Seiko SKS603P | Momentus SC223S-04SS Sizce hangisi?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko SKS603P | Momentus SC223S-04SS Sizce hangisi?

Mesaj ugurkartal » 06 Şub 2021, 15:02

Selamlar,

Foruma yeni katıldım. Bu zamana kadar saat merakım olmadı ancak detaycı olduğumdan dolayı saat almaya karar verdiğim için araştırmalara başladım ve yaklaşık forumda 2 gece zaman geçirdim :) Sonrasında üye olup sizlerden bilgi, tavsiye almak istedim.

Evlilik için klasik çelik kordon saat araştırıyorum. Armani Ar2460 modelini çok beğenmiştim ancak fiyat farklılıklarından( Sahte,replika vs.) düşüncelerinden dolayı bir türlü sipariş vermedim. Sonrasında forumda araştırdıkça moda markalarının saatlerinden uzak durulması gerektiğini anladım. 750-1000 TL arasında bütçe ile kendime yeni 2 farklı alternatif belirledim.

Momentus SC223S-04SS makine modeli Japon Seiko VD33 olduğu yazıyor ve sanırım köklü bir saat firması.

Resim

Seiko SKS603P sanırım tutulan bir model ve görünümü hoşuma gitti.

Resim

Finalde bu saatler içerisinden bir seçim yapmam gerektiğinde hangisini seçmeliyim? Bariz farkları var mıdır? Ya da muadil modeller önerebilir misiniz?

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
ugurkartal

Re: Seiko SKS603P | Momentus SC223S-04SS Sizce hangisi?

Mesaj CptOz » 06 Şub 2021, 15:27

Tabii ki Seiko... [emoji106]

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Re: Seiko SKS603P | Momentus SC223S-04SS Sizce hangisi?

Mesaj ugurkartal » 06 Şub 2021, 16:27

Cevap için teşekkür ederim. Peki aralarında bilmem gereken bariz farklar nelerdir?
Kullanıcı avatarı
ugurkartal

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Orhanate ve 76 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners