Edip Saat Galerisi Zenith Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

5.000 TL B├╝t├želi Otomatik Saat Tavsiyesi / Hamilton Mondaine

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

5.000 TL B├╝t├želi Otomatik Saat Tavsiyesi / Hamilton Mondaine

Mesaj ndr70 » 19 Nis 2021, 17:34

Merhaba arkada┼člar,

Seiko 5 SNK805 nato kay─▒┼čl─▒ otomatik saat aray─▒┼č─▒ndayken, Hamilton Khaki serisi ile kar┼č─▒la┼čt─▒m ve a├ž─▒k├žas─▒ akl─▒m─▒ ├želdi biraz.
Durum b├Âyleyken, Mondaine otomatik saatleri g├Ârd├╝m ve a├ž─▒k├žas─▒ farkl─▒ tasar─▒m ve ikonik y├Ân├╝ ├žok ho┼čuma gitti.
Hamilton ve Mondaine, Seiko'dan biraz y├╝ksek fiyata sahip olmas─▒na ra─čmen beni baya─č─▒ cezbetti.
Sizden ┼ču sorulara cevap vermenizi rica edece─čim.

1 ) Otomatik saatler, manuel kurmal─▒ olarak da kullan─▒labilir mi ? (Hamilton mekanik kurmal─▒ bu arada).
2 ) Siz olsan─▒z bu ├╝├ž alternatiften hangisine y├Ânelirsiniz ? Neden ?
3 ) Bu saatlerden kullanan varsa tecr├╝belerini aktarabilirler mi?
4 ) Bu fiyat band─▒nda (5.000 civar─▒) tavsiye edebilece─činiz ba┼čka alternatifler var m─▒?

Cevaplar─▒n─▒z i├žin ┼čimdiden te┼čekk├╝r ederim arkada┼člar.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ndr70

Kay─▒t: 19 Nis 2021, 16:49

Re: 5.000 TL B├╝t├želi Otomatik Saat Tavsiyesi / Hamilton Mond

Mesaj Eterna » 19 Nis 2021, 20:13

Hamilton Khaki serisi bir efsanedir. Be─čeneni ├žoktur. ├çok kereler sahip olan birisi olarak kesinlikle tavsiye ederim.

Mondaine bir aralar heveslenmi┼čtim. Ama yurt d─▒┼č─▒ forumlar─▒nda ┼čikayet edenler, be─čenmeyenler g├Âz├╝me ├žarpm─▒┼čt─▒ o zamanlar ve vazge├žmi┼čtim.

Fiyat skalan─▒zda yine Hamilton gibi Swatch grupa ait olan Tissot saatleride inceleyebiirsiniz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Eterna

Ya┼č: 46
Kay─▒t: 28 May 2010, 13:44

Mesaj ndr70 » 20 Nis 2021, 12:42

Eterna yazd─▒:Hamilton Khaki serisi bir efsanedir. Be─čeneni ├žoktur. ├çok kereler sahip olan birisi olarak kesinlikle tavsiye ederim.

Mondaine bir aralar heveslenmi┼čtim. Ama yurt d─▒┼č─▒ forumlar─▒nda ┼čikayet edenler, be─čenmeyenler g├Âz├╝me ├žarpm─▒┼čt─▒ o zamanlar ve vazge├žmi┼čtim.

Fiyat skalan─▒zda yine Hamilton gibi Swatch grupa ait olan Tissot saatleride inceleyebiirsiniz.
@Eterna cevab─▒n─▒z i├žin te┼čekk├╝r ederim. Bende de Hamilton a─č─▒r bas─▒yor. Ama rotasyonlu kullanaca─č─▒m i├žin manuel kurmal─▒ mi otomatik mi karars─▒z─▒m. Sizin fikrini ne olur bu konuda?

SM-N910C cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ndr70

Mesaj ndr70 » 20 Nis 2021, 14:31

@Eterna te┼čekk├╝rler cevab─▒n─▒z i├žin, a├ž─▒k├žas─▒ Hamilton benim i├žin de biraz ├Ânde. Rotasyonlu saat kullandigim i├žin manuel kurmal─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Siz bu konuda ne dersiniz?

SM-N910C cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ndr70

Mesaj ersam55 » 20 Nis 2021, 15:32

Tissot Gentleman powermatic 80 tavsiye edebilirim,fiyat yakla┼č─▒k 5500 TL
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ersam55

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 10 Haz 2015, 02:07

Mesaj oxygene » 23 Nis 2021, 01:17

Benim tercihim Boldr Venture olurdu.
Her otomatik mekanizma elle kurulamaz. Elle kurulabilen otomatik mekanizmalar da s├╝rekli elle kurmak i├žin tasarlanmam─▒┼čt─▒r. ├çok s─▒k elle kurarsan─▒z di┼čliler ├žok k─▒sa s├╝rede a┼č─▒n─▒r. Rotasyonlu kullanacaksan─▒z saat kurma kutusu kullanman─▒z daha do─čru olur.

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
oxygene

Kay─▒t: 10 Tem 2016, 01:04

Mesaj hknmtn » 24 Nis 2021, 12:21

Macera aramay─▒p Hamilton al─▒n bence. Alm─▒┼čken otomatik al─▒n. Hatta b├╝t├že kurtar─▒yorsa ├želik bilezikli al─▒n.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hknmtn

Kay─▒t: 24 A─ču 2018, 23:47

Mesaj enigmatic » 15 A─ču 2021, 17:35

Hamilton
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
enigmatic

Kay─▒t: 12 May 2014, 22:29

Sonraki

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 24 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners