Radimor Panerai 753 Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Radimor Panerai 753 Yorum

Mesaj halux » 31 Eki 2020, 16:58

Arkadaşlar merhaba,
Rolex gmt saatim var. Ve bir tane de deri kordonlu hem spor hem de deesswatch olarak radimor Panerai 753 saat almak istiyorum. Yorumlarınızı alabilir miyim?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
halux

Re: Radimor Panerai 753 Yorum

Mesaj onuratamer » 02 Kas 2020, 21:27

Merhaba. Yaklasik 7 aydir kullaniyorum. Daha once farkli Luminor kasalar kullanmistim. Radiomir kolda cok daha rahat. 753 bildigim kadariyla en uygun fiyatli Panerai ancak performans ve haz olarak 2-3 kat pahali modellerden alacaginiz hazzi sunar. Dress watch olarak ben kullaniyorum ama cok da uygun olmayabilir. Uzerinde gelen kayis cok basarili.
Kullanıcı avatarı
onuratamer

Re: Radimor Panerai 753 Yorum

Mesaj ollie » 03 Kas 2020, 22:17

panerai'de mumkun olan en sade kadranlari seven biriyim. pam 753 de o modellerden biri.
cok uzun sure pam721 kovaladim ama denk gelmedi. sonunda da 753 almistim.

benim tercih etme sebeplerim;

radiomir'in ilk panerai'lere en sadik kasa ve kadrana sahip olmasi.
cok sik kullanmayacagim icin reserve suresinin benim acimdan onemli olmamasi.
ve crown guard/protector olmadigi icin kasanin cok daha sade olmasi idi.
bunun disinda lume icin soylenecek bir sey yok, efsane.
8 yillik garanti suresi de cok buyuk arti.

keske 70'lerde ortaya cikan o logo kadranda olmasaymis daha iyi olurdu ama 721 bulana kadar gormemege calisacagim.

ben siyah rubber kayis ile kullaniyorum. ve yakistigini dusunuyorum. kayislarin cok cesidi var ve degistirmek cok kolay. kendi tornavidasini mutlaka isteyin.
ayrica plajda havuzda cok kullandim. adam gibi 100 metre su gecirmezligi var. bazi garip modellerde oldugu gibi 3ATM degil.

onur'un yazdigina ek olarak bilmeniz gereken birkac nokta var.

mekanizma olarak in-house ve kaliteli bir mekanizmasi var (p6000) fakat p3000 double barrell oldugundan daha smooth bir power delivery sunuyor. kurarken de aradaki kalite farki hissedebiliyorsunuz. iki mekanizmada da ben 70 saat ustu performansa cok sahit oldum. ama kurdukca p3000'in daha dayanikli bir mekanizma oldugunu hissediyorsunuz. sonucta zaman gosterecek su an icin ikisinden de memnunum.

surekli gundelik kullanmayacaksaniz mekanizma kurmali oldugundan pam610 8 gunluk reserve'i ile daha pratik olabilir.
arada cok fiyat farki yok.
ayrica pam 609 da bir alternatif olabilir hem 8 gun reserve hem de 3 kollu bir saat almis olursunuz saniye gostergesi ile birlikte.

diger bir "ufak" mesele diyelim. bir panerai olarak sandwich dial olmamasi. sandwich dial panerai'nin en buyuk alametifarikalarindan biri. ileride gozunuz o katmanlardan kaynaklanan 3 boyutlu goruntuyu arayabilir.
sonucta saat merakinda seytan hep detaylarda.

neyse, ben tavsiye ederim.

unutmadan diger bir artisi da en az deger kaybeden panerai'lerden biri olmasi. aldiginiz paraya ya da biraz altina cok rahat okutabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ollie

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 81 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners