.com/tr-tr/t1164071105100.html
Kullanıcı avatarı
serqensoylu

Re: Sizce hangi Tissot ?

Mesaj kayrakolak » 13 Ara 2022, 16:10

Tasarım görece bir kavram ondan ne yorum yapsam bilemedim. Siyah kadranlı bana daha çok hitap ediyor örneğin. Mekanizmaları ikisinin de aynı gördüğüm. Swissmatic anam babam usulu diyebileceğimiz bir mekanizma. Uzun yıllardan beri kullanılıyor diye biliyorum. Belki bir 2000 TL daha konulup (Visodate ler 11 bin TL civarıydınsanırım) Powermatic 80 mekanizmalı serilere geçilebilir.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
kayrakolak

Mesaj serqensoylu » 13 Ara 2022, 16:23

kayrakolak yazdı:Tasarım görece bir kavram ondan ne yorum yapsam bilemedim. Siyah kadranlı bana daha çok hitap ediyor örneğin. Mekanizmaları ikisinin de aynı gördüğüm. Swissmatic anam babam usulu diyebileceğimiz bir mekanizma. Uzun yıllardan beri kullanılıyor diye biliyorum. Belki bir 2000 TL daha konulup (Visodate ler 11 bin TL civarıydınsanırım) Powermatic 80 mekanizmalı serilere geçilebilir.

Aslında pvd orient ray ve bi tane de armani saatim olduğu için beyaz sanki gömlek tarzı şeyler için farklı seçenek olabilir diye düşündüm. Dediğiniz modellere de bir bakacağım şimdi fakat mekanizmanın dakikliği veya ömrü bakımından arada çok bir fark var mıdır acaba ?
Kullanıcı avatarı
serqensoylu

Mesaj kayrakolak » 13 Ara 2022, 16:29

serqensoylu yazdı:
kayrakolak yazdı:Tasarım görece bir kavram ondan ne yorum yapsam bilemedim. Siyah kadranlı bana daha çok hitap ediyor örneğin. Mekanizmaları ikisinin de aynı gördüğüm. Swissmatic anam babam usulu diyebileceğimiz bir mekanizma. Uzun yıllardan beri kullanılıyor diye biliyorum. Belki bir 2000 TL daha konulup (Visodate ler 11 bin TL civarıydınsanırım) Powermatic 80 mekanizmalı serilere geçilebilir.

Aslında pvd orient ray ve bi tane de armani saatim olduğu için beyaz sanki gömlek tarzı şeyler için farklı seçenek olabilir diye düşündüm. Dediğiniz modellere de bir bakacağım şimdi fakat mekanizmanın dakikliği veya ömrü bakımından arada çok bir fark var mıdır acaba ?
Powermatic 80 daha yeni bir mekanizma bildiğim. 80 saat güç rezervi var en büyük artısı bu. Dakikliği ile bir video izlediğimde 1.8 saniye sapma var ve bu çok iyi bir rakam. Prx tavsiye ederim açıkcası model olarak.

Kullanıcı avatarı
kayrakolak

Mesaj serqensoylu » 13 Ara 2022, 16:35

kayrakolak yazdı:
serqensoylu yazdı:

Powermatic 80 daha yeni bir mekanizma bildiğim. 80 saat güç rezervi var en büyük artısı bu. Dakikliği ile bir video izlediğimde 1.8 saniye sapma var ve bu çok iyi bir rakam. Prx tavsiye ederim açıkcası model olarak.

Prx’i tasarım olarak hiç beğenmiyorum hocam :D kasanın köşeli tasarımını sevmiyorum. Eğer alabilirsem Gentleman olmazsa dediğiniz model en olmadı dream swissmaticlere bakacağım sanırım
Kullanıcı avatarı
serqensoylu

Mesaj kayrakolak » 13 Ara 2022, 16:53

serqensoylu yazdı:
kayrakolak yazdı:
serqensoylu yazdı:

Prx’i tasarım olarak hiç beğenmiyorum hocam :D kasanın köşeli tasarımını sevmiyorum. Eğer alabilirsem Gentleman olmazsa dediğiniz model en olmadı dream swissmaticlere bakacağım sanırım
Bende çelik kordon heritage visodate var lacivert kadran. Dediğim mekanizmalı modelinden hediye geldi. 1950lerdeki tasarımın modern hali. Tissot yazısı bile vintage şekilde. Bunun ilk hali dunyada ilk tam 12de değişen gün ve tarih penceresine sahip model. Yenisi de aynı bu şekilde. Ondan bu modeli tercih etmek horolojik olarak da koleksiyona değer katabilir düşüncesindeyim. :)

Kullanıcı avatarı
kayrakolak

Mesaj agahbagrik » 13 Ara 2022, 17:22

ben classic dream modelini daha çok beğendim, hatta siyah kadranlısı isteniyorsa onun da siyah kadranlısı var.
bu tercihimdeki en önemli şey ise saniye kolunun arka tararfındaki T şeklindeki kısım, o hiç hoşuma gitmiyor benim.
seastar modelini de çok beğenirken sırf bu yüzden saati koluma taktığımda itici gelmişti bana.
sanki saniye ibresini bir saat tamircisi tenekeden el yordamıyla kesip de oraya koymuş gibi duruyor, hiçbir inceliği yok.
Kullanıcı avatarı
agahbagrik

Mesaj serqensoylu » 13 Ara 2022, 22:56

agahbagrik yazdı:ben classic dream modelini daha çok beğendim, hatta siyah kadranlısı isteniyorsa onun da siyah kadranlısı var.
bu tercihimdeki en önemli şey ise saniye kolunun arka tararfındaki T şeklindeki kısım, o hiç hoşuma gitmiyor benim.
seastar modelini de çok beğenirken sırf bu yüzden saati koluma taktığımda itici gelmişti bana.
sanki saniye ibresini bir saat tamircisi tenekeden el yordamıyla kesip de oraya koymuş gibi duruyor, hiçbir inceliği yok.

Tam tersi siyah istemiyorum iki tane siyah saatim var. Düz şık bir otomatik saat istiyorum Orient rayim olduğu için aynı mekanizmaya sahip bir saat daha almıyım dedim o yüzden bu seçenekleri buldum ama bakalım
Kullanıcı avatarı
serqensoylu

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 75 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners