TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Damat saati beklerken nas─▒l 15.000 Euro bata─ča d├╝┼čt├╝m

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Damat saati beklerken nas─▒l 15.000 Euro bata─ča d├╝┼čt├╝m

Mesaj ebegumeci » 27 Ara 2020, 18:58

Merhabalar Sevgili TSF ├ťyeleri;

2020 hepimizin hayat─▒n─▒ de─či┼čtirirken ben de ek olarak bir evlilik gibi ekstra d├Ân├╝m noktas─▒ oldu. D├╝─č├╝n├╝ bu seneye erteledi─čimiz i├žin ┼čimdi g├╝ndemimde bir de damat saati ├ž─▒kt─▒! Ba┼čta acayip sevinmi┼čken ┼čimdi i├žinden ├ž─▒k─▒lmaz bir buhrana d├Ân├╝┼čt├╝ ve ┼čimdi istedi─čim koleksiyonu tamamlamak i├žin durup dururken bir 15.000 Euroluk bata─ča d├╝┼čt├╝m :roll:

Konuyu daha fazla uzatmadan kendim hakk─▒nda biraz bilgi vereyim; bundan yakla┼č─▒k 10 y─▒l ├Ânce bir Sekio 5 Sports ve Tissot PRC 200 al─▒p kurumsal hayatta da g├╝nl├╝k hayatta da kullan─▒yordum ta ki bu ├╝st segment saat al─▒nma durumu gelene kadar. Sizlere beklentimi daha detayl─▒ a├ž─▒klamam gerekirse, tam bir pazarlama uzmanlar─▒n─▒n hedef kitlesi oldu─čumdan mekanizma kadar marka tak─▒nt─▒m da var ne yaz─▒k ki, ├žo─ču de─čerli saati s─▒rf bu y├╝zden benimseyemedim. G├Ânl├╝m Rolex, Omega, TagHeur ve Longines d─▒┼č─▒ndaki saatlere kapal─▒ maalesef. :( Tarz olarak da ofis ├žal─▒┼čan─▒y─▒m, yelken ve bisiklet ile ilgiliyim (bu sebeple maviye ayr─▒ bir sempatim var), saatin hem marka hem tasar─▒m olarak ben buraday─▒m demesini istiyorum ama ayn─▒ zamanda da sade ve alan─▒nda ├Ânc├╝ olan bir model olmas─▒n─▒ da istiyorum.

T├╝m bunlar─▒ ├Âzetlersek elimizde ve ┼ču an g├Âr├╝nce bile heyecanland─▒─č─▒m iki model ├ž─▒k─▒yor

Resim

Rolex Submariner
Bu se├žene─či 50 ya┼č do─čum g├╝n├╝m i├žin sakl─▒yorum o y├╝zden konu d─▒┼č─▒ ┼ču an :champ:

Resim

Omega Seamaster PO
Bence aranan saat budur ama b├╝t├žem de 2.000 Euro damat saati i├žin maalesef. :super:

E karde┼č sen hem te┼čhisini hem tedavini kendin koymu┼čsun ne yapal─▒m d├╝─č├╝n├╝ne gelip PO i├žin ├žeyrek mi takal─▒m sana demeyin, bu a┼čamadan sonras─▒nda yard─▒m─▒n─▒za ihtiyac─▒m var. :geek:

Omega Seamaster PO i├žin ├Âzetlersek; be─čendi─čim iki seri var
2201.50.00 2.750- 3.000 Euro (Ortalama ikinci el fiyatlar─▒)
232.30.42.21.01.001 3.750- 4.000 Euro (Ortalama ikinci el fiyatlar─▒)

Buraya kadar g├╝zel geldik, hadi b├╝t├žeyi ben de ekledim 2.750ÔÇÖden saati buldum da eski seriyi almak ne kadar mant─▒kl─▒ yeni serisi varken ├Âm├╝rl├╝k bir saat d├╝┼č├╝n├╝rken bu iki seri aras─▒nda kalsan─▒z d├╝┼č├╝nceniz ne olurdu? Hediye bir saat olaca─č─▒ i├žin sat─▒p sonras─▒nda bir ├╝st modele ge├žmeyi d├╝┼č├╝nm├╝yorum.

Benim durumumda ya 2201.50.00 almak ya da bu saati kalbime g├Âm├╝p ba┼čka alternatife ge├žmek var ne yaz─▒k ki.

Bir di─čer sorun bu seviyede bir saati tan─▒madan sadece internet ortam─▒nda sat─▒n almak bana ├žok riskli geliyor, forumdaki pazar yeri d─▒┼č─▒nda bir chrono 24ÔÇÖe bakt─▒m alternatiflere a├ž─▒─č─▒m bu konuda da. Saati Almanya ├╝zerinden de alabiliyorum g├╝mr├╝k s─▒k─▒nt─▒ olmaz benim i├žin.

Gelelim alternatiflere;

Resim

Aquaracer

TagHeur taraf─▒na gelince yeni mavi Aquaracer asl─▒nda tam da imdad─▒ma kavu┼čan bir saat olarak ├ž─▒kt─▒ hem b├╝t├že hem tarz olarak tek sorun hepimizde oldu─ču gibi o g├Ân├╝lde yatan saat bir g├╝n al─▒nacak ve o zaman da bu de─čerli hediyeyi ├žekmeceye kald─▒rmak istemiyorum.

WBD2112.BA0928 1.750- 2.000 Euro (Ortalama fiyatlar─▒)

Resim

Carrera Calibre 5

Bunlar─▒ ara┼čt─▒r─▒rken birden kar┼č─▒ma mavi Carrera Calibre 5 ├ž─▒kt─▒ ve olay da ├ž─▒─č─▒r─▒ndan ├ž─▒kt─▒ ├ž├╝nk├╝ hem deri hem ├želik dress saat olarak tam bir g├Ârev ad─▒m─▒ saat vard─▒ tek kusuru bakt─▒k├ža Omega Seamaster Aqua TerraÔÇÖy─▒ hat─▒rlatacak olmas─▒.

WAR201E.FC6292 1.750- 2.000 Euro (Ortalama fiyatlar─▒)

Resim

Monza

Tam ta┼člar oturdu yerine, ya ikinci el bir Omega PO alacakt─▒k ya da mavi bir TagHeur ile yoluma devam edecektim ki biri seslendi bana ÔÇťUzun zamand─▒r yoktum biri demi┼č ├Âld├╝, ┼čimdi yazs─▒nlar kral geri d├Ând├╝!ÔÇŁ :lol: evet o TagHeur Monza idi! Monaco serisi bana b├╝y├╝k gelmesine ra─čmen bu ideal ├Âl├ž├╝lere sahip ve en ├Ânemlisi crono olmadan da t├╝m bo┼čluklar─▒n─▒ dolduran ve Heur havas─▒n─▒ kaybetmemi┼č bir Swiss!

WR2110 1.500- 2.000 Euro (Ortalama ikinci el fiyatlar─▒)

┼×u an i├žin imk├óns─▒z a┼čk olan Rolex SubmarinerÔÇÖi kalbime g├Âmd├╝m
Eve d├╝┼čen y─▒ld─▒r─▒m misali Omega PO ile nas─▒l ba┼č edece─čimi bilmiyorum
Menemen yapt─▒m yan─▒na da ├žay demleriz diyen TagHeur AuqaracerÔÇÖa ne desem bilmedim
Heyecan arama klasikten ┼ča┼čma diyen TagHeur Carrera Calibre 5 ile bak─▒┼č─▒yoruz
TagHeur Monza cand─▒r gerisi heyecan dedik├že, arpac─▒k kumrusu gibi d├╝┼č├╝n├╝yorum

Resim

Yorumlar─▒n─▒z i├žin ┼čimdiden te┼čekk├╝rler
En son ebegumeci taraf─▒ndan 27 Ara 2020, 19:30 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ebegumeci

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 09 ┼×ub 2010, 01:48

Re: Damat saati beklerken nas─▒l 15.000 Euro bata─ča d├╝┼čt├╝m

Mesaj ekdellal » 27 Ara 2020, 19:23

Ba┼čl─▒ktan, 15k EUR doland─▒r─▒ld─▒n sand─▒m. Neyse ki ├Âyle bi┼čey yokmu┼č.

Saat bulma i┼či hallolur, bi ┼čekilde karar verirsin buradan gelecek nokta at─▒┼č─▒ y├Ânlendirmelerle. ┼×imdiden mutluluklar dilerim.

Sent from One+ 8 pro 12/256 via Tapatalk
t─▒rt─▒l─▒n kaderi kelebek olmak ve g├╝zel ├Âlmektir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ekdellal

Ya┼č: 51
Kay─▒t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj ebegumeci » 27 Ara 2020, 20:02

ekdellal yazd─▒:Ba┼čl─▒ktan, 15k EUR doland─▒r─▒ld─▒n sand─▒m. Neyse ki ├Âyle bi┼čey yokmu┼č.

Saat bulma i┼či hallolur, bi ┼čekilde karar verirsin buradan gelecek nokta at─▒┼č─▒ y├Ânlendirmelerle. ┼×imdiden mutluluklar dilerim.

─░yi dilekleriniz i├žin ├žok te┼čekk├╝r ederim, ayr─▒ca umar─▒m ├Âyle bir doland─▒r─▒lma kimsenin ba┼č─▒na gelmez.
Ben iki m├╝tevazi saatim ile mutlu mesut ya┼čarken ┼čimdi koca bir koleksiyona hayran kald─▒m bakal─▒m elbet biri ile yolculu─ča ├ž─▒kaca─č─▒z.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ebegumeci

Mesaj Althor » 27 Ara 2020, 20:05

Kafa kar─▒┼čt─▒rmacaResimResim

SM-G973F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Althor

Ya┼č: 23
Kay─▒t: 28 Mar 2019, 16:25

Mesaj MehmetKarat├╝rk » 27 Ara 2020, 20:17

Althor yazd─▒:Kafa kar─▒┼čt─▒rmacaResimResim

Bak bu iyi olmu┼č, ver zehiri ─░lker :D
Dedi─činiz gibi d├╝─č├╝n hediyesi ise sat─▒┼č─▒ ya hi├žbir zaman, yada ilk 10 y─▒l ger├žekle┼čmeyecekmi┼č gibi d├╝┼č├╝n├╝n
Omega seamaster veya tag aquaracer g├╝zel bir tercih olur mavi kadran ├želik veya silikon kordon gibi
┼×imdiden Hay─▒rl─▒ olsun mutluluklar
Olmad─▒ diye ├╝z├╝ld├╝─č├╝n dua'ya, g├╝n gelir sevinirsin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MehmetKarat├╝rk

Kay─▒t: 16 A─ču 2017, 20:57

Mesaj eyimen » 27 Ara 2020, 20:21

D├╝─č├╝n saati olarak ikinci el bir saat tercih eder misiniz? Bilemiyorum.
2000 Euro ile en uygun alternatif bence de Aquaracer. Oris Aquis, Longines Legend Diver gibi rakipler var ama tarz olarak Tag'─▒ daha ├žok be─čenece─činizi tahmin ediyorum.
S─▒f─▒r 3000 Euro band─▒nda da mavi Tudor BB58 derim.
Rolex i├žin 7000 Euro yazm─▒┼čs─▒n─▒z ama Date Sub'─▒n liste fiyat─▒ 8000'in ├╝zerinde, o da bulabilirseniz :lol:
Umar─▒m paray─▒ toparlad─▒─č─▒n─▒zda hayalinizdeki saat bayiden sat─▒n al─▒nabilecek durumda olur :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eyimen

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj gargamell » 27 Ara 2020, 20:21

ekdellal yazd─▒:Ba┼čl─▒ktan, 15k EUR doland─▒r─▒ld─▒n sand─▒m. Neyse ki ├Âyle bi┼čey yokmu┼č.

Ben de doland─▒r─▒lma var sand─▒m! ├çay─▒ koyup ├žekirde─čimi ald─▒m, ko┼čtum geldim, de─čilmi┼č. :champ:
Are you not entertained?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
gargamell

Kay─▒t: 15 Haz 2013, 13:39

Mesaj ebegumeci » 27 Ara 2020, 20:30

eyimen yazd─▒:D├╝─č├╝n saati olarak ikinci el bir saat tercih eder misiniz? Bilemiyorum.
2000 Euro ile en uygun alternatif bence de Aquaracer. Oris Aquis, Longines Legend Diver gibi rakipler var ama tarz olarak Tag'─▒ daha ├žok be─čenece─činizi tahmin ediyorum.
S─▒f─▒r 3000 Euro band─▒nda da mavi Tudor BB58 derim.
Rolex i├žin 7000 Euro yazm─▒┼čs─▒n─▒z ama Date Sub'─▒n liste fiyat─▒ 8000'in ├╝zerinde, o da bulabilirseniz :lol:
Umar─▒m paray─▒ toparlad─▒─č─▒n─▒zda hayalinizdeki saat bayiden sat─▒n al─▒nabilecek durumda olur :D

Evet d├╝─č├╝n i├žin kar┼č─▒ taraf─▒n hediye edece─či bir saatte ikinci el al─▒n demek biraz ho┼č gelmiyor her ne kadar bir Omega PO ya da Seamaster olsa da.

Rolex i├žin dedi─činize kat─▒l─▒yorum zaten o rakam da yakla┼č─▒l 10 y─▒ll─▒k ikinci el fiyatlar─▒

O tabloyu ve ┼ču an alamayacak olsam da Rolex'i koymam─▒n nedeni de alaca─č─▒m saatin sonraki hedeflere g├Âre uygunlu─čunu g├Ârmek yoksa tek ba┼č─▒na burada yazan her saat al─▒nas─▒
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ebegumeci

Mesaj ebegumeci » 27 Ara 2020, 20:35

MehmetKarat├╝rk yazd─▒:
Althor yazd─▒:Kafa kar─▒┼čt─▒rmacaResimResim

Bak bu iyi olmu┼č, ver zehiri ─░lker :D
Dedi─činiz gibi d├╝─č├╝n hediyesi ise sat─▒┼č─▒ ya hi├žbir zaman, yada ilk 10 y─▒l ger├žekle┼čmeyecekmi┼č gibi d├╝┼č├╝n├╝n
Omega seamaster veya tag aquaracer g├╝zel bir tercih olur mavi kadran ├želik veya silikon kordon gibi
┼×imdiden Hay─▒rl─▒ olsun mutluluklar

├çok te┼čekk├╝rler
Evet bu ate┼č par├žas─▒ da akl─▒mda ama yine b├╝t├že ├╝st├╝ bu haliyle anca 2500'l├╝k eski seri belki
Ayn─▒ b├╝t├žeye hem qauaracer hem de carrera cal 5 ekleyebilirim (Omega PO alabilece─čimi hayal ediyorum tabi :lol: )
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ebegumeci

Mesaj gozdentunay » 27 Ara 2020, 20:43

Tag aquaracer mavi kadran─▒ kulland─▒m hem b├╝t├žesel hemde di─čer unsurlar olarak ┼čiddetle tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
gozdentunay

Kay─▒t: 24 Kas 2017, 10:58

Sonraki

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 12 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners