TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

2000 TL B├╝t├želi 43 MM ve ├ťzeri Dress Saat ├ľnerisi

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

2000 TL B├╝t├želi 43 MM ve ├ťzeri Dress Saat ├ľnerisi

Mesaj SelAc » 10 Oca 2021, 21:41

De─čerli forumda┼člar uzun zamand─▒r bir k─▒yafet saati aramaktay─▒m. Seiko presage ve Orient bambino saatleri ├žok be─čeniyor olmakla birlikte her ikisinin de kasa ├žap─▒ bana uymuyor. Presage Sakura Fubuki denedim. Kalasa kelebek konmu┼č gibi durdu :lol: .Daha b├╝y├╝k kasa ve kadran ┼čekli ├Âzellikle presage modellerine benzeyen bir saat aramaktay─▒m. 2000 TL b├╝t├že biraz daha artt─▒r─▒labilir belki. De─čerli tavsiyelerinizi bekliyorum.
@zamankoleksiyoneri
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SelAc

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 16 Eyl 2018, 21:10

Re: 2000 TL B├ťT├çEL─░ 43 MM VE ├ťZER─░ DRESS SAAT ├ľNER─░S─░

Mesaj raven » 10 Oca 2021, 21:44

Bilek ├Âl├ž├╝n├╝z ka├ž cm?
D├╝┼č├╝n├╝yorum ├Âyleyse var─▒m, d├╝┼č├╝nemiyorum ├Âyleyse mal─▒m!
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
raven

Ya┼č: 50
Kay─▒t: 26 Nis 2013, 19:31

Mesaj SelAc » 10 Oca 2021, 21:54

20 cm.
@zamankoleksiyoneri
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SelAc

Mesaj ephesus » 10 Oca 2021, 22:09

Merhabalar,
Kal─▒n bilek i├žin saat se├žiminde ya┼čad─▒klar─▒n─▒z─▒ anl─▒yorum biraz asl─▒nda. Ben de 22cm bilek ile olduk├ža karars─▒z kal─▒yorum bu konuda. Dress saat olarak Orient Bambino ve Tissot Petite Seconde kullan─▒yorum. Ancak ebat─▒ kaynakl─▒ petite seconde'de dress watch hissini kesinlikle ya┼čam─▒yorum. Kendi yorumum bu tabi ki. Fakat Orient Bambino takarken ald─▒─č─▒m yorumlar─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝mde kibar saatlerin bizim aynada g├Ârd├╝─č├╝m├╝zden daha g├╝zel durdu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum :D Bu y├╝zden Bambino'yu akl─▒n─▒z─▒n bir k├Â┼česinde tutun bence.

B├╝t├žeye yak─▒n ve iri ebat olarak da akl─▒ma gelen ise Tissot Gent XL.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ephesus

Ya┼č: 28
Kay─▒t: 05 May 2020, 09:09

Mesaj SelAc » 10 Oca 2021, 22:20

ephesus yazd─▒:Merhabalar,
Kal─▒n bilek i├žin saat se├žiminde ya┼čad─▒klar─▒n─▒z─▒ anl─▒yorum biraz asl─▒nda. Ben de 22cm bilek ile olduk├ža karars─▒z kal─▒yorum bu konuda. Dress saat olarak Orient Bambino ve Tissot Petite Seconde kullan─▒yorum. Ancak ebat─▒ kaynakl─▒ petite seconde'de dress watch hissini kesinlikle ya┼čam─▒yorum. Kendi yorumum bu tabi ki. Fakat Orient Bambino takarken ald─▒─č─▒m yorumlar─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝mde kibar saatlerin bizim aynada g├Ârd├╝─č├╝m├╝zden daha g├╝zel durdu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum :D Bu y├╝zden Bambino'yu akl─▒n─▒z─▒n bir k├Â┼česinde tutun bence.

B├╝t├žeye yak─▒n ve iri ebat olarak da akl─▒ma gelen ise Tissot Gent XL.

Aynadan bak─▒nca bize daha m─▒ k├╝├ž├╝k g├Âr├╝n├╝yor diye bende bazen d├╝┼č├╝n├╝yorum. Hep b├╝y├╝k kasa saatler tercih etmek zorunda kald─▒─č─▒m─▒z i├žin g├Âz a┼činal─▒─č─▒ o y├Ânde geli┼čiyor san─▒r─▒m. ├ľnerinizi dikkate alaca─č─▒m.
@zamankoleksiyoneri
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SelAc

Mesaj vysaknc » 10 Oca 2021, 23:00

Hocam tissot visodate denediniz mi..
H─▒rs sebebi hasarettir..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
vysaknc

Ya┼č: 48
Kay─▒t: 07 Mar 2017, 17:01

Mesaj SelAc » 10 Oca 2021, 23:14

Bilekte hi├ž denemedim. Kasa ├žap─▒n─▒ baz al─▒rsak rakams─▒z bir Tissot mant─▒kl─▒ gibi. Acele etmek istemiyorum. Genelde saat konusunda ├žok aceleci ve duygusal─▒m.

Lenovo K53a48 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
@zamankoleksiyoneri
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SelAc

Mesaj raven » 10 Oca 2021, 23:59

SelAc yazd─▒:20 cm.

Dress Watch ├Âl├ž├╝lerinin ideali 38 dur ve incelik ├Ânemlidir. B├╝y├╝k saat modas─▒n─▒n etkisiyle 40 - 42 ├Âl├ž├╝lerde ├╝retilmi┼čtir. Lakin Dress Watch ├Âl├ž├╝s├╝n├╝n mant─▒─č─▒ g├Âmlek mansetinin i├žinde kalmas─▒ ve bile─če rahats─▒zl─▒k vermesidir. Yani bir saat g├Âmlek mansetinin i├žinde bile─če rahats─▒zl─▒k verecek ┼čekilde b├╝y├╝k ve kal─▒nsa ve de bu sebeple g├Âmlek manseti saatten dolay─▒ yukar─▒da duruyorsa o saat uygun ├Âl├ž├╝de de─čildir.
Bence sizi en iyi hissettirecek saat visodate olur ki o bile safkan bir Dress Watch de─čildir.
D├╝┼č├╝n├╝yorum ├Âyleyse var─▒m, d├╝┼č├╝nemiyorum ├Âyleyse mal─▒m!
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
raven

Ya┼č: 50
Kay─▒t: 26 Nis 2013, 19:31

Mesaj danGerfuLL » 11 Oca 2021, 00:03

Alternatif sunay─▒m. Bu seri de olabilir. ├çap 42 ama bezel ince oldu─ču i├žin ebat b├╝y├╝k hissediliyor 42'den.Resim

Redmi Note 7 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
danGerfuLL

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj SelAc » 11 Oca 2021, 00:05

raven yazd─▒:
SelAc yazd─▒:20 cm.

Dress Watch ├Âl├ž├╝lerinin ideali 38 dur ve incelik ├Ânemlidir. B├╝y├╝k saat modas─▒n─▒n etkisiyle 40 - 42 ├Âl├ž├╝lerde ├╝retilmi┼čtir. Lakin Dress Watch ├Âl├ž├╝s├╝n├╝n mant─▒─č─▒ g├Âmlek mansetinin i├žinde kalmas─▒ ve bile─če rahats─▒zl─▒k vermesidir. Yani bir saat g├Âmlek mansetinin i├žinde bile─če rahats─▒zl─▒k verecek ┼čekilde b├╝y├╝k ve kal─▒nsa ve de bu sebeple g├Âmlek manseti saatten dolay─▒ yukar─▒da duruyorsa o saat uygun ├Âl├ž├╝de de─čildir.
Bence sizi en iyi hissettirecek saat visodate olur ki o bile safkan bir Dress Watch de─čildir.
Beyaz kadran visodate 40 mm ├Âl├ž├╝s├╝ndeymi┼č. Petite Second daha ├žok be─čendi─čim bir model ama an itibariyle b├╝t├žemi biraz a┼č─▒yor. G├Âmlek tercihinde man┼četleri geni┼č olanlar─▒ tercih ediyorum. Bir ka├ž mm b├╝y├╝k kasalar idare edilir san─▒r─▒m.

Lenovo K53a48 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
@zamankoleksiyoneri
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SelAc

Sonraki

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 20 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners