Rolex GMT Master II 126710 BLRO (Pepsi)

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Rolex GMT Master II 126710 BLRO (Pepsi)

Mesaj 2fast4u » 14 Şub 2021, 09:17

bitcoin muamelesi cekildi su markaya valla elon musk uzerine birde pepsi diye tweet atsa olacaklari dusunemiyorum
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj mrtkrks » 14 Şub 2021, 20:10

Ok7 yazdı:Ben Rolex çalışanlarının da, yok demekten açıklama yapmaktan fenalık geçirdiğini düşünüyorum.insan hali sonuçta günde aynı soruya 30 kere maruz kalip cevap vermek zorunda olmak çok can sıkıcı bir durum.Saatlerle azıcık haşır neşir olan bı insan bence belli modelleri bayiden gidip istememeli.ben Pepsi istesem cevabı biliyorum gidip zorlamam zorlicaksam da sözü geçen birine zorlatirim.17-18 yaşımda üni sınavı hediyesi rahmetli babam elime epey bı para vermişti saat icin.planim suadiyeden arabayla çıkıp karşıya doğru Akmerkez fln saatçi saatçi dolaşıp saat seçip almaktı.ilk durak Suadiye otap oldu.vitrinde bir datejust vardı çelik.iceri girip saate bakmak istediğimi söyledim.eleman cevap olarak "vitrinde duruyor dışardan bakabilirsin" dedi.yasima boyuma posuma yakıştırmadi heralde.arabam ara sokakta para da torpido da duruyodu.bende gencim tabi gaza geliyoduk o yaşlarda.gittim arabayı aldım s320 vardı ozaman.bi dükkandan içeri girmedigim kaldı.girdim içeri getir vitrindekini alıyorum dedikten sonra muamele 180 derece döndü.sirf gaza geldim diye vitrinde baktığım ilk saati almak durumunda kaldım bı daha da o dükkana adım atmadım.bu tip ukala personel her tip muameleyi hakediyor bende hiç esirgemem çok şükür.ama su anki durumda adamın elinden gelen bişey yok bıkkınlık gelmiş sorulardan.biraz da olsa hak veriyorum.Bu arada Dragos balıği bende pek severim yaz aylari giderim ayda bı iki kere.[emoji1303][emoji1303][emoji226][emoji494][emoji481]

Redmi 7A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yaz gelsin, yasaklar bitsin çok özledim valla dışarda 1-2 kadeh bir şeyler içmeyi. Belki denk gelir, sohbet etme fırsatı da buluruz. [emoji226][emoji494][emoji481]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj görkemk » 15 Şub 2021, 14:00

valla eskiden millet anlamıyordu bu kadar saat işinden hepsi internet sosyal medya sayesinde oldu

biraz anlayan bizim gibiler mavi datejust, submariner , gmt , daytona , explorer bu modelleri pompaladık yoksa ben biliyorum standart saatten anlamayan adama two tone datejustı kitlerlerdi pırlantalısından gönderirlerdi

internet iyice hayata girince artık insanlar forumlarda , youtube da , instagramda filan okuya dinleye rolexin asıl olayının çelik sporlarda olduğunu anladılar, öğrendiler , para kaybının minumuma ineceğini fark ettiler. tüm dünyada böyle oldu bu

ve ortaya çıkan bu aşırı talep ile işler günümüze geldi

bakın gidin açın forumun ilk yıllarından başlıkları , submarinerı ikinci el liste fiyatının altına alanlar ve listeden yüzde 5 - 10 indirimle sıfır saat alanların olduğunu göreceksiniz

artık dünya çok hızlı bir saate talep olduğunu görüldüğü anda o saat hemen grey markette dönmeye başlıyor asıl kullanıcıya ulaşmadan. bayilerin en fazla saati en hızlı nasıl satarım mantığı güdmesini de mazur karşılamak lazım.bazı panerailerin liste fiyatının üzerinde satıldığı yıllar çok uzak değil hatırlayın 2000 lerin başı. üç beş yıla bu durum da sakinler rolex tabiki yine aranan istenen marka olarak kalır saatleri fazla değer kaybetmez ama bu 5 yıldır devam eden çılgın trend sona erer yeniden ulaşılabilir hale gelir.
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj mrtkrks » 17 Şub 2021, 13:17

Grey Market diyip geçiyoruz ama haklarını da yememek lazım. Adamlar düz op’ye bile reklam filmi çekmişler efektli mefektli :)

https://www.instagram.com/p/CLUkE11FZEC ... s80vm1xgtv

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 179 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners