Oreint Open Heart Bambino durma sorunu

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Oreint Open Heart Bambino durma sorunu

Mesaj MustafaOz » 18 Kas 2020, 20:58

Öncellikle merhabalar. Bir özel gün dolayısı ile open heart bambino saat almıştım, bayağıdır kabında duruyordu. İki üç gün önce çıkartıp taktım, kurdum. Gayet iyiydi. Her gün de kuruyordum ama bu gece durdu. Orient usa sitesinde 30 kez çevirerek kurulacağı yazıyor saatin. Ne yaptımsa çalıştıramadım. Bilmediğim başka bir özelliği filan mı var acaba bu saatin? Sorun nereden kaynaklı olabilir?
Kullanıcı avatarı
MustafaOz

Re: Oreint Open Heart Bambino durma sorunu

Mesaj SelAc » 18 Kas 2020, 23:50

Rezervi dolu durumdaysa hafifçe sarsın. Balans hareket edecek kadar. Yine çalışmazsa bir problem vardır. İyi bir ustaya ya da servise verin.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj MustafaOz » 19 Kas 2020, 10:13

SelAc yazdı:Rezervi dolu durumdaysa hafifçe sarsın. Balans hareket edecek kadar. Yine çalışmazsa bir problem vardır. İyi bir ustaya ya da servise verin.

Balans dediğiniz tam olarak nedir? Bayağı bir sarstım ama olmadı yine. Daha yeni saat yani.
Kullanıcı avatarı
MustafaOz

Mesaj justaguy » 19 Kas 2020, 19:05

Kurma kolu çekili kalmış olabilir mi?
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj SelAc » 19 Kas 2020, 19:51

MustafaOz yazdı:
SelAc yazdı:Rezervi dolu durumdaysa hafifçe sarsın. Balans hareket edecek kadar. Yine çalışmazsa bir problem vardır. İyi bir ustaya ya da servise verin.

Balans dediğiniz tam olarak nedir? Bayağı bir sarstım ama olmadı yine. Daha yeni saat yani.

Zaten saatinizin balansı görünüyordur. Open heart tanımı görünen balans demektir. Sağa sola düzenli dönen tekerlek şeklindeki parçaya balans denir. Bambino saatlerde second hack var mı bilmiyorum? Alp beyin dediği gibi kurma kolunu kontrol edin. Yine çalışmazsa tamire gitmeli. Düşürdüyseniz ya da manyetik alana maruz kaldıysa arıza oluşabilir.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 74 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners