10.000 TL Bütçeli Saat Tavsiyesi Marka Seçimi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

10.000 TL Bütçeli Saat Tavsiyesi Marka Seçimi

Mesaj atitrend » 06 Mar 2021, 13:27

Merhabalar. Uzun süredir forum u takip ediyorum fakat hiç yazmadım. Şu sıralar yeni bir saat almayı planlıyorum. Maximum bütçe 10.000tl ve alabileceğim en iyi saati almak istiyorum. İlk tercihim sıfır bir saat fakat daha kaliteli çok iyi durumdaki bir saatte olabilir.

TAG Heuer - Raymond Weil - Louis Erard- Oris- Longines- Edox - Ball gibi firmaların arasında kalite sıralaması yapmanız mümkün mü, tavsiye edeceğiniz model var mı?

Linkini bıraktığım ürün için ne dersiniz?

https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/louis-erard-78109pr12-sportive-erkek-kol-saati-P456966737

Resim
Kullanıcı avatarı
atitrend

Re: 10.000 TL Bütçeli Saat Tavsiyesi Marka Seçimi

Mesaj haylo » 06 Mar 2021, 13:51

Ben olsam Tag ve Oris arasında seçim yapardım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
haylo

Mesaj timeluxury » 06 Mar 2021, 13:55

Bu markalar arasında benim tercihim, Longines veya Oris olurdu...
Yakın zamanda açılmış bu konu faydalı olabilir:
viewtopic.php?f=12&t=35474&hilit=Fiyat+performans
Kullanıcı avatarı
timeluxury

Mesaj kuntik17 » 06 Mar 2021, 16:59

En iyi saatten kastınız nedir, en fazla özellik mi? Yazdığınız markalar benzer ayarda, Tag'lerin ikini el piyasası biraz daha hareketli gözüküyor ve sanki değerini daha iyi koruyor. Bu paraya temiz sıfır ayarında Oris'ler de bulunabilir.
Kullanıcı avatarı
kuntik17

Mesaj atitrend » 06 Mar 2021, 17:35

çok özellikli bir saat olması benim için pek önemli değil. hatta krono saatlerde büyük saniye sabit olduğu için çok sevmiyorum.ama şık bir saatse resimdeki gibi krono göstergeli de olabilir. . işçilik kalitesi ve marka bilinirliği önemli benim için.
ben bu markalardan hangisinin daha kaliteli olduğunu bilmiyorum. beğendiğim modellerde bütçeme uygun bu markalar var dı.
resimdeki saat 8000 tl mesela. farklı sitelerde 28000 tl dahi gördüm. şimdi 8000tl bu saat için normal mi yoksa çok uygun bir rakam mı bilmiyorum.
bu yüzden siz saat sever arkadaşlara sormak istedim
Kullanıcı avatarı
atitrend

Mesaj kuntik17 » 06 Mar 2021, 19:22

Bu segmentteki saatlerin işçilik kalitesi gayet iyi.. Yani Tag oristen daha iyi işçiliğe sahip demek komik olur. Aynı segmentte saatler.. Tipini beğendiğiniz marka ile ilerlemeniz sizi daha memnun eder.. Kısa sürede sıkılıp satma ihtimaliniz varsa ikinci el bakın.. Tag, Oris ve Longines in ikinci elini elden çıkarmak diğer markalara göre daha kolay..
Kullanıcı avatarı
kuntik17

Mesaj mrtkrks » 06 Mar 2021, 21:26

kuntik17 yazdı:Bu segmentteki saatlerin işçilik kalitesi gayet iyi.. Yani Tag oristen daha iyi işçiliğe sahip demek komik olur. Aynı segmentte saatler.. Tipini beğendiğiniz marka ile ilerlemeniz sizi daha memnun eder.. Kısa sürede sıkılıp satma ihtimaliniz varsa ikinci el bakın.. Tag, Oris ve Longines in ikinci elini elden çıkarmak diğer markalara göre daha kolay..
Kalite, sağlamlık vs bakımından bu 3 markanın birbirinden farkı yok denecek kadar az. Tüm modelleri kapsamamakla birlikte Marka algısı ve 2.el satış hızı anlamında da sıralama aşağıdaki gibi olacaktır.

1. Tag Heuer
2. Longines
3. Oris

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj hknmtn » 07 Mar 2021, 00:09

Forumda bir Ball var bir göz atın isterseniz.
viewtopic.php?f=203&t=35479#axzz6oMlidzdk
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 96 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners