Rolex GMT Master II 126710 BLRO (Pepsi)

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex GMT Master II 126710 BLRO (Pepsi)

Mesaj haylo » 04 Şub 2021, 22:31

Arkadaşlar selamlar. Bu saati uzun zamandır arıyorum. Hatta geçen sene yine burada OP39 danıştığım zamandan önce bile soruşturuyordum ama çok üstüne düşmemiştim. Neredeyse bir yıla yaklaştı. Türkiye’de aramadığım bayi kalmadı. Ve bu geçen süreçte birkaç ay arayla tekrar aradım bayileri, saati bulmayı bırakın bekleme listesine dahi almıyorlar. Buradan daha önde alışveriş yaptığım Rolex bayisine gittim adamlar umursamadı bile. Aynen şöyle bir diyalog geçti aramızda:
+Ben: Merhaba, ben Rolex GMT Master Pepsi arıyorum yardımcı olabilir misiniz ?
-Bayi çalışanı: kusura bakmayın mümkün değil saat çok popüler, korona falan da var iyice zorlaştı bulmak.
+Peki ne yapabiliriz ?
-Hiçbir şey yapamayız çünkü biz de bilmiyoruz ne olacak
+O zaman bekleme listesine ekler misiniz beni?
- Maalesef bekleme listemiz yok
+Peki o zaman ben saatin stoklarınızda olup olmadığını nasıl öğrenebilirim, telefonla falan bilgi verir misiniz ?
- Maalesef telefonda stok bilgisi veremiyoruz, ara ara uğrayın isterseniz
+ Ee peki mesela ben geldim diyelim şansa o gün saat mağazanızda var, alabilirim değil mi?
- Hayır efendim, iki yıldır bekleyen var bu saati, onlara öncelik veriyoruz.
+ Ama biraz önce bekleme listemiz yok almıyoruz demiştiniz, şimdi iki yıldır bekleyen var onlara öncelik veriyoruz diyorsunuz
- Evet bekleme listemiz yok

Şu bir dakikalık sohbette resmen bana yardımcı olmamak için elinden geleni yaptığını hissettim adamın. Neden bilmiyorum. Halbuki daha önce buradan saat de almıştım.
Ama şunu iyi biliyorum ki bir tanıdık veya eş dost birisi olsa bulmak daha kolay çünkü şahit oldum böyle bir olaya. Bana saat aylardır yok diyen, beni listeye bile almayan bayi birkaç ay içerisinde bir tanıdığıma bu modeli sattı.
Ben de foruma danışayım dedim. Belki aramızdan birisi yardımcı olabilir, kim bilir belki nazının geçeceği birisi vardır.
Açıkçası böyle bir işte daha beni tanımadan kim neden kredisini benim için kullansın ki diye düşündüm, ama yine de yardım gelirse forumdan gelir diye paylaşmaktayım. Bayi fiyatının 1,5-2 katına satanları önermenize gerek yok. Saatin üretimi devam ederken ikinci eline sıfırının 2 katı fiyat veremem.
Bu zamana kadar kendi imkanlarımla araştırdım yok arkadaş ülkemizde torpil olmadan saat bile alınamıyor.
Belki bana ve benzer durumdaki arkadaşlara bir yol gösterirsiniz umuduyla yazıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
haylo

Re: Rolex GMT Master II 126710 BLRO (Pepsi)

Mesaj eskiserkan » 04 Şub 2021, 23:27

Bir iki ay kadar once benzer konu olmustu. Durum o zamana gore daha da kotulesmis vaziyette. Tanidikla falan bu isi cozmeniz cok zor. 126710BLRO personelin satma yetkisinde olan bir model degil. Zaten yanlis anlamayin , buraya sorarak cozum ariyor durumdaysaniz tek secenek 2 katini odeyip almaniz yonunde.
Kullanıcı avatarı
eskiserkan

Mesaj mrtkrks » 04 Şub 2021, 23:58

Lütfen kimse yanlış anlamasın gerçekten aklım almıyor bu durumu. Bu muameleleri gördükten sonra kola takılacak o saat gerçekten mutlu edebilir mi insanı ?

Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj haylo » 04 Şub 2021, 23:59

eskiserkan yazdı:Bir iki ay kadar once benzer konu olmustu. Durum o zamana gore daha da kotulesmis vaziyette. Tanidikla falan bu isi cozmeniz cok zor. 126710BLRO personelin satma yetkisinde olan bir model degil. Zaten yanlis anlamayin , buraya sorarak cozum ariyor durumdaysaniz tek secenek 2 katini odeyip almaniz yonunde.
Yok yok yanlış anlamadım. Aslında niyetim buradan ulu orta torpil istemek/aramak da değil. Muhtemelen şimdiki Pepsi veya başka bulması zor olan saat sahipleri bir şekilde beni yönlendirir diye düşündüm. Başlarından geçene göre tavsiye verebilirler veya varsa nazlarının geçeceği birisi en azından listeye yazılır sıramı beklerim diye yazdım. Aslında bu sonuncusu torpil sayılır :D . Malum bu modelde torpil almak için değil de birkaç yıl beklemen gerekecek listedeki sıraya girebilmek için yapılır

En son haylo tarafından 05 Şub 2021, 15:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
haylo

Mesaj Ufkynl » 05 Şub 2021, 00:56

mrtkrks yazdı:Lütfen kimse yanlış anlamasın gerçekten aklım almıyor bu durumu. Bu muameleleri gördükten sonra kola takılacak o saat gerçekten mutlu edebilir mi insanı ?

Daha da mutlu eder. Kimse parasıyla bile alamazken ben aldım ne kadar da mükemmel bir insanım düşüncesi saatin kendisinden daha değerli bir histir.
Rolex zaten bunu satıyor.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj eyimen » 05 Şub 2021, 00:58

mrtkrks yazdı:Lütfen kimse yanlış anlamasın gerçekten aklım almıyor bu durumu. Bu muameleleri gördükten sonra kola takılacak o saat gerçekten mutlu edebilir mi insanı ?

Kesinlikle +1
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj rolexcollector » 05 Şub 2021, 01:09

haylo yazdı:Arkadaşlar selamlar. Bu saati uzun zamandır arıyorum. Hatta geçen sene yine burada OP39 danıştığım zamandan önce bile soruşturuyordum ama çok üstüne düşmemiştim. Neredeyse bir yıla yaklaştı. Türkiye’de aramadığım bayi kalmadı. Ve bu geçen süreçte birkaç ay arayla tekrar aradım bayileri, saati bulmayı bırakın bekleme listesine dahi almıyorlar. Buradan daha önde alışveriş yaptığım Rolex bayisine gittim adamlar umursamadı bile. Aynen şöyle bir diyalog geçti aramızda:
+Ben: Merhaba, ben Rolex GMT Master Pepsi arıyorum yardımcı olabilir misiniz ?
-Bayi çalışanı: kusura bakmayın mümkün değil saat çok popüler, korona falan da var iyice zorlaştı bulmak.
+Peki ne yapabiliriz ?
-Hiçbir şey yapamayız çünkü biz de bilmiyoruz ne olacak
+O zaman bekleme listesine ekler misiniz beni?
- Maalesef bekleme listemiz yok
+Peki o zaman ben saatin stoklarınızda olup olmadığını nasıl öğrenebilirim, telefonla falan bilgi verir misiniz ?
- Maalesef telefonda stok bilgisi veremiyoruz, ara ara uğrayın isterseniz
+ Ee peki mesela ben geldim diyelim şansa o gün saat mağazanızda var, alabilirim değil mi?
- Hayır efendim, iki yıldır bekleyen var bu saati, onlara öncelik veriyoruz.
+ Ama biraz önce bekleme listemiz yok almıyoruz demiştiniz, şimdi iki yıldır bekleyen var onlara öncelik veriyoruz diyorsunuz
- Evet bekleme listemiz yok

Şu bir dakikalık sohbette resmen bana yardımcı olmamak için elinden geleni yaptığını hissettim adamın. Neden bilmiyorum. Halbuki daha önce buradan saat de almıştım.
Ama şunu iyi biliyorum ki bir tanıdık veya eş dost birisi olsa bulmak daha kolay çünkü şahit oldum böyle bir olaya. Bana saat aylardır yok diyen, beni listeye bile almayan bayi birkaç ay içerisinde bir tanıdığıma bu modeli sattı.
Ben de foruma danışayım dedim. Belki aramızdan birisi yardımcı olabilir, kim bilir belki nazının geçeceği birisi vardır.
Açıkçası böyle bir işte daha beni tanımadan kim neden kredisini benim için kullansın ki diye düşündüm, ama yine de yardım gelirse forumdan gelir diye paylaşmaktayım. Bayi fiyatının 1,5-2 katına satanları önermenize gerek yok. Saatin üretimi devam ederken ikinci eline sıfırının 2 katı fiyat veremem.
Bu zamana kadar kendi imkanlarımla araştırdım yok arkadaş ülkemizde torpil olmadan saat bile alınamıyor.
Belki bana ve benzer durumdaki arkadaşlara bir yol gösterirsiniz umuduyla yazıyorum.

Güncel durumda imkansız maalesef.
Pepsi almıyorsunuz aslında, bayi size 6000 eur jest yapıyor.

Bayi şunu düşünüyor, ben 6000 eur kime jest yapayım?

1-Benden en çok alış verişi olana,
2-pepsi yanında yüklü alım yapacak alıcıya,
3-gerçekten saati satmayacağına emin olduğu dostuna, ünlüye vs vs

Kısır bir döngü anlayacağınız.

SM-G985F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj raven » 05 Şub 2021, 01:15

Rolex almak için kendinizi böyle bir davranışa layık görüyor musunuz? Rolex'in sağladığı (!) Prestiji anlayacak ve kullanabileceğiniz bir çevrede mi yaşıyorsunuz? Bunların cevabı "Hayır" ise o zaman nefsinize hakim olmak en iyisi olur. Rahmetli Barış Manço'nun dediği gibi "Nefsine hakim olursan kurulursun tahtına ..." Sizin tahtınız Rolex'in tacından daha değerli olmalıdır .
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 152 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners