İlk İsviçre ve Hamilton

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İlk İsviçre ve Hamilton

Mesaj payday3d » 31 Ara 2020, 11:59

Herkese selam ve saygılar, hiç aklımda yokken bir tane quartz da olsa basit bir swiss made saat almak aklıma düştü. Oradan oraya derken kendimi Hamilton khaki field mekanik almaya karar vermiş buldum. Allah sonumuzu hayır etsin, bu bir hastalık mı sevgili dostlar, abiler, ve kardeşler.. Bu son bir daha saat almam dedikten x bir zaman sonra inanılmaz bir heyecanla saat alma sürecinde buluyorum kendimi.. :roll:

Almak istediğim saatler şu ikisinden biri ;
https://www.edipsaat.com/hamilton-h69439931

https://www.edipsaat.com/hamilton-h69439933

Her iki saati de beğendim ama Birinci linkteki h69439931 modeli mat kasa ve nispeten çok ortamlılıktan uzak gibi. Ayrıca indeksleri oldukça kalın, İkinci model ise h69439933 kodlu olan yani, parlak kasa ve daha ince indeksleri ile daha bir beğenimi kazandı tasarım olarak.
Ancak şöyle bir durum var; İlk linkteki model (9931) Edip saat firmasının sitesinde kargoya hazır görünüyor stoklarında yani, ikinci saat ise (9933) web'e özel ibaresi ile belirtilmiş ve İsviçre'den noel tatili nedeniyle 4-6 hafta içerisinde geleceği yazıyor ki bu beklemek için gerçekten uzun bir süre geldi bana.
Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz, varsa ikisini de kullananlar deneyimlerini paylaşabilirlerse ve Edip Saatten alışverişi olanlara sorum ikinci linkteki model için eğer yurtışından getirtmeyi tercih edersem dendiği kadar uzun sürer mi ve sancılı bir süreç olur mu ?

2 model daha ekledim seçeneklere ;

https://www.edipsaat.com/hamilton-h70455733
https://www.edipsaat.com/hamilton-h70455553
https://www.edipsaat.com/hamilton-h70455533
En son payday3d tarafından 31 Ara 2020, 16:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
payday3d

Re: İlk İsviçre ve Hamilton

Mesaj cengonur » 31 Ara 2020, 12:15

Merhabalar hocam, öncelikle ikisi de güzel saatler onu belirteyim kendi fikrimce...

Hamilton markasını koleksiyona eklemeye karar verdiğimde ilk olarak 1. modeli istemiştim fakat kısmet olmadı şuan 2.modeli kullanıyorum. Gayet kullanışlı bir model, farklı kordon seçenekleri ile güzel kombinasyonlar oluşturabilirsiniz...

Yalnız dikkat ettiyseniz bu iki modelde kurmalı saat dolayısıyla koleksiyondaki saat sayınız önemli bana göre. Rotasyonda kurmalı saat çok keyif verici fakat tek saat olarak kullanacaksanız otomatik modellerden almanızı önerirdim... Bu arada benim de favorim 2.saat [emoji2]

Mantık sizi A’dan B’ye götürür Hayal gücü ise heryere [emoji1909]
Kullanıcı avatarı
cengonur

Mesaj payday3d » 31 Ara 2020, 12:29

cengonur yazdı:Merhabalar hocam, öncelikle ikisi de güzel saatler onu belirteyim kendi fikrimce...

Hamilton markasını koleksiyona eklemeye karar verdiğimde ilk olarak 1. modeli istemiştim fakat kısmet olmadı şuan 2.modeli kullanıyorum. Gayet kullanışlı bir model, farklı kordon seçenekleri ile güzel kombinasyonlar oluşturabilirsiniz...

Yalnız dikkat ettiyseniz bu iki modelde kurmalı saat dolayısıyla koleksiyondaki saat sayınız önemli bana göre. Rotasyonda kurmalı saat çok keyif verici fakat tek saat olarak kullanacaksanız otomatik modellerden almanızı önerirdim... Bu arada benim de favorim 2.saat [emoji2]

Cevabınız için teşekkürler, çok amaçlılığa vurgu yaptım ama aslında tek saat olmayacak ilk modele videolarda baktıkça o da hoşuma daha bir gitmeye başladı aslında , kurmalıyı bilerek alıyorum, koleksiyonda japon otomatikler var. 80 saat rezervi olduğu doğru mu bu arada ?
En son payday3d tarafından 31 Ara 2020, 12:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
payday3d

Mesaj MrPandül » 31 Ara 2020, 12:31

Geçmiş olsun :)) ben ilk modeli denedim ve çok beğendiğim o model eski askeri modelin yeniden uyarlaması o yüzden benim biraz daha fazla ilgimi çekmişti ve hep aklımda olan bir model ve takvimsiz saatleri daha çok beğeniyorum birazda onunda etkisi var ama iki modelde size mutluluk verir ben saat kurmayı seviyorum o zaman bana mekanik saat kullandığımı hatırlatıyor o yüzden yine kurmalı modeller hep önceliğim oldu ama bu kullanım ve zevk meselesi tabi , Bakırköy Edip saate giderseniz orada Aday bey var size yardımcı olur adımı verirseniz belki küçük bir ikram da yapabilirler :)
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj cengonur » 31 Ara 2020, 12:42

payday3d yazdı:
cengonur yazdı:Merhabalar hocam, öncelikle ikisi de güzel saatler onu belirteyim kendi fikrimce...

Cevabınız için teşekkürler, çok amaçlılığa vurgu yaptım ama aslında tek saat olmayacak ilk modele videolarda baktıkça o da hoşuma daha bir gitmeye başladı aslında , kurmalıyı bilerek alıyorum, koleksiyonda japon otomatikler var. 80 saat rezervi olduğu doğru mu bu arada ?
O halde mantıklı bir tercih olur koleksiyona eklemek... Evet H70455533 referanslı saatimin 80 saat güç rezervi var. Yalnız 2.modelin güç rezervine dikkat edin benim saatin 42 saat olması lazım güç rezervi, 80 saat rezervli kurmalı modelinin de olduğunu hatırlıyorum.

Bu konuda bilgili olan forum arkadaşlarımız yorum yaparsa sevinirim ama ben hem 80 hemde 40 küsür rezervli kurmalı modelinin olduğunu hatırlıyorum. Dolayısıyla 80 olanı almanız daha kullanışlı olurdu...

Kullanıcı avatarı
cengonur

Mesaj raven » 31 Ara 2020, 12:50

payday3d yazdı:Herkese selam ve saygılar, hiç aklımda yokken bir tane quartz da olsa basit bir swiss made saat almak aklıma düştü. Oradan oraya derken kendimi Hamilton khaki field mekanik almaya karar vermiş buldum. Allah sonumuzu hayır etsin, bu bir hastalık mı sevgili dostlar, abiler, ve kardeşler.. Bu son bir daha saat almam dedikten x bir zaman sonra inanılmaz bir heyecanla saat alma sürecinde buluyorum kendimi.. :roll:

Her iki saati de beğendim ama Birinci linkteki h69439931 modeli mat kasa ve nispeten çok ortamlılıktan uzak gibi. Ayrıca indeksleri oldukça kalın, İkinci model ise h69439933 kodlu olan yani, parlak kasa ve daha ince indeksleri ile daha bir beğenimi kazandı tasarım olarak.
Ancak şöyle bir durum var; İlk linkteki model (9931) Edip saat firmasının sitesinde kargoya hazır görünüyor stoklarında yani, ikinci saat ise (9933) web'e özel ibaresi ile belirtilmiş ve İsviçre'den noel tatili nedeniyle 4-6 hafta içerisinde geleceği yazıyor ki bu beklemek için gerçekten uzun bir süre geldi bana.
Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz, varsa ikisini de kullananlar deneyimlerini paylaşabilirlerse ve Edip Saatten alışverişi olanlara sorum ikinci linkteki model için eğer yurtışından getirtmeyi tercih edersem dendiği kadar uzun sürer mi ve sancılı bir süreç olur mu ?

Olur öyle :D
Nakit alacaksanız mutlaka pazarlık yapın. Çünkü internet fiyatının altında almanız mümkün. :thumbup:
Ve otomatik modelleri tercih etmeniz yerinde olur.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj payday3d » 31 Ara 2020, 13:08

MrPandül yazdı:Geçmiş olsun :)) ben ilk modeli denedim ve çok beğendiğim o model eski askeri modelin yeniden uyarlaması o yüzden benim biraz daha fazla ilgimi çekmişti ve hep aklımda olan bir model ve takvimsiz saatleri daha çok beğeniyorum birazda onunda etkisi var ama iki modelde size mutluluk verir ben saat kurmayı seviyorum o zaman bana mekanik saat kullandığımı hatırlatıyor o yüzden yine kurmalı modeller hep önceliğim oldu ama bu kullanım ve zevk meselesi tabi , Bakırköy Edip saate giderseniz orada Aday bey var size yardımcı olur adımı verirseniz belki küçük bir ikram da yapabilirler :)

Teşekkür ederim yorumlarınız için. İlk modele doğru kaydı görüşüm diğerinin gelmesi etmesi vs durumu da olunca. Maalesef İstanbul'da değilim, internetten satın alacağım. Bu durumda bir ikram şansları olabilir mi bilemedim :)
Kullanıcı avatarı
payday3d

Mesaj payday3d » 31 Ara 2020, 13:10

raven yazdı:
payday3d yazdı:Herkese selam ve saygılar, hiç aklımda yokken bir tane quartz da olsa basit bir swiss made saat almak aklıma düştü. Oradan oraya derken kendimi Hamilton khaki field mekanik almaya karar vermiş buldum. Allah sonumuzu hayır etsin, bu bir hastalık mı sevgili dostlar, abiler, ve kardeşler.. Bu son bir daha saat almam dedikten x bir zaman sonra inanılmaz bir heyecanla saat alma sürecinde buluyorum kendimi.. :roll:

Olur öyle :D
Nakit alacaksanız mutlaka pazarlık yapın. Çünkü internet fiyatının altında almanız mümkün. :thumbup:
Ve otomatik modelleri tercih etmeniz yerinde olur.

Maalesef İstanbul'da oturmadığım için gitme şansım yok, internetten alacağım. Otomatik için bütçem daha fazla zorlamam gerekecek, khaki field otomatik model var ama o da 42 mm benim için fazla büyük olur çapı. Eğer 80 saat rezerv doğruysa kurmalı için de müthiş bir süre otomatik gibi bi şey oluyor artık :)
Kullanıcı avatarı
payday3d

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 140 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners