Tudor Royal Hakkında Düşünceleriniz

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tudor Royal Hakkında Düşünceleriniz

Mesaj designer » 20 Ara 2020, 01:04

Selamlar, kıymetli saat sever doslarım.
Tudor’un 2020 yılında çıkardığı royal serisi hakkında ne düşünüyorsunuz diye merak ettim.
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Parayı koyacağınız yer cebinizdir, kalbiniz değil...
Kullanıcı avatarı
designer

Re: Tudor Royal

Mesaj Althor » 20 Ara 2020, 01:20

Ilk asya pazarına çıkmıştı, birkaç ay sonra da diğer marketlere girdi. Ben ilk sadece fotoğraflarını gördüğümde hiç beğenmemiştim biraz zorlama bir model gibi gelmişti, sonrasında youtubeda videolarını izledikçe biraz daha ısındım. Şimdi nötrüm [emoji1]

Tudorun bu saati kataloğunda konumlandırdığı yer biraz eski tudor mantığı gibi. Eta mekanizma kullanan daha uygun bir datejust/day date alternatifi olarak gelmiş. Tudorun ilk kurulma mantığı bu tabi ama benim görmek istediğim tudor bu değil açıkçası.

Black bayler, pelagos serisi veya hatta north flag gibi daha özgün tasarımlar ve in-house mekanizmaları ile "poor man's rolex" konumundan uzaklaştığını düşünüyorum. Daha ucuz rolex alternatifi olarak görülmektense tudoru ayrı bir firma olarak değerlendirmek ve konumlandırmak markanın daha saygın bir noktaya ulaşmasını sağlayacaktır, bu modelin bu amaca hizmet edeceğini düşünmüyorum.

Ha ama elbette bunlar son kullanıcı için çok önemli değil. Fiyatı fena olmayan, popülaritesi artmakta olan bir firmadan iyi işçiliğe ve güvenilir bir mekanizmaya sahip dress-sport arası bir model olarak düşünülüp keyifle kullanılabilir.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj mrtkrks » 20 Ara 2020, 01:31

“poor man’s rolex” oldukça aşağılayıcı bir sıfatmış yanlız 3-4k usd verilip alınan bir saat için.

Kullanıcı avatarı
mrtkrks

Mesaj Althor » 20 Ara 2020, 01:46

mrtkrks yazdı:“poor man’s rolex” oldukça aşağılayıcı bir sıfatmış yanlız 3-4k usd verilip alınan bir saat için.

Yanlış anlaşılmasın bu benim düşüncem veya benim bulduğum bir tabir değil. Aksine tudor kullanıyor ve çok beğeniyorum. Bu tabir yabancı kaynaklarda ve forumlarda sıkça kullanıldığı için paylaştım

https://millenarywatches.com/tudor-poor-mans-rolex/

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj Ankthas » 20 Ara 2020, 12:15

Güzel bir saat olbilecekken son anda çirkin olmuş gibi, ilerde kadran ve bezel alternatifleri olur, tudor mekanizma gelirse baya tutulabilir. Clean bezel, kollarla uyumlu baton indeksler, no day/date opsiyonu gelirse entegre bilezikli spor saat piyasasında önemli bir yer bulur kendine.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj kilimanjaro » 20 Ara 2020, 12:44

Bence;
Romen rakamlar eksi
Bezeldeki desenler eksi
Bilezik artı
Kadran rengi eksi (bir süre sonra sıkacaktır)
Mekanizma in house ise artı
Tarih eksi

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Tudor Royal

Mesaj Tolgi06 » 20 Ara 2020, 12:58

İleride nereye gider bu modelin dizaynı bilmiyorum ama şu anda çok arada kalmış bir model diye düşünüyorum. Omega constellation ve ap ro(çok az) melezi bir model izlenimi çiziyor gözümde.
En son Tolgi06 tarafından 20 Ara 2020, 15:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj Oguzhanm » 20 Ara 2020, 14:57

Kendi özünden devam etse efsane bir model ortaya çıkartacakmış. Ama bunun yerine Oysterquartz homageı olmuş.
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 123 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners