Raymond Weil Freelancer / Jübile

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Raymond Weil Freelancer / Jübile

Mesaj yamancs » 20 Ara 2020, 10:06

Merhaba sevgili arkadaşlar,

Herkese iyi pazarlar dilerim. Bu sokağa çıkma yasağı sırasında saatlerimi kurcalarken normalde çelik bileziği olmayan Raymond Weil Freelancer saatime Seiko SKX 007’nin çelik bileziğin cuk oturduğunu fark ettim.

Resim

Orta seviye güzel bir Swiss olduğu için de eğer uyarsa bu saate bir SKX007 Miltat Jübile sipariş etmek istiyorum. Ancak miltat kullanan tecrübeli arkadaşlara 1-2 sorum olacaktı.

SKX007’nin orjinal bileziği SKX007’nin lugları arasında tabiri caizse “flush” yani sıfır oturmuyor. Çok küçük bir yanal oynama oluyor, lug aralığından belki 0.1-02mm daha dar bileziğin endlinkleri. 007’nin orjinal çelik bileziği ise Raymond’ın lugları arasına sıfır oturdu, yanal oynama yok.

Acaba miltatların endlinkleri 007’nin lug aralıklarını sıfır yanal oynama ile tam doldurması için mi yapılmış, yoksa SKX007’nin orjinal endlinkleri baz alınarak yapılmış ve çok çok az da olsa endlinkler lug aralığından biraz dar mıdır?

Miltat kordon kullananlar bi saatlerini kontrol edebilir mi?

Eğer miltat 007’ye sıfır oturuyorsa muhtemelen Raymond’ın lugları arasına oturmayacaktır.

SKX’teki boşluk;

Resim

Çok teşekkürler
Yaman

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
yamancs

Re: Raymond Weil Freelancer // Jübile

Mesaj gargamell » 20 Ara 2020, 10:17

Tahmin ediyorum omega?
The Time-Tested, Battle-Hardened.
Kullanıcı avatarı
gargamell

Mesaj Ankthas » 20 Ara 2020, 12:07

Miltat super oyster kullanmıştıum skx007 için tam oturuyordu. Belki skx'in end-linkini alıp miltat end-linkiyle değiştirebilirsiniz. Ama bence bu haliyle de kullanılabilir skx'in jübilesi çok eleştirilir ama ben daha rahat bir bilezik kullanmadım. Şu anda da skx009 var kendi orijinal jübileyisiyle kullanıyorum miltatdan çok daha hafif ve konforlu ve bence daha da güzel duruyor. Miltat daha tok olduğu için kaliteliymiş havası veriyor ama skx jübilesi bence gayet yeterli :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Tolgi06 » 20 Ara 2020, 12:08

yamancs yazdı:Merhaba sevgili arkadaşlar,

Herkese iyi pazarlar dilerim. Bu sokağa çıkma yasağı sırasında saatlerimi kurcalarken normalde çelik bileziği olmayan Raymond Weil Freelancer saatime Seiko SKX 007’nin çelik bileziğin cuk oturduğunu fark ettim.

Resim

Orta seviye güzel bir Swiss olduğu için de eğer uyarsa bu saate bir SKX007 Miltat Jübile sipariş etmek istiyorum. Ancak miltat kullanan tecrübeli arkadaşlara 1-2 sorum olacaktı.

SKX007’nin orjinal bileziği SKX007’nin lugları arasında tabiri caizse “flush” yani sıfır oturmuyor. Çok küçük bir yanal oynama oluyor, lug aralığından belki 0.1-02mm daha dar bileziğin endlinkleri. 007’nin orjinal çelik bileziği ise Raymond’ın lugları arasına sıfır oturdu, yanal oynama yok.

Acaba miltatların endlinkleri 007’nin lug aralıklarını sıfır yanal oynama ile tam doldurması için mi yapılmış, yoksa SKX007’nin orjinal endlinkleri baz alınarak yapılmış ve çok çok az da olsa endlinkler lug aralığından biraz dar mıdır?

Miltat kordon kullananlar bi saatlerini kontrol edebilir mi?

Eğer miltat 007’ye sıfır oturuyorsa muhtemelen Raymond’ın lugları arasına oturmayacaktır.

SKX’teki boşluk;

Resim

Çok teşekkürler
Yaman

Merhaba,

Zor soru. Dediğiniz mantıklı, 007’nin kasa hatları baz alınarak yapılmış olması muhtemel bahsettiğiniz oturma farklı düşünülünce. Bence yine de en doğru cevabı strapcode’a sorarak vs elde edebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj yamancs » 20 Ara 2020, 13:09

Cevaplarınız için çok teşekkürler, galiba deneyip görmek en mantıklısı olacak şu an. Strapcode Bu tür sorulara muhtemelen uymaz gibi yanıtlar veriyor haklı olarak :)

Ben İstanbul anadolu yakasında, Göztepe tarafında oturuyorum. Acaba yakınlarda miltat bileziği olan bir forumdaşımız var mıdır, Ben saatimi alıp gelsem de endlink uyuyor mu denesek? [emoji846] çok çok makbule geçer gerçekten.

Kullanıcı avatarı
yamancs

Mesaj yamancs » 20 Ara 2020, 13:15

Ankthas yazdı:Miltat super oyster kullanmıştıum skx007 için tam oturuyordu. Belki skx'in end-linkini alıp miltat end-linkiyle değiştirebilirsiniz. Ama bence bu haliyle de kullanılabilir skx'in jübilesi çok eleştirilir ama ben daha rahat bir bilezik kullanmadım. Şu anda da skx009 var kendi orijinal jübileyisiyle kullanıyorum miltatdan çok daha hafif ve konforlu ve bence daha da güzel duruyor. Miltat daha tok olduğu için kaliteliymiş havası veriyor ama skx jübilesi bence gayet yeterli :thumbup:
Ya haklısınız aslında orijinal kordonu ben de inanılmaz beğeniyorum, mil tat almayı hiç düşünmemiştim şimdiye kadar. Ancak Seiko‘nun kendi Şişman pimlerinin uçları da standart pimlerden daha kalın. O uçların oturduğu yerler Seikoda büyük ama öbür saatimde Seiko gibi değil, standart ölçülerde yani daha küçük. O yüzden pimler tam oturmuyor, aksiyon anında çıkabiliyor yerinden[emoji3] Seiko’nun Şişman sustalarının ucu ince yani standart ölçüde olanları varsa onlarla kullanılabilir aslında.

Kullanıcı avatarı
yamancs

Re: Raymond Weil Freelancer / Jübile

Mesaj Tolgi06 » 20 Ara 2020, 15:53

yamancs yazdı:Cevaplarınız için çok teşekkürler, galiba deneyip görmek en mantıklısı olacak şu an. Strapcode Bu tür sorulara muhtemelen uymaz gibi yanıtlar veriyor haklı olarak :)

Ben İstanbul anadolu yakasında, Göztepe tarafında oturuyorum. Acaba yakınlarda miltat bileziği olan bir forumdaşımız var mıdır, Ben saatimi alıp gelsem de endlink uyuyor mu denesek? [emoji846] çok çok makbule geçer gerçekten.

Bende var ama ne yazık ki 20mm :( . Yoksa denerdiniz.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Re: Raymond Weil Freelancer / Jübile

Mesaj hatunogluoguz » 23 Ara 2020, 23:10

Hocam merhaba, bende miltat super oyster var, onunla denemek isterseniz özelden görüşelim, bir ara mutlaka denk getiririz denersiniz.

SM-G970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
hatunogluoguz

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 149 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners