Seiko Skx009k2 hakkında

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko Skx009k2 hakkında

Mesaj Cihan1212 » 13 Ara 2020, 18:05

Herkese merhaba arkadaşlar.
Çok uzun süredir amatör olarak saatleri inceleyen birisiyim ve otomatik saate giriş yapmak istiyorum. Fiyat skalam çok yüksek olmadığı için araştırdığım saatler arasında kendime en uygun olarak Seiko Skx009k2 almaya karar verdim.
Fiyat araştırması yapmaya başladığımda, sadece malum bir sitede 3190tl lik fiyata rastladım, başka bir distribitörde vs bulamadım.
Benim sizlere danışmak istediğim şey, bu malum siteden First Sourcer isimli satıcıdan ürünü sipariş edeceğim ve yurtdışı diye de belirtilmiş. Yani abtsaat gibi bir distribitörden olmadığı için, Ürünün orijinal olup olmadığı, refurbished bir ürün olup olmadığı vs gibi konularda aklımda çeşitli şüpheler var.
Sizce bu alışverişi gerçektileştirmeli miyim, tecrübeli forum arkadaşlarımız bu konuda ne düşünür, danışmak istedim.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Cihan1212

Re: Seiko Skx009k2 hakkında

Mesaj Oguzhanm » 13 Ara 2020, 18:14

Öncelikle merhaba. Kişisel fikrimi sunayım. 3290 lira SKX009'a verilmez. O parayı vermenin bence mantıklı bir yanı yok.
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Mesaj azizkaya » 13 Ara 2020, 18:28

Merhabalar,
Saat olarak skx görünümünde bir şeyler bakacaksanız yeni seiko 5kx lere bir bakin bence. Ha yok illa skx diyorsanız forumu takip edin sık sık düşüyor satış bölümüne. En azından size kusurunu söyleyecek birinden almış olursunuz.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj Umutunal » 13 Ara 2020, 18:31

O satici yurtdışı, satin almak esnasında yuzde 20 vergi ve kargo ile saat size 3900 tl civarına gelir
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj Cihan1212 » 13 Ara 2020, 18:50

Bahsettiğim site hepsiburada, ek bir vergi olmayacak,
Ürünü uzun zamandır inceledim, gerçekten çok içime sindi ve bu fiyatı vermeye razıyım. Siz tecrübeli arkadaşlar bana sadece bu siteden bu satıcıdan alma durumunda, bahsettiğim gibi ürün orijinalliği vs gibi konularda sıkıntı yaşayabilme ihtimali olur mu,
Daha önce hiç İnternet üzerinden saat almadığım için sizlere danışmak istedim
Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Cihan1212

Mesaj Althor » 13 Ara 2020, 18:56

Bence de skx için bu fiyatlar pek mantıklı değil. Üretimi durdurulduğu için fiyatının artması normal tabi ama bu seviyeler anlamsız geliyor bana saat ile özel bir bağınız olmadığı sürece.
Hamilton ve tissot kataloğunda bu fiyat bandında oldukça hoş modeller bulabilirsiniz.

Skx tasarımı istiyorsanız yukarıda belirtildiği gibi 5kx'ler daha mantıklı bir alternatif olur bence de.
Diver için orientleri de düşünebilirsiniz.
Geçenlerde instagramda gördüğüm bir kamasu'nun görselini ekledim.Resim

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Althor

TSF Güz Gülleri 2020 Kış Güneşleri 2021 / Daily Wristshot

Mesaj Umutunal » 13 Ara 2020, 19:03

Odeme esnasında yuzde yirmi vergi ve kargo var ama,

Resim
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj ekdellal » 13 Ara 2020, 19:13

Parayı kolay kazanıyorsanız, skx'e 3900₺ verin. Değilse biraz daha araştırın, sarı siteyi ve özellikle forumun 5000₺ altı satılık saatler bölümünü takip edin.

Sent from One+ 8 pro 12/256 via Tapatalk
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 167 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners