Citizen 30 y覺l ya da daha yal覺 saat

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Citizen 30 y覺l ya da daha yal覺 saat

Mesaj yalcinzor » 22 Mar 2021, 19:51

Merhaba forum sakinleri,
Vefat eden dedemin saati elime ge癟ti saat hakk覺nda pek bir bilgim olduu s繹ylenemez fakat annemin ve anneannemin dediine g繹re saat nab覺zla 癟al覺覺yormu. Saatin durduu zaman ise dedemin vefat ettii saatmi. Saati google arad覺m ve hi癟bir ey bulamad覺m.Bunlar da benim merak覺m覺 daha da art覺rd覺. Saatin fotoraflar覺n覺 buraya b覺rak覺yorum beni bilgilendirirseniz ger癟ekten 癟ok sevinirim. Teekk羹rler imdiden. Sayg覺lar..
Resim

Resim

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
yalcinzor

Kay覺t: 22 Mar 2021, 19:37

Re: Citizen 30 y覺l ya da daha yal覺 saat

Mesaj hknmtn » 23 Mar 2021, 00:33

Merhaba. Dedenize ve c羹mle ge癟milerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Saatiniz g繹r羹ld羹羹 羹zere Citizen marka CQ modeli yani quartz mekanizmal覺 yani pilli bir saat. Yani nab覺zla deil pil ile 癟al覺覺yor. Yaln覺z bu CQ serisi o d繹nem 羹retilen normal quartz saatlerden bir t覺k daha iyi diye biliyorum ama teknik olarak ne fark覺 var derseniz bilmiyorum.
Bir saat癟iye g繹t羹r羹p pil takt覺r覺p. al覺覺p 癟al覺mad覺覺na bakabilirsiniz. Ya da b繹yle kals覺n derseniz de siz bilirsiniz.
Sal覺kl覺 g羹nler.
Kullan覺c覺 avatar覺
hknmtn

Kay覺t: 24 Au 2018, 23:47

Mesaj yalcinzor » 23 Mar 2021, 03:34

hknmtn yazd覺:Merhaba. Dedenize ve c羹mle ge癟milerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Saatiniz g繹r羹ld羹羹 羹zere Citizen marka CQ modeli yani quartz mekanizmal覺 yani pilli bir saat. Yani nab覺zla deil pil ile 癟al覺覺yor. Yaln覺z bu CQ serisi o d繹nem 羹retilen normal quartz saatlerden bir t覺k daha iyi diye biliyorum ama teknik olarak ne fark覺 var derseniz bilmiyorum.
Bir saat癟iye g繹t羹r羹p pil takt覺r覺p. al覺覺p 癟al覺mad覺覺na bakabilirsiniz. Ya da b繹yle kals覺n derseniz de siz bilirsiniz.
Sal覺kl覺 g羹nler.

Anlad覺m hocam allah raz覺 olsun mali bir deer bi癟ecek olsak fiyat覺na ka癟 lira band覺nda diyebiliriz ?
Kullan覺c覺 avatar覺
yalcinzor

Kay覺t: 22 Mar 2021, 19:37

Mesaj copycat » 23 Mar 2021, 13:12

yalcinzor yazd覺:
hknmtn yazd覺:Merhaba. Dedenize ve c羹mle ge癟milerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Saatiniz g繹r羹ld羹羹 羹zere Citizen marka CQ modeli yani quartz mekanizmal覺 yani pilli bir saat. Yani nab覺zla deil pil ile 癟al覺覺yor. Yaln覺z bu CQ serisi o d繹nem 羹retilen normal quartz saatlerden bir t覺k daha iyi diye biliyorum ama teknik olarak ne fark覺 var derseniz bilmiyorum.
Sal覺kl覺 g羹nler.

Anlad覺m hocam allah raz覺 olsun mali bir deer bi癟ecek olsak fiyat覺na ka癟 lira band覺nda diyebiliriz ?
Bu saatin 癟ok benzeri bende de vard覺. Rahmetli babam quartz saatler yeni 癟覺kt覺覺 d繹nemlerde, bir kendisine, bir de yeni doan abime olmak 羹zere iki adet alm覺.

襤lk al覺nd覺覺 zaman korkun癟 ciddi paralar 繹denmi bu saatlere. O d繹nem pilli saat en b羹y羹k icatlardan, hayat覺 kolaylat覺ran b羹y羹k bir inovasyon olarak g繹r羹l羹yormu.

Ancak, maalesef bug羹n saatinizin ciddi bir maddi deeri olmayacakt覺r. Bu tarz saatler vintage piyasas覺nda kolayl覺kla bulunabiliyor.

Benim fikrim saati satarak kayda deer bir gelir elde edemeyeceinizden bak覺m覺n覺 yap覺p kullanman覺z isabetli olur.

Tam bedel verebilecek daha bilgili 羹statlar bilgi verebilir.

CPH2113 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
copycat

Ya: 42
Kay覺t: 30 Mar 2015, 10:28

Mesaj hknmtn » 23 Mar 2021, 23:56

yalcinzor yazd覺:
Sal覺kl覺 g羹nler.

yle 癟ok bir ey beklemeyin ben deyim 200 siz deyin 600 belki.
al覺覺r da kullan覺rsan覺z kolunuzda aile b羹y羹羹n羹ze ait bir tarih olarak durur. Belki sizden de sizin 癟ocuklar覺n覺za kal覺r belli mi olur.
Yani unu s繹yleyin size. Foruma ara ara gelip dedesinden, babas覺ndan, aile b羹y羹klerinden kalan yadigar saatler ile ilgili ne kadar ettiini 繹renmek i癟in b繹yle bal覺k a癟anlar olduk癟a fazla. Bu saatlerin maddi deerleri var elbet ama ne kadar olursa olsun bu deer. Bir aile b羹y羹羹n羹n an覺lar覺n覺 sat覺n alamaz. Yani en kaliteli saatleri nasipse alabiliriz belki ama mesela dedemizin kulland覺覺 saati bir satarsak bir daha o saati bulamay覺z. Ona g繹re sahip 癟覺kmak laz覺md覺r.
Benim d羹羹ncem bu y繹ndedir.
Kullan覺c覺 avatar覺
hknmtn

Kay覺t: 24 Au 2018, 23:47

Mesaj Baran » 24 Mar 2021, 07:05

Buna bi b羹y羹k ba teklif edilirdi asl覺ndada hayvanc覺l覺覺 bitirdiler.
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Mesaj g繹rkemk » 25 Mar 2021, 11:35

pili varsa 癟覺kar覺n i癟inden 癟oktan ak覺p mekanizmay覺 eritmi olabilir ,
Kullan覺c覺 avatar覺
g繹rkemk

Kay覺t: 02 Eyl 2016, 14:57

Mesaj Oguzhanm » 25 Mar 2021, 14:48

Baran yazd覺:Buna bi b羹y羹k ba teklif edilirdi asl覺ndada hayvanc覺l覺覺 bitirdiler.

L羹tfen ba, bah癟e takas teklif etmeyiniz. :D
Kullan覺c覺 avatar覺
Oguzhanm

Kay覺t: 24 Mar 2014, 15:34

• Similar topics
    Cevaplar
    G繹r羹nt羹leme
    Yazar

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 100 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners